Функції Excel для обчислення дат і часу

ДАТАМЕС ()

Повертає порядковий номер дати, яка відстає від заданої на певну кількість місяців вперед або назад. ДАТАМЕС має всього два аргументи: початкова дата і число місяців. Якщо другий аргумент (число місяців) є позитивним числом, то функція поверне майбутню дату щодо початкової, а якщо негативним, – то минулий.

Як бачите, функція ДАТАМЕС повернула порядкові номери дат, при цьому ніякої автоматичної зміни числового формату не відбулося. Щоб побачити самі дати, застосуєте до осередків C2 і C3 формат Дата:

КОНМЕСЯЦА ()

Повертає порядковий номер останнього дня місяця, який відстає від заданої дати на певну кількість місяців вперед або назад. У плані синтаксису, функція КОНМЕСЯЦА дуже схожа на ДАТАМЕС і має точно такі ж аргументи:

Щоб побачити самі дати, застосуєте до осередків C2 і C3 формат Дата:

РАБДЕНЬ ()

Повертає порядковий номер дати, яка відстає від заданої на певну кількість робочих днів вперед або назад. РАБДЕНЬ має два обов’язкових аргументу: початкова дата і кількість робочих днів. Якщо другий аргумент (кількість робочих днів) є позитивним числом, то функція поверне майбутню дату щодо заданої, а якщо негативним – то минулий.

Щоб побачити самі дати, застосуєте до осередків C2 і C3 формат Дата:

Варто відзначити, що неробочими днями вважаються вихідні дні і дні, визначені як святкові. для функції РАБДЕНЬ вихідними вважаються субота та неділя. Програма Excel самостійно не може визначити, які дні вважати святами, тому пропонує третій необов’язковий аргумент, де Ви самі можете все вказати.

Якщо у Вашому випадку вихідні дні відмінні від класичних суботи та неділі, то ви завжди можете скористатися функцією РАБДЕНЬ.МЕЖД. По суті це розширений варіант функції РАБДЕНЬ, який дозволяє настроїти кількість вихідних в тижні і на які дні вони припадають. функція РАБДЕНЬ.МЕЖД вперше з’явилася в Excel 2010.

ЧІСТРАБДНІ ()

Повертає кількість робочих днів між двома датами. Святкові і вихідні дні в це кількість не включаються. функція ЧІСТРАБДНІ є як би протилежністю функції РАБДЕНЬ, тому зайвий раз описувати призначення аргументів функції не варто.

Як бачите, результатом обчислення функції виявилися 63 робочих дня. Якби ми просто відняли з кінцевої дати початкову, то отримали б 89 днів.

Якщо у Вашому випадку вихідні дні відмінні від класичних суботи та неділі, то Ви завжди можете скористатися функцією ЧІСТРАБДНІ.МЕЖД. По суті це розширений варіант функції ЧІСТРАБДНІ, який дозволяє настроїти кількість вихідних в тижні і на які дні вони припадають. функція ЧІСТРАБДНІ.МЕЖД вперше з’явилася в Excel 2010.

Як бачите, все досить просто!

На цій прекрасній ноті ми закінчуємо останній урок даної серії. Цієї інформації Вам повинно вистачити, щоб відчувати себе цілком упевнено при роботі з датами і часом в Excel. Тепер Ваша основна задача застосувати ці знання на практиці. Всього Вам доброго і успіхів у вивченні Excel!

Ссылка на основную публикацию