Форматування жорсткого диска через БІОС: чи можна його провести і чому

Дуже часто у користувача персональним комп’ютером виникає питання про те, як здійснити форматування жорсткого диска через БІОС. Відразу варто відзначити, що через БІОС відформатувати жорсткий диск не вийде, так як БІОС служить лише інструментом для створення основи форматування. Тобто за допомогою системної утиліти ми можемо викликати програмні елементи, які дозволять нам досягти нашої головної мети. Сам же питання означає, що користувач хоче форматувати жорсткий носій без завантаження операційної системи Windows. І це цілком реальне завдання, яку ми зараз і розглянемо.

Форматування – це повне знищення даних і очищення внутрішньої пам’яті жорсткого диска. При здійсненні цієї операції знищуються всі біти даних, які раніше були записані на диск. Дана процедура робиться з метою повного очищення, що дозволяє заново встановити операційну систему і при цьому не побоюватися виникнення помилки, неправильної роботи і інших неприємних моментів.

Отже, як відформатувати жорсткий диск за допомогою БІОС? Для вирішення даної проблеми є кілька способів:

  • форматування за допомогою зовнішнього системного носія;
  • форматування через завантажувальний панель установки Windows;
  • форматування через командну панель системи;
  • форматування за допомогою спеціальної програми.

Якщо вам необхідно відформатувати жорсткий диск, на якому розташований поточний активний системний розділ, це можна зробити за допомогою диска для відновлення системи

Перераховані способи дозволяють без особливих труднощів і спеціальних засобів відформатувати диск. Варто враховувати, що для виконання даних дій вам знадобиться диск з boot завантажувального опцією, зовнішній носій (флешка, зовнішній жорсткий диск) і блокнот, щоб записати спеціальний набір символів для системної командного рядка.

Форматування за допомогою зовнішнього носія

Виставляємо найвищий пріоритет завантаження для пристроїв USB-flash

Якщо у вас є флешка із записаною Windows і boot опцією (спеціальна опція, яка дозволяє системі зчитувати дані з флешки без завантаження основний Windows), то ви вже близькі до вирішення проблеми. Потрібно просто вставити флешку в комп’ютер, зайти в BIOS (за допомогою спеціальної команди Alt + F, зазначеної на завантажувальному екрані) і перейти у вкладку Boot. У цій вкладці ви повинні перейти в опцію Boot Device Priority і вже в цій опції в меню 1st Boot Device встановити найменування USB-FDD.

Системні найменування в BIOS можуть бути іншими. Наприклад, в пізнішій версії системної утиліти встановити USB-FDD потрібно в меню First Boot Device, яке розташоване у вкладці Advanced. Після завантаження операційної системи з флешки ви зможете натиснути правою кнопкою миші на потрібному носії і провести форматування. Варто враховувати, що на зовнішньому носії не повинні бути записані файли для установки Windows, на ньому повинна бути встановлена ​​сама Windows (обов’язково враховуйте це зауваження).

Форматування через завантажувальний панель установки Windows

Форматувати жорсткий диск через панель установки операційної системи можна лише в тому випадку, якщо у вас є сам фізичний носій установки Windows або ж флешка з файлами для установки Windows з опцією boot завантаження. Ви вставляєте інформаційний носій в комп’ютер, починається процес перевірки даних, після декількох хвилин вам випаде вікно з вибором диска для установки. Знизу ви зможете знайти функцію «форматування жорсткого носія». Саме за допомогою неї ви зможете очистити потрібний вінчестер.

Форматування через командну панель системи

Щоб мати можливість форматнуть через командну панель, вам знову знадобиться інсталяційний фізичний носій або флешка з даними Windows. Після того як з’явиться екран вибору мови, вам потрібно натиснути поєднання клавіш Shift + F10. Це дозволить викликати системну командну панель. Далі варто прописати в ній наступне поєднання команд «wmic logicaldisk get deviceid, volumename, size, description». Це дозволить провести первинне налаштування панелі для роботи жорсткого носія. Але, щоб форматувати вінчестер через цю панель, потрібно використовувати ще дві команди:

  • format / FS: NTFS X: / q (дозволить форматувати вінчестер в систему NTFS);
  • format / FS: FAT32 X: / q (дасть можливість форматувати в систему FAT 32).

Форматування можна провести і за допомогою інсталяційного диска Windows – в збірці присутній звичайна командний рядок

У зазначених командах Х – це найменування вашого вінчестера, який потрібно очистити. Даний спосіб є самим надійним і забезпечує максимальну безпеку вашого вінчестера. Метод не дозволить вірусам проникнути на ваш вінчестер, а також убезпечить його від непередбаченої системної поломки.

Форматування за допомогою спеціальної програми

Щоб форматувати жорсткий диск за допомогою програми, спочатку ви повинні записати на носій програму під назвою HDD Low Level Format Tool v4.30. Потім ви повинні увійти в BIOS, перейти в закладу Boot в меню Boot Device Priority і встановити найменування CD / DVD. Після такої установки система почне в першу чергу завантажувати дані з носія, тобто запуститься сама програма. Знову ж варто враховувати, що на диск коштує виробляти установку програми, а не записувати її файли для установки.

Після запуску програми ви зможете на інтуїтивному рівні зрозуміти, що варто робити в ній. HDD Low Level Format Tool v4.30 – це комплексна програма російською мовою з вбудованим помічником, який дозволить вам розібратися в кожній функції цього програмного забезпечення. Даний метод є самим комплексним, так як він дозволяє не тільки форматувати вінчестер, але і зберігати і переносити дані, відновлювати пошкоджені сектори, емулювати дані.

Ось ми і розглянули всі основні способи очищення вінчестера від даних. Кожен спосіб по-своєму унікальний і обов’язково допоможе вам впоратися з виниклою проблемою. Тепер, коли у вас або ваших знайомих виникне питання про те, як форматувати через БІОС, ви тут же зможете привести масу прикладів для того, щоб добитися необхідного результату. Ще раз уважно вивчіть методи форматування вінчестера і виберіть найбільш підходящий для вас.

Ссылка на основную публикацию