Функції excel: короткий огляд, табличний список, команди, операції

Функції excel – то, чим доводиться користуватися і з чим працюють практично всі користувачі офісної програми від компанії Microsoft. Excel – це програмне забезпечення, яке служить для створення і різної складності і функціоналу. Примітно, що дана програма поширюється безкоштовно, тобто доступна всім користувачам інтернету. При цьому для її скачування і установки не потрібно ніяких спеціальних знань, досить натиснути кнопку «скачати». А в сучасних персональних комп’ютерах основні офісні програми, в тому числі і табличний редактор, є встановленими.

Що таке функція excel

Майстер функцій – зручний інструмент для отримання повної інформації по аргументам

Функції excel – це заздалегідь певні формули, команди, які призначені для роботи з одним або декількома значеннями і поверненням результату. Це команди, які представляють собою короткий запис найбільш часто використовуються формул. Наприклад, для розрахунків в електронних таблицях excel нерідко використовують суму, яку можна виразити через арифметичний знак «+», а можна за допомогою команди = СУММ (). Це найпростіша різновид даної категорії. А деякі з них виконують найскладніші обчислення. Цікаво, що для розрахунку суми існує Автосума. Значок з позначенням цієї команди винесено в панель інструментів програми. Досить натиснути на нього і «протягнути» курсор по осередках, які повинні бути складені, як користувач отримує необхідну кількість. Розробники програмного забезпечення спеціально для зручності винесли Автосума, тому що цю функцію використовують частіше за інших.

І проста, і складна функція складається з імені і аргументу. Ім’я буквено висловлює суть операції, а аргумент полягає в дужки і, як правило, є порядком чисел, з якими відбуваються обчислення, команди. Якщо одні функції і зовсім не мають аргументів, то для інших можна задати кілька відразу через розділовий знак крапка з комою. Повернене значення називається результатом.

Інші функції, команди

Таблиця найбільш популярних і часто використовуваних в роботі функцій Excel, які корисно знати напам’ять

Щоб дізнатися список операцій excel, передбачених програмою, необхідно натиснути на значок автосуми в правому верхньому куті документа – з’являться інші доступні команди «Середнє», «Число», «Максимум», «Мінімум» і інші. Щоб скористатися будь-якої, необхідно клікнути по командному рядку документа excel (знаходиться під панеллю інструментів документа) і вибрати «Вставити». Примітно, що програма excel реалізує можливість введення додаткових, так званих призначених для користувача, функцій. Команди автоматично створюються засобами самого програмного забезпечення. Будь-яка така операція excel є послідовність дій, тобто має власний синтаксис. Всі вони мають однаковий синтаксис, тому не бійтеся припуститися помилки при її написанні – «розумне» програмне забезпечення вкаже на неточність і допоможе усунути помилку.

Функція excel починається зі знака рівності – обов’язкова умова. Потім слід її найменування. Слідом йде аргумент в круглих дужках. Примітно, що в якості аргументу функції необов’язково повинні використовуватися числа – ще й літерні значення, масиви та інше. Однак є одна важлива умова, яка повинна дотримуватися: не використовувати пробіли. Згідно синтаксису excel, всі складові функції записуються в рядок, не відділяючись один від одного. Знаком, завершальним запис, є крапка з комою. Цікаво, що не всі функції мають аргументи, наприклад, СЬОГОДНІ – так називається функція, яка повертає поточну дату, існує без аргументу. Він не потрібен для цієї команди.

Примітно, що дане програмне забезпечення має в середньому 400 вбудованих функцій, які необов’язково і незручно завжди вводити вручну. Досить використовувати спеціалізовану надбудову «Майстер функцій», яка викликається командою «Вставка», потім «Функція».

Особливо необхідно відзначити, що в програмі excel є розділ «Фінансові функції», який дозволяє працювати з фінансовими даними, процентними ставками, цінними паперами. Дані цього розділу є спеціалізованими і більшою мірою призначені для бухгалтерів, економістів, банківських працівників.

Люди, за родом діяльності пов’язані зі статистикою, також знайдуть в програмі операції що-небудь за смаком. Таким чином, можна проводити роботу зі статистичними даними в повному обсязі.

Важливо, що в програмі реалізована концепція відносної адресації, при якій при копіюванні формули з однієї комірки в іншу автоматично змінюється адреса функції.

Ссылка на основную публикацию