Файл XPS: чим відкрити, якою програмою-переглядачем скористатися, опис формату

Розвиток сучасного світу відбувається з неймовірною швидкістю. Практично кожен місяць спостерігається поява все нових і нових програм, операційні системи оновлюються буквально щороку. Встигати за кожним нововведенням не здатні навіть серйозні компанії, адже це не завжди просто – на оновлення необхідно виділяти кошти. Про рядових користувачів можна і не говорити. Наприклад, мало хто зможе з ходу сказати, навіщо потрібен файл XPS, ніж відкрити такий які дані в ньому зберігаються. І саме про це форматі сьогодні ми розповімо.

формат XPS

З появою Windows 7 поступово почали поширюватися нові та досконалі формати даних. Якщо формати XLSX і DOCX стали звичними, то безліч інших форматів даних залишаються для багатьох невідомими. У їх числі і XPS.

Формат файлу XPS являє формат, який застосовується для підпису, перегляду, захисту і збереження документів. Документ даного формату можна порівняти з аркушем паперу. Як вміст простого листа після друку неможливо змінити, так і неможливо поміняти зміст файлу XPS після збереження.

Як відкрити документ з розширенням XPS?

У Windows 7 є вбудована утиліта для відкриття файлів XPS і роботи з ними

У разі переходу на операційну систему Windows 7 питання «Як відкрити XPS?» Не повинен у вас з’явитися. Ця ОС дає можливість створювати документи даного формату в кожній з програм, де є можливість друку.

Встановлювати, переглядати дозволу, а також підписувати документи даного формату дає можливість засіб перегляду XPS. В результаті, якщо вам зустрінеться файл формату XPS, то ви будете знати, як відкрити його. Для того, щоб відкрити файл достатньо клікнути мишкою по ньому всього два рази. Відкриття відбудеться автоматично в засобі перегляду. Ця програма – дуже просте, в результаті при роботі у вас навряд чи з’являться якісь складності.

Якщо у вашій Windows 7 ви не знайшли зазначеної утиліти – її потрібно включити через оснащення “Установка і видалення прграмм», через меню «Включення і відключення компонентів Windows», де потрібно вибрати «Засіб перегляду XPS».

Якщо ж у вас немає можливості друкувати в XPS-документи – перевірте, чи включена відповідна компонента «Служби XPS».

Основні операції кошти перегляду XPS

Засіб перегляду, яке дозволяє вирішити проблему відкриття XPS, володіє наступним функціоналом:

  • пошук фраз в файлах;
  • збереження копії документа;
  • цифровий підпис документа;
  • зміна масштабу перегляду;
  • управління доступом, а також тривалістю доступу.

Інші програми, що дозволяють відкрити файл XPS

1. NET Framework 4. Ця програма йде в комплекті в сучасних ОС. Або її можна встановити самостійно, завантаживши пакет з офіційного центру завантажень Microsoft.

2. Microsoft XPS Essentials Pack freeware – програма, яка офіційно рекомендована компанією Microsoft в якості переглядача. Хороший варіант для ОС починаючи з Windows XP.

3. Microsoft XPS Viewer freeware є переглядачем від Microsoft. Програма працює в якості доповнення Internet Explorer.

4. STDU Viewer – програма, що застосовується для некомерційного використання і до того ж абсолютно безкоштовна. За допомогою неї можна переглядати файли PDF, DJVU та XPS. Але, безпосередньо «Засіб перегляду XPS» – найбільш простий і оптимальний варіант.

Ця програма, як ми вже відзначали, дає можливість визначити, кому дозволяється копіювати, переглядати, підписувати, або роздруковувати документи. Для підвищення безпеки можна встановити, яка кількість часу кожен відвідувач може вносити в нього зміни і переглядати файл.

STDU Viewer вміє працювати також і з файлами формату XPS

Щоб для документів XPS була можливість задавати дозволу, слід встановити сертифікат облікового запису, він дасть можливість забезпечити з’єднання зі службами управління правами. Якщо обліковий запис системі керування не була підключена, і на неї не був виписаний сертифікат, то при спробі додати або змінити дозвіл на моніторі комп’ютера висвітиться повідомлення про помилку.

Ссылка на основную публикацию