GIMP 2: кращий безкоштовний графічний редактор

Розробник: The GIMP Team
Ліцензія: Freeware (безкоштовне ПО)
Мова: Русский є
система: Windows 10 / 8.1 / 8/7 / XP
Розмір: 73,9 Мбайт
оновлений: Август 30, 2017

GIMP 2 – багатофункціональний додаток, призначене для роботи з растровою і векторною графікою. Редактор дозволяє створювати екранну графіком, оригінальні картинки, а також здатний виробляти конвертацію і пакетну обробку зображення.

Програма підтримує величезну кількість фільтрів і спец. ефектів, тому додаток чимось нагадує фотошоп. На відміну від свого основного конкурента, Гімпу має відкритий код і поширюється безкоштовно.

Системні вимоги

 • ЦП з частотою – 1.6 GHz;
 • ОЗУ – 512 Mb;
 • Платформа – Windows починаючи з XP;
 • Розрядність – 32-bit / 64-bit.

Слід зазначити, що GIMP розроблений не тільки для Windows, але і інших операційних систем. Крім основних вимог рекомендується встановити на комп’ютер відеокарту, щоб графіка оброблялася швидше і якісніше.

Основні можливості

 • Підтримка всіх існуючих графічних форматів;
 • Кадрування зображення;
 • Поворот картинки;
 • Робота з масками і полотном;
 • Додавання коментаря до зображень;
 • Зміна кута картинки;
 • Установка плагінів;
 • Масштабування зображення;
 • Встановлення та використання фільтрів;
 • Написання сценаріїв на популярних мовах програмування;
 • Можливість створення скріншотів;
 • Сканування картинки і тексту.

переваги

Графічний редактор GIMP є досить непоганим додатком, тому у нього є переваги перед своїми конкурентами. Крім того, що програма здатна відкривати будь-які зображення, вона може працювати з такими розширеннями, як PSD і PDF.

Ще одним плюсом програми GIMP 2 є те, що в порівнянні зі своїми конкурентами, програма займає зовсім мало дискового простору. Це відбивається на продуктивності комп’ютера або ноутбука. Слід зазначити, що маленький розмір не означає, що у додатки обмежений функціонал.

Програма редактор GIMP має відкриту архітектуру. Це дозволяє будь-якому програмісту виробляти коригування, а також допрацьовувати функціонал. Завдяки цьому додаток стає ще більш популярним.

Багатьом користувачам подобається те, що GIMP редактор є портативної програмою. На відміну від фотошопа його можна помістити на флешку, а потім запускати на будь-якому пристрої.

Слід зазначити, що фоторедактор GIMP поширюється російською мовою. Це дозволяє навіть новачкам швидко вивчити всі можливості реактора. До того ж російськомовний інтерфейс дозволяє швидше працювати з програмою.

недоліки

GIMP 2, як і будь-яка програма має кілька недоліків. Основним мінусом є те, що новачкам буде складно розібратися з програмою, так як потрібно непросто натискати на кнопки, а застосовувати різні фільтри та налаштування.

Навіть просунуті користувачі відзначають незрозумілу роботу деяких функцій. Якщо в the GIMP є непотрібні функції, то від них краще позбутися, щоб програма була менш захаращеній.

У роботі з графікою фоторедактор Гімпу вважається одним з кращих додатків, а ось що стосується тексту, то у програми обмежені можливості. В інших схожих редакторах проблем з роботою над текстом не виявлено.

Графічний редактор для Windows 7 і інших операційних систем іноді викликає необгрунтовані пригальмовування комп’ютера. Іноді спостерігається зависання системи. В іншому недоліків не помічено.

Як завантажити редактор

Програму GIMP скачати безкоштовно може будь-який користувач. Для цього слід відвідати оф. веб-ресурс програми. Інтернет-ресурс розташований за адресою «https://www.gimp.org/». Після завантаження веб-сайту, слід клікнути по посиланню «download».

Коли відкриється наступна сторінка, GIMP можна буде скачати безкоштовно. Для цього слід натиснути відповідну кнопку. Слід зазначити, що скачати програму можна безпосередньо з веб-сайту.

Користувачам, які бажають отримати GIMP російською мовою, потрібно буде додатково завантажити мовний пакет. Для цього слід опустити нижче по сторінці. Після чого знайти «Russian». Після натискання на посилання, відбудеться завантаження файлу.

Тепер користувачеві залишається тільки запустити завантажений файл.

установка

Щоб встановити програму слід запустити «gimp-2.8.20-setup». Після запуску інсталятора з’явиться форма, в якій потрібно вибрати мову установки.

На наступному кроці з’явиться майстер установки. Щоб приступити до інсталяції, достатньо клікнути на кнопку «Встановити». В цьому випадку, інсталяція буде проходити в автоматичному режимі. Потрібно перейти в настройки, натиснувши на відповідну кнопку.

Спочатку з’явиться форма з призначеним для користувача угодою. Для його прийняття досить натиснути на кнопку «Далі».

Наступний крок полягає у виборі місця установки програми. При бажанні можна нічого не змінювати.

Після цього з’явиться форма, в якій можна вибрати наступний тип установки:

 • повну;
 • компактну;
 • Вибіркову.

Залежно від типу установки, буде проведена інсталяція додаткових компонентів.

Наступний крок полягає у виборі файлів, які будуть відкривати графічним редактором.

Після цього залишиться почекати поки буде встановлено програмний продукт. Варто зазначити, що перший запуск програми може зайняти 7-10 хвилин, так як буде проводитися завантаження шрифтів і розширень.

висновок

Сучасному користувачеві часто доводиться працювати з графікою. Багато хто вибирає photoshop, так як це популярна по всьому світу програма. Не варто забувати, що подібний редактор платний, тому варто скористатися альтернативним рішенням, а саме GIMP 2.

Подібна програма є потужним графічним редактором. Звичайно, у програмки є деякі недоліки, але завдяки своїм функціоналом на них практично ніхто не звертає уваги. Професійним веб-дизайнерам також варто скористатися цим безкоштовним редактором. При виникненні проблем, фоторедактор можна видалити.

Можливо вас ще зацікавить:

Ссылка на основную публикацию