Flow Visualization – Візуалізація потоку в звітах Google Analytics

Звіти Flow Visualization (Візуалізація потоку) відображають графічне представлення шляхів, якими відвідувачі проходять на вашу веб-сайту. Це уявлення включає джерела переходу, переходи між різними сторінками і точки на цих шляхах, де відвідувачі покинули сайт. Приклад показаний на рис. 5.7. Тут використовуються терміни вузли та підключення. Вузол одну метрику вимірювання. Він може бути окремою сторінкою або колекцією сторінок. Наприклад, на рис. 5.7 вбрання вимір – засіб переходу, а метрика – все відповідні йому відвідування. Підключення представляє шлях від одного вузла до іншого. Товщина підключення пропорційна обсягу трафіку цим шляхом.

Мал. 5.7. Приклад звіту візуалізації потоку

Найцікавіша частина звіту відповідних фаз – концепція вузлів. Вузол може бути окремій сторінці сайту, але частіше за все він представляє автоматично згенерувала групу сторінок. Google Analytics автоматично групує схожі на її думку сторінки разом. В результаті ви бачите шляхи по аналогічним сторінок, а не шляхи по окремих сторінках сайту. Це великою мірою спрощує візуалізацію потоку відвідувачів і є значним удосконаленням у порівнянні з традиційними звітами аналізу шляхів, наданими інструментами інших постачальників.

Звіт Flow Visualization надає ряд потужних елементів управління, що полегшують аналіз – цей звіт є лідером в цій галузі! Насамперед, за допомогою зеленого списку елементів у верхньому лівому кутку на рис. 5.7 будь-яке вимірювання може бути вибрано в якості стартового вузла. За замовчуванням відображаються п’ять перших елементів з найбільшим рівнем трафіку. Щоб дослідити інший поднабор вимірювань, клікніть на значку шестерні праворуч від зеленого меню вимірів, щоб відкрити елемент керування Customize Dimension Items (Зміна елементів вимірювань), показаний на рис. 5.8. Можна додати до п’яти сегментів.

Мал. 5.8. Приклад зміненого вимірювання для звіту візуалізації потоку

Існує також можливість застосування до звіту розширеного сегмента за допомогою елементів управління, розташованих безпосередньо над звітом, як показано на рис. 5.9. Їм може бути існуючий сегмент за умовчанням або раніше створений нестандартний сегмент. Якщо ніякої розширений сегмент не обраний, за замовчуванням відображаються всі відвідувачі.

Мал. 5.9. Елементи управління візуалізацією потоку

На рис. 5.9 радом із списком вибору сегмента розташований повзунок Connections (Підключення). Він служить для фільтрації інформації, що відображається у відповідності зі значеннями підключення. Наприклад, переміщення повзунка вправо підвищує чутливість відображення і призведе до відображення більшої кількості підключень з меншим числом відвідувань. Цей елемент управління слід використовувати в поєднанні з повзунком збільшення і панорамування, показаним в лівій частині рис. 5.9. Зверніть увагу, що шляхи візуалізації можна панорамувати також вліво і вправо, перетягуючи курсор миші по звіту.

Отже, тепер ви можете здійснювати навігацію по звіту Flow Visualization. Однак щоб повною мірою використовувати надані їм можливості, потрібно розуміти, як трафік протікає по сайту. Помістіть курсор миші над цікавлять підключенням, щоб переглянути потік метрик. Підключення потемніє, вьщелить вибір, і над ним відобразиться спливаюче інформаційне повідомлення з іменами предьщущего і наступного вузлів і з обсягом трафіку, що проходить по цій конкретній шляху. Щоб побачити, скільки відвідувачів покинуло сайт з цього сайту або купило люстра стельова, затримайте курсор миші над вузлом виходу. Щоб підключення залишалося постійно вьщеленним більш темним кольором, клікніть на підключенні, а щоб зняти вьщеленіе, клікніть на ньому ще раз.

Щоб переглянути потік трафіку для конкретного вузла, затримайте над ним курсор миші, як показано на рис. 5.10. В результаті відобразиться не тільки потік трафіку через вузол (певний як шлях / blog), але і кількість експонованих їм сторінок. В даному випадку Google Analytics автоматично згрупувала разом шість сторінок, які вважає подібними. Щоб переглянути URL-адреси вузла, клікніть на вузлі і з упливає меню виберіть Group Details (Відомості про групу).

Мал. 5.10. Потік трафіку вузла

Клікнувши на вузлі, можна вибрати одну з наступних опцій.

  • Highlight Traffic Through Here (Виділити трафік через цей вузол). Виділяє підключення для всього трафіку, який проходить через даний вузол. Щоб зняти виділення, знову клікніть на вузлі, а потім виберіть пункт меню Clear Highlighting (Очистити виділення).
  • View Only This Segment (Переглянути тільки цей сегмент). Змінює візуалізацію так, щоб з’явився трафік тільки для даного виміру (сегмента). Ця опція відображається лише для вузлів вимірювань.
  • Explore Traffic Through Here (Дослідити трафік через цей вузол). Змінює візуалізацію так, щоб відображались всі вхідні і вихідні підключення даного вузла. Використання цієї опції веде до генерування звіту Navigation Flow (Потік навігації), який також є окремим елементом меню в розділі звіту візуалізації потоку. Ця опція відображається лише для вузлів сторінок.
  • Group Details (Відомості про групу). Ця опція відриває спливаюче вікно з наступними додатковими опціями, доступними для вибору.
  • Тор Segments (Сегменти з найбільшим значенням) (тільки для вузлів вимірювань): поточна метрика.
  • Outgoing Traffic (Вихідний трафік) (тільки для вузлів вимірювань): сторінки, до яких виходить трафік з цього сайту.
  • Тор Pages (Найбільш відвідувані сторінки): найбільш відвідувані сторінки, представлені даним вузлом. Наприклад, якщо вузол представляє колекцію сторінок в каталозі взуття, ви побачите інформацію про ті сторінки в цьому каталозі, які отримали найбільший обсяг трафіку.
  • в Traffic Breakdown (Розрив трафіку): джерела трафіку з урахуванням виміру, обраного для візуалізації.

  • Incoming Traffic (Вхідний трафік): недоступно для потоку відвідувачів (Visitors Flow).
  • Outgoing Traffic: сторінки, до яких вузол пересилає трафік.
Ссылка на основную публикацию