Формат листа для принтера стандартного розміру для друку

У наш час ринок надає користувачеві широкий вибір товарів для техніки, один з яких – папір. Те, без чого не зможе працювати жоден принтер. Всі формати паперу стандартизовані відповідно до призначення одержуваної друкованої продукції – журнали, листівки, карти, фотографії, наклейки і т.д. Розміри паперу для друку та інші її технічні якості контролюються ГОСТом 5773-76.

Друк формату А3

Про що піде мова:

Що потрібно знати про форматах?

Вибір формату листів необхідно проводити з урахуванням технічних властивостей друкованого пристрою, які прописуються в паспорті, видатного покупцеві в комплекті з самим принтером.

Необхідно розуміти, що формат – це стандартизований загальноприйнятий розмір аркуша паперу, що вимірюється в міліметрах. Для стандартизації використовуються кілька систем, але основні з них – міжнародна і американська. Кілька десятиліть раніше у нас використовувалася система форматів СРСР, схожість якої легко простежити з форматами міжнародного стандарту. Для позначення розмірів раніше використовувалися тільки двозначні цифри. Наприклад, сучасний формат А4 відповідав значенню «11».

Стандартний формат А4

На сьогоднішній день міжнародна система отримала широке поширення не тільки в Україні, але і у всіх країнах світу. Єдиним винятком стали Канада і США, які ввели свою власну систему стандартів форматів паперу для друку. Відзначилися також Філіппіни і Мексика – на території цих країн використовують обидві системи в рівній мірі.

види форматів

Основні формати і їх розміри

Найбільш відомий розмір листів – це аркуші формату А, які мають строго фіксоване співвідношення ширини і довжини 1: √2. Таке співвідношення отримало назву співвідношення Лихтенберга. Основним і найбільш великим є формат А0, з якого шляхом точного розрізання можна отримати листи всіх інших форматів менші за розміром.

параметри форматів

Розрізаний навпіл А0 – це А1, розрізаний навпіл А1 – це А2, розрізаний навпіл А2 – це майже зошита, тобто А3, і так далі.

 • А0: площа становить 1 квадратний метр, співвідношення ширини і довжини – 841 на 1189 міліметрів.
 • А1: площа становить 0,5 квадратного метра, співвідношення ширини і довжини – 594 на 1189 міліметрів.
 • А2: площа становить 250 сантиметрів, співвідношення ширини і довжини – 420 на 594 міліметрів.
 • А3: «зошита» формат аркуша із співвідношенням ширини і довжини – 297 на 420 міліметрів.
 • А4: стандартний формат аркуша для принтера із співвідношенням ширини і довжини – 210 на 297 міліметрів.
 • А5: співвідношення ширини і довжини – 210 на 148 міліметрів.
 • А5: співвідношення ширини і довжини – 148 на 105 міліметрів.

різновиди форматів

Стандартні формати і їх призначення

Вибираючи формат паперу необхідно пам’ятати не тільки про її сумісності з певним принтером, але і про її вихідному призначення.

 • Віддайте перевагу форматам А5 і А6, якщо вам необхідно роздрукувати навчальну брошуру або невелике декоративне лист.
 • Для друку документів з текстів (рефератів, доповідей, наказів і т.д.) краще використовувати папір формату А4, так як це основний робочий формат всіх принтерів.
 • А3 – формат зошитового листа для принтера, що використовується для друку спеціальних заміток або форм.
 • Деякі принтери передбачені для друку плакатів, постерів, агітаційних бюлетенів. В такому випадку використовується формат А2 або А1.

Велика друк

Вся інформація про стандартних форматах знаходиться в технічному паспорті принтера. Найчастіше використовується формат А4 – альбомний аркуш і А3 – аркуш із зошита. Деякі принтери можуть друкувати тільки в одному зазначеному форматі, деякі в двох або трьох форматах. В такому випадку перед початком експлуатації принтера вам необхідно визначитися, який розмір листа для принтера буде пріоритетним для вашого тексту і вже виходячи з цього задати основні параметри друкованого пристрою. У більшій частині сучасних принтерів є «вушка», що дозволяють коригувати формат подається паперу для друку.

 Який папері віддати перевагу?

Пам’ятайте, що від якості використовуваної папери безпосередньо залежить термін експлуатації принтера і частота його поломок. Суто з економічної точки зору набагато дешевше купити заздалегідь якісну і дорогий папір, ніж пізніше переплачувати за ремонт техніки. Тому вкрай важливо купувати папір звертаючи увагу не тільки на її формат, але і на щільність.

Недобросовісні виробники можуть економити на якості листів, вказуючи недостовірні дані на упаковці. Перевірити справжні цифри просто: маса 16 аркушів паперу, складених разом – це їх справжня щільність.

Стандартний формат аркуша для друку принтера підбирається відповідно до призначення одержуваного продукту (кількість тексту, оформлення та ін.), Але в будь-якому випадку листи повинні відповідати не тільки міжнародним стандартам, а й технічним рекомендаціям в паспорті пристрою.

Ссылка на основную публикацию