Файл bin: чим відкрити файл бін довічного формату – якою програмою скористатися?

Ви отримали лист, в яке було вкладено файл Bin ніж відкрити який ви не здогадуєтесь? Або ж файл з таким розширенням був знайдений на комп’ютері, і ви зацікавилися питанням, якою програмою відкрити файл BIN? Коли Windows спробує запустити даний файл, то ви отримаєте або попередження, що ви не зможете відкрити його, а при гіршому варіанті подій, можна зіткнутися і з попередженням про помилку, яка пов’язана з файлом Bin.

У прикладі з отриманням файлу Bin поштою є нюанс – якщо відправник листа вам невідомий, ні в якому разі не відкривайте підозрілі типи файлів, оскільки в більшості випадків вони містять віруси. У разі, якщо відправник відомий, можна відразу уточнити у нього, для чого призначений присланий файл.

Для чого використовується формат файлу Bin

Щоб дізнатися, для чого призначений файл Bin, і чим відкрити файл бін, необхідно з’ясувати, для чого взагалі використовується розширення файлу формату Bin, і для чого призначений конкретний файл, який необхідно запустити.

Неправильні асоціації для типу файлів Bin часто тягнуть за собою проблеми з іншими базових проблем операційної системи Windows. Вони можуть стати і першопричиною інших проблем, таких як повільне завантаження операційної системи і її зависання, BSOD (т.зв. «синій екран смерті»), інших проблем з продуктивністю комп’ютера. При виникненні такого роду неприємностей, рекомендуємо просканувати реєстр Windows на присутність невірних асоціацій файлів і інших проблем, які пов’язані з фрагментацією реєстру.

Найчастіше для звичайного користувача пряме відкриття файлу BIN користі не принесе

Для початку давайте з’ясуємо, що взагалі з себе представляє файл з розширенням Bin. Якщо коротко, то це файл, дані якого представляються в тій же формі, в якій вони розміщуються в пам’яті (оперативної, постійної). А так як при зберіганні даних в цьому випадку використовується двійкова система числення, то ці файли і називають «двійковими». Даний тип файлу часто протиставляють текстовим форматам, де інформація може надаватися у вигляді послідовності текстових символів якесь кодової таблиці (приклад – ASCII).

Десяткове число 245 при зберіганні в текстовому файлі, буде представлено побайтно (для тієї ж ASCII), посимвольний: 00110010b (32h), 00110100b (34h), 00110101b (35h). У довічним ж файлі воно буде записано простіше, як 11110101b. “B” вказує, що використовується двійкова система числення ( “H” – шістнадцяткова). Для таблиці ASCII символи цифр починаються зі зміщенням 30h (2 – 32h, 4 – 34h, 5 – 35h). Так, для текстового файлу десяткове число в N знаків буде займати N байт, в довічним ж файлі – в два з гаком рази менше. Але, хоч двоичное уявлення файлів краще і економить пам’ять, кодування символьної інформації реалізується на основі кодових таблиць. Насправді ж будь-який файл можна розглядати як двійковий – на рівні фізичного пристрою всі вони лежать у вигляді послідовності байт.

Відео-урок по розширенню файлу BIN

Відкриваємо файл Bin

Найпростіше відкрити файл формату Bin в будь-якому текстовому редакторі (підійде і стандартний «Блокнот» Windows). Або можна скористатися переглядом через файловий менеджер FAR.

Оскільки структура файлів з розширенням Bin залежить від внутрішньої логіки програми, в якій він створювався (а вона в свою чергу, залежить від мети програми), часто відкриття файлу текстовим редактором не дасть уявлення про його зміст. Користувач побачить здебільшого безладний набір символів і цифр, але також тут можна знайти і зрозумілу інформацію, яка допоможе визначити, для чого призначений файл Bin, і якою програмою його відкрити.

Файл BIN може виявитися також і файлом образу диска

Якщо файл з розширенням Bin має обсяг, приблизно рівний за розмірами диску CD або DVD, то варто перевірити, чи не маєте ви справу з образом диска. Для цього, можна скористатися або програмою Ultra ISO, або Daemon Tools (Lite). Після установки і запуску будь-якого із зазначених додатків, зробіть відкриття файлу через головне меню ( «Файл» – «Відкрити»).

Якщо ж файл Bin невеликого розміру, то в цьому випадку він цілком може містити драйвер, або прошивку для якого-небудь пристрою. Тому, щоб визначити, чим відкрити файл Bin прошивки, потрібно або прочитати інструкцію до пристрою, або відвідати сайт виробника устаткування – так можна знайти інформацію, як правильно використовувати файл.

Також можливий варіант, що файл Bin призначений для установника будь-якого програмного забезпечення (ігри, великі пакети ПО, і т.д.). В такому випадку, шукати відповіді на запитання «Яка програма відкриває файли Bin мені потрібна?” Сенсу немає – файл не несе ніякої інформації для користувача.

Отже, сподіваюся, після прочитання нашої статті, ви зрозуміли, що таке файл Bin, і яку інформацію потрібно шукати, щоб можна було використовувати Вас файл.

Ссылка на основную публикацию