Filezilla (файлзілла) – як користуватися FTP програмою?

Як користуватися FTP програмою FileZilla (файлзіллой)?

Ну, тут особливо і писати нічого. Ви можете завантажувати і завантажувати файли як з сервера хостингу на ваш комп’ютер, так і навпаки. Також ви можете перейменовувати файли, папки, а також їх видаляти і створювати. Ну і нарешті просто виставити на них потрібні права для безпеки. Якщо хочете закачати якийсь файл на ваш сайт (хостинг), то просто можете перетягнути цей файл з лівої колонки в праву, але я вам цього робити не рекомендую, так як ви можете його помилково закачати не в ту папку, тому найкраще натиснути правою кнопкою миші і натиснути на «закачати на сервер».

Якщо ж ви хочете завантажити якийсь файл з сайту на комп’ютер, щоб його відредагувати, то також клікніть правою кнопкою миші і натисніть на «завантажити», все просто. Ок як ви вже зрозуміли, не дивлячись на те, що це програма з першого погляду виглядає нетямущих, в освоєнні дуже навіть легка як ніяка інша. Про Photoshop я взагалі мовчу, його можна освоювати вічність на відміну від FileZilla.

Як налаштувати в FileZilla (файлзілле) права доступу до папок?

Ось ми і дісталися до самого цікавого. Перед тим, як налаштувати права давайте-ка я вам поясню, навіщо взагалі це треба. Настроїв правильно права ви можете обмежити користування папками і файлами вашого сайту третіми особами, які можуть бути потенційними хакерами, ну або принаймні конкурентами. Для того щоб налаштувати права клікніть по будь-якій папці або файлу і виберіть «права доступу до файлу». Тут вилізе незрозуміло для вас віконце.

У першому рядку ви вказуєте права для самого себе на цю папку. Так як ви власник сайту, то вам потрібен повний доступ для нормальної роботи, а це значить, що вам потрібно поставити скрізь галочки в першому рядку або просто нижче в віконці прописати цифру сім, яка і позначає повний доступ. Друга і третя рядок відноситься вже до третіх осіб, тому тут потрібно всюди поставити галочки, крім «запис» або просто нижче в віконці прописати дві цифри п’ять. Дана дія не дасть редагувати дані вашого сайту чужими особами. В ідеалі у вас на все папки вашого сайту повинні стояти права 755, а на файли 644.

Права 644 не дозволяють завантажувати будь-які файли з вашого сайту. На папках стоять інші права, так як їх не можна просто так взяти і скачати. До речі зовсім забув сказати, що на деяких хостингах спочатку варто такий захист, що не можна виставляти права, тобто ви будете їх міняти але вони так і залишаться як і були. Щоб це виправити зверніться до вашого хостингу з проханням виставляти права самому. Ок, тепер ви знаєте, як користуватися FTP програмою FileZilla (файлзіллой), яка вам ще не раз знадобиться при роботі з сайтом.

Ссылка на основную публикацию