Формули в Excel: як створити, написати, відредагувати

Ефективна робота в Excel неможлива без хоча б мінімальних знань про роботу формул

Найчастіше використовують для обчислень, які є основною функцією даного офісного додатка. Скласти, відняти, помножити і розділити в Excel можна дуже просто. Однак нерідко для отримання будь-яких відомостей потрібно виконати не одну дію, а відразу декілька. Для цього потрібно створити формулу в Ексель. Формули поділяються на прості і складні.

Формули – це рівності, за допомогою яких користувач програми проводить необхідні розрахунки і обчислення. Як написати формулу в Ексель? Це може навіть людина, яка не має спеціалізованих знань. Це стосується в першу чергу простих математичних записів. Excel використовує стандартні арифметичні оператори: знаки «+», «-», «*», «/». Вони допоможуть вам зробити формулу зрозумілою програмою. Ключовим моментом при її створенні є те, що вона починається завжди з знака «=».

Навчальний відео урок по віддання формул Excel

Як скласти формулу?

Щоб ввести формулу, необхідно виділити осередок, в якій повинен згодом з’явитися відповідь. Потім в ній потрібно закріпити курсор миші. Після цього необхідно записати числа і арифметичні дії, які ви плануєте робити з ними. Зверніть увагу, що порядок своїх дій ви можете побачити в адресному рядку документа Ексель (вгорі). Після введення даних необхідно натиснути Enter. У вибраній комірці ви побачите результат проведених дій. Важливо знати, що при зміні значень автоматично буде змінюватися і результат. Однак запроваджене вираз збережеться і буде працювати далі.

Безпосередньо в вираз, укладену в Excel, теж можна внести зміни. Для цього необхідно двічі клацнути по комірці і формулою або по рядку формул і ввести зміни, наприклад, змінити знак на інший. Може трапитися і так, що ви захочете скасувати свою дію. Тоді скористайтеся кнопкою Esc. Важливою особливістю роботи в Excel є особливість, при якій можна копіювати створені користувачем вираження, а також стягувати їх в інше місце листа.

Цікаво, що працювати з будь-якої формулою можна не тільки в межах конкретного листа, але і на інших аркушах (вкладок) книги Ексель.

Таблиця найбільш часто використовуваних в математичних формулах функцій, якими можна користуватися в Excel

Це так званий ручний спосіб створення формули в Ексель. Крім нього, Excel реалізує можливість створювати вирази для обчислень за допомогою наявних в цій офісній програмі функцій. Для цього в розділі «Функції» знайдіть потрібну, наприклад, для складання необхідно вибрати СУМУ. Поряд з нею найчастіше використовують СЕРЕДНЯ, МАКСИМУМ МІНІМУМ. До цих функцій Ексель надає доступ безпосередньо з панелі інструментів за допомогою відповідної іконки ( «Сигма»). Більш детальну інформацію про можливості функцій можна знайти в «Довідці». Крім того, програма надає можливість приховати математичний запис за допомогою відповідної команди.

Excel пропонує ще й таку можливість, як відображення всіх наявних на поточному аркуші заданих виразів. Для цього виберіть в меню «Сервис», далі – «Параметри». На вкладці «Вид» проставте галочку у слова «Формули». Тепер вашій увазі представлені всі коли-небудь використані і збережені вираження на поточному аркуші.

видалення формули

А може статися і так, що вам вже більше не потрібно зберігати формулу в комірці, так як вона виконала свою функцію. Тоді необхідно її видалити, однак якщо зробити це звичним знаком видалення, то нічого не вийде. Осередок покаже помилку. Для правильного видалення натисніть правою кнопкою миші на осередок, далі виберіть параметр «Значення».

Яким би способом ви не створювали вираження для підрахунку необхідних значень, якими б засобами потужного калькулятора ні скористалися, можете бути впевнені, що програма Ексель стане для вас в цьому найкращим і незамінним помічником. Це табличний калькулятор, створений для найскладніших розрахунків. Він дозволяє виробляти воістину колосальні обчислення в кілька кліків мишею, що економить час.

Ссылка на основную публикацию