Фільтр в Excel – основні відомості

Фільтрація даних в Excel дозволяє відобразити серед великого обсягу інформації тільки ту, що Вам в даний момент необхідна. Наприклад, маючи перед собою багатотисячний список товарів великого гіпермаркету, Ви можете виділити з нього тільки шампуні або крему, а решта тимчасово приховати. У цьому уроці ми навчимося застосовувати фільтри до списків в Excel, задавати фільтрацію відразу за кількома стовпцями, а також видаляти фільтри.

Якщо Ваша таблиця містить великий обсяг даних, можуть виникнути труднощі при пошуку потрібної інформації. Фільтри використовуються для того, щоб звузити кількість даних, що відображаються на аркуші Excel, дозволяючи бачити тільки потрібну інформацію.

Застосування фільтру в Excel

У наступному прикладі ми застосуємо фільтр до журналу обліку експлуатації обладнання, щоб відобразити тільки ноутбуки та планшети, доступні для перевірки.

 1. Виділіть будь-яку клітинку в таблиці, наприклад, осередок A2.

Щоб фільтрація в Excel працювала коректно, лист повинен містити рядок заголовка, яка використовується для завдання імені кожного стовпчика. У наступному прикладі дані на аркуші організовані у вигляді стовпців із заголовками в рядку 1: ID #, Тип, Опис обладнання і т.д.

 1. Відкрийте вкладку дані, потім натисніть команду Фільтр.
 2. У заголовках кожного стовпця з’являться кнопки зі стрілкою.
 3. Натисніть на таку кнопку в стовпці, який необхідно відфільтрувати. У нашому випадку ми застосуємо фільтр до колонку В, щоб побачити тільки потрібні типи обладнання.
 4. З’явиться меню фільтра.
 5. Зніміть прапорець Виділити все, щоб швидко зняти виділення з усіх пунктів.
 6. Встановіть прапорці для тих типів обладнання, які необхідно залишити в таблиці, потім натисніть OK. У нашому прикладі ми виберемо Ноутбуки і Планшети, щоб бачити тільки ці типи обладнання.
 7. Таблиця з даними буде відфільтрована, тимчасово приховавши всю інформацію, що не відповідає критерію. У нашому прикладі тільки ноутбуки та планшети залишилися видимими.

Фільтрацію можна також застосувати, вибравши команду Сортування і фільтр на вкладці Головна.

Застосування декількох фільтрів в Excel

Фільтри в Excel можуть підсумовуватися. Це означає, що Ви можете застосувати кілька фільтрів до однієї таблиці, щоб звузити результати фільтрації. У минулому прикладі ми вже відфільтрували таблицю, відобразивши тільки ноутбуки та планшети. Тепер наше завдання звузити дані ще більше і показати тільки ноутбуки та планшети, віддані на перевірку в серпні.

 1. Натисніть на кнопку зі стрілкою в стовпці, який необхідно відфільтрувати. В даному випадку ми застосуємо додатковий фільтр до колонку D, щоб переглянути інформацію по даті.
 2. З’явиться меню фільтра.
 3. Встановіть або зніміть прапорці з пунктів в залежності від даних, які необхідно відфільтрувати, потім натисніть OK. Ми знімемо виділення з усіх пунктів, крім серпня.
 4. Новий фільтр буде застосований, а в таблиці залишаться тільки ноутбуки та планшети, які були віддані на перевірку в серпні.

Зняття фільтра в Excel

Після застосування фільтра рано чи пізно виникне необхідність зняти або видалити його, щоб відфільтрувати вміст іншим чином.

 1. Натисніть на кнопку зі стрілкою в стовпці, з якого необхідно зняти фільтр. У нашому прикладі ми видалимо фільтр зі стовпця D.
 2. З’явиться меню фільтра.
 3. Виберіть пункт Видалити фільтр з шпальти … У нашому прикладі ми видалимо фільтр з шпальти Віддано на перевірку.
 4. Фільтр буде видалений, а приховані раніше дані знову з’являться на аркуші Excel.

Щоб видалити всі фільтри в таблиці Excel, клацніть команду Фільтр на вкладці дані.

Ссылка на основную публикацию