Файл vsd: чим відкрити для читання і редагування безкоштовними програмами і Visio

Здебільшого, існуючі текстові формати файлів є універсальними, тобто вони можуть бути відкриті кількома різними редакторами без особливих проблем. Звичайно, існують і винятки, наприклад, раніше з doc- і нормально міг працювати лише сам MS Office Word. І навіть сьогодні, хоч дані формати можна відкрити в тому ж OpenOffice, не завжди вміст файлу відобразиться відповідно до вихідним варіантом (можуть бути проблеми з форматуванням і т.д.). Але ж є і ряд менш поширених форматів файлів, відкрити які відразу у користувача нічим не вийде, що може привести до різних проблем. Зокрема, можна зіткнутися при роботі з документами на файли формату VSD. Чим відкрити такий файл? Відкрити і переглянути його в одному з популярних і звичних текстових редакторів не вийде. А вже якщо в vsd файл містяться будь-які дані, які потрібні для роботи, і як це зазвичай буває, терміни підтискають, питання, чим відкрити файл vsd стане дуже актуальним.

Опис файлу формату VSD

При наявності вже встановленого Visio відкрити файл VSD не важко

Що зберігається в таких файлах? Найчастіше їх вміст представляє різні схеми, діаграми, таблиці – тобто звичні для всіх матеріали, які можна знайти в будь-якої звітності.

Файл формату VSD – бінарний файловий формат, який використовується при роботі з програмою MS Office Visio. До версії 2010 використовувався як основний формат при створенні файлів. Більш новий Visio 2013 ж використовує VSDX як формат за замовчуванням.

Спочатку програмний продукт Visio не належав Microsoft – він розроблявся компанією Visio Corporation, був призначений для створення різних матеріалів в графічному форматі, і був орієнтований на корпоративний сегмент ринку. Пізніше у компанії з’явився конкурент – MS. В результаті у 2000 році Visio Corporation була придбана Microsoft. І, після проведення ребрендингу, програма була включена до складу продуктів MS Office.

Чим відкрити VSD файл для читання і редагування

У файлі формату VSD часто містяться креслення, схеми, плати і т.д.

Перед тим, як приступити до вибору програми для відкриття файлів VSD, слід розібратися, які операції ви будете проводити з вмістом такого файлу. Адже існує ряд програм, як безкоштовних, так і платних, які можуть працювати з VSD файлами. Однак в безкоштовних і умовно-безкоштовних утиліти часто представлений досить обмежений функціонал – якщо відкрити файл VSD і ознайомитися з його змістом вийде без проблем, з редагуванням можуть виникнути складності.

«Рідним» додатком для файлів VSD, як уже згадувалося, є MS Office Visio. Тому, якщо вам необхідний весь функціонал, який тільки є при роботі з файлами VSD, краще скористатися їй. Адже часто при покупці комп’ютера, встановлена ​​операційна система вже містить ряд безкоштовних або пробних версій програм, що містять певний функціонал. Не виняток і продукти Microsoft. Однак варто врахувати, що для постійного використання даних продуктів буде потрібно придбати ліцензію, яка коштує досить дорого, хоч і з урахуванням знижок для домашнього використання. Тому, якщо вас влаштовує вартість MS Office Visio, питання чим відкрити файл VSD можна вважати закритим. Якщо ж ні – розглянемо безкоштовні утиліти для відкриття файлів VSD і перегляду їх вмісту.

Безкоштовні програми для роботи з VSD

У режимі “тільки читання» (перегляд) з файлами VSD вміє працювати ще одна програма від MS, спеціально для цього створена – MS Visio Viewer. Завантажити її також можна з офіційного сайту, поширюється вона абсолютно безкоштовно. Оскільки вона дозволяє тільки переглядати і роздруковувати вміст vsd файлів, особливих навичок і досвіду при роботі з нею мати не потрібно. Все, що необхідно – скачати програму, встановити її. В процесі установки будуть створені асоціації файлів, які дозволять відкривати файли VSD на комп’ютері по подвійному кліку мишею.

Таким чином, якщо вам необхідно відкрити файл vsd, переглянути його вміст (або ж роздрукувати) – вам підійде безкоштовна утиліта MS Visio Viewer. Якщо ж потрібно створити / відредагувати вже готовий документ VSD – необхідний повноцінний MS Visio. Сподіваємося, що відповідно до ваших потреб ви зможете скористатися одним з наданих варіантів.

Ссылка на основную публикацию