Фільтрація по MAC-адресами: настройка для Asus

Одним з найбільш ефективних способів захисту вашої домашньої мережі Wi-Fi є фільтрація по MAC-адресами. Таку серйозну захист не гарантує навіть установка пароля для доступу до бездротової мережі. Якщо ви бажаєте подбати про безпеку мережі, за умови нечастого підключення нових пристроїв, досить буде просто встановити надійний пароль і налаштувати фільтрацію по MAC-адресами.

MAC-адреси і захист Wi-Fi

Наступна інструкція стосується налаштувань захисту по MAC-адресами для маршрутизаторів Asus. Вона може бути застосована для всіх варіацій роутерів, що випускаються під цією торговою маркою, починаючи з найпростіших моделей, що користуються найбільшою популярністю (наприклад, Asus RT-N14U або Asus RT-N10E) і закінчуючи більш дорогими, елітними альтернативами типу Asus RT-AC66U або Asus RT -N56U.Функціей фільтрації передбачено дві можливості:

  1. Створення списку пристроїв з доступом до опції підключення до бездротової мережі. Підключення до вашої мережі буде можливим лише для пристроїв, занесених в даний список. Інші пристрої, незафіксованих в даному списку, буде неможливим.
  2. Створення списку з фіксуванням MAC-адрес, які не зможуть підключатися до вашого маршрутизатора. За допомогою цієї функції ви можете провести блокування будь-яких небажаних пристроїв.

У нижчевикладеній інформації ви зможете знайти докладну інструкцію з налаштування захисту по MAC-адресами на реальному прімере.Как налаштовувати захист по MAC-адресами

Інструкція по налаштуванню захисту по MAC-адресами

Дана інструкція була розроблена з використанням маршрутизатора Asus RT-G32.Для початку слід зайти в налаштування вашого роутера. Тут потрібно знайти вкладку «Бездротова мережа» і вибрати опцію «Фільтр MAC-адрес бездротової мережі», що розташовується у верхній частині вікна. Вам необхідно здійснити вибір в контексті режимів фільтрації MAC-адрес, маючи в своєму розпорядженні такі варіанти:

  1. Приймати. Цей режим передбачає, що підключення до вашого роутеру буде можливим виключно для пристроїв, MAC-адреси яких будуть додані в список. Режим прекрасно справляється з функцією захисту мережі.
  2. Відхиляти. Це означає, що ваш роутер буде працювати в режимі, блокирующем небажані підключення. Будь-які пристрої, MAC-адреси яких будуть додані в список, не зможуть підключатися до вашої мережі. Цей режим буде корисним, якщо ви бажаєте заблокувати конкретний пристрій.

Після вибору підходящого для вас режиму слід ввести відповідний MAC-адресу та натиснути кнопку «Додати».Повторіть процедуру для всіх необхідних адрес і задійте нові настройки шляхом натискання кнопки «Застосувати» .Не заблокуйте свій комп’ютер, з якого виконується настройка. При виборі режиму «Приймати» вказівку вашого MAC-адреси обов’язково, в той час як режим «Відхилити» не передбачає його введення. При випадковому блокуванню свого MAC-адреси вам доведеться повністю скидати настройки і налаштовувати роутер заново або використовувати інший пристрій для видалення або додавання вашого MAC-адреси.

Де знайти MAC-адресу пристрою?

MAC-адресу комп’ютера можна подивитися в рядку «Фізична адреса» після введення в командному рядку комбінації «ipconfig / all». MAC-адресу планшета, телефону або будь-якого іншого пристрою значиться в розділі «Інформація про пристрій», «Технічна інформація» і т. П.

Ссылка на основную публикацию