Функція переходу в режим гібернації в Windows 10 і зміна налаштувань

Для економії ресурсів (переважно – енергії батареї) ноутбук переходить в інші режими. Залежно від налаштувань, на задіяний комп’ютер через деякий час перемикається в сон, а потім – в режим гібернації. Що це таке, як налаштувати, вмикати та вимикати – в нашому огляді.

Короткі відомості

Режим глибокого сну – наступний етап стану комп’ютера після «сну». У сплячому режимі (або режимі) вся тимчасова робоча інформація зберігається в оперативній пам’яті. Далі, через деякий час, ПК переходить в режим гібернації. ОЗУ відключається, а дані переносяться в системний файл під ім’ям hiberfil.sys.

При повторному включенні ноутбука користувач починає працювати з того місця, звідки закінчив – залишаються відкритими програми, зберігаються настройки.

Чи є такий режим на моєму ПК?

Якщо не включається режим гібернації в Windows 10, перевіримо спочатку його наявність. Рідко, але буває, що деякі моделі комп’ютерів його не підтримують. Запустимо командний рядок. Детально про те, як це зробити в Win 10, – тут.

Прописуємо в PowerShell команду powercfg -a.

Команда видає список підтримуваних і непідтримуваних режимів. На нашому ПК гібернація можлива.

Вмикати або вимикати режими

Якщо пропав режим гібернації, спробуємо включити його заново. Все просто: знову відкриваємо командний рядок (обов’язково з правами адміністратора) і вписуємо команду – powercfg -h on. Операційна система створить hiberfil.sys-файл, куди будуть зберігатися тимчасові дані роботи за ПК.

Відключення режиму аналогічно, тільки потрібно прописати іншу команду – powercfg -h off.

Ще один варіант виключення і включення режиму – зміни в реєстрі. Як відкрити редактор реєстру в Windows 10 – читайте тут.

Знаходимо потрібну запис реєстру із зазначеного вгорі шляху. Знаходимо файл HibernateEnabled і клікаєм по ньому два рази лівою кнопкою мишки. Значення 1 – активація глибокого сну, значення 0 – деактивація. Натискаємо «ОК» для збереження змін.

Налаштування глибокого сну, додавання в меню «Пуск»

Заходимо в параметри Windows 10 (клавіші Win + I), вибираємо розділ «Система» і вкладку «Харчування …». Тут немає сплячого режиму, але можна налаштувати тимчасові рамки сну. Від часу, коли комп’ютер перейде в сон, безпосередньо залежить подальший перехід в режим гібернації.

Потім нам потрібно зайти в додаткові параметри харчування.

Налаштуємо дії комп’ютера при закритті кришки і зробимо кнопку в меню «Пуск». Вибираємо відповідний розділ.

Бачимо, що можна налаштувати перехід в певний режим при натисканні кнопок або закриття кришки. Причому параметри налаштовуються і для живлення від батареї, і від мережі. Наприклад, ви можете встановити режим гібернації після закривання кришки ноутбука. Комп’ютер буде минути сплячий режим і економити більше енергії.

Щоб додати режим гібернації в пусковий меню, клікніть по зазначеній написи «Зміна параметрів …».

Прокрутіть вниз, встановіть маркер і збережіть налаштування.

Тепер крім виключення, перезавантаження і сплячого режиму в меню «Пуск» відображається режим гібернації.

Обсяг файлу hiberfil.sys

Нещодавно ми розповідали про фото підкачування на Windows 10, як змінити його розмір. Файл гібернації також займає певне місце на системному диску. Зменшення розмірів файлу призведе до наступного: тимчасові дані збережуться не будуть, але залишиться можливість швидкого запуску ОС.

Запустіть командний рядок з правами адміністратора і пропишіть команду – powercfg / h / type reduced. Файл буде «скорочений», тобто зменшений. Щоб повернути початковий розмір hiberfil.sys і можливість зберігати тимчасову інформацію, виконайте команду – powercfg / h / type full.

Режим глибокого сну вмикається та вимикається двома способами: командний рядок або редактор реєстру. У параметрах можна встановити режим для певних дій (виключення, закриття кришки), а також відобразити режим в пусковому меню. Розмір файлу легко зменшується в командному рядку. Функція збереження даних буде відключена, але Windows буде запускатися так само швидко.

Ссылка на основную публикацию