Excel: самовчитель для початківців користувачів

Excel – це найпоширеніша в світі програма для складання таблиць, обчислень різної складності, створення діаграм, ведення звітності та створення баз даних. Практично на будь-якому, як домашньому, так і офісному, комп’ютері встановлено пакет програм Microsoft Office, а Ексель входить в комплект цього пакета. На будь-який офісній роботі не буде зайвим знати основи цієї програми, в цьому допоможе будь-самовчитель. Excel для початківців краще вивчати після знайомства з Microsoft Office Word, так як у цих програм є дуже багато спільного.

Основні можливості Excel

Ця програма стало невід’ємною частиною для бухгалтерів, секретарів, операторів або економістів. Для більш детального знайомства з додатком Excel можна пройти спеціальні курси, яких зараз безліч. Є курси, які орієнтовані на просунутих користувачів, є і курси для початківців.

Можливості офісної програми Excel:

 1. Excel являє собою спочатку готову таблицю, тому його легко використовувати для ведення безособових розрахунків, які мають табличне представлення (прайс-листи, розкладу).
 2. Бібліотека програми має різну кількість діаграм, графіків. Ці графіки та діаграми будуються на підставі створених таблиць, і в них використовуються дані виділеного діапазону таблиці, що дуже зручно навіть для чайників.
 3. Excel можна використовувати для ведення домашньої бухгалтерії і подібних їй облікових операцій (розрахунків по комунальних платежах).
 4. Програма багата функціями ведення статистики і математичними функціями. Завдяки їм програма легко підійде для студентів, школярів і учнів різних навчальних закладів під час написання курсових і дипломних робіт, а також їм подібних звітів по практикам, заповнення балансових відомостей і т.д.
 5. Програма використовується для ведення баз даних, Excel не є програмою, що спеціалізується на базах даних, однак широко використовується в цій області при відсутності інших спеціалізованих програм. В Excel є можливість використовувати вбудовану мову програмування Visual Basic для написання макросів, що значно розширює можливості даного інструменту.
 6. Програмою нескладно навчитися користуватися. Будь-самовчитель, посібник для початківців або відео допоможуть легко пройти навчання основним принципам роботи з програмою для непідготовлених користувачів.

На відміну від редактора MS Word, в якому створюється файл називається документом, в даному додатку файл отримав назву «книга».

Основні елементи вікна Excel

Робочий лист – основний документ для здійснення різних операцій в Excel. Робочий лист є частиною робочої книги (завжди). Лист складається з осередків, стовпців, рядків.

Робоча книга – файл Excel з розширенням xls (у версії MS Office 2003), xlsx (у версії MS Office 2010). За замовчуванням одна книга містить 255 аркушів, які можна видаляти, перейменовувати, додавати.

Осередок – складова таблиці, яка заповнюється даними. Вона є кліткою перетину потрібного стовпчика з потрібною рядком.

Ряд осередків по вертикалі становить стовпець. У таблиці їх може бути необмежена кількість.
Рядок – ряд осередків по горизонталі.

Програма Microsoft Excel має ряд вбудованих помічників для чайників, вони допомагають полегшити і зробити більш оптимізованої роботу, проведену в програмі. З їх допомогою комфортніше проходити навчання роботі з додатком, особливо це стосується початківців. Курси за програмою завжди включають опис даних помічників.

Що таке майстри-помічники і для чого вони призначені?

Майстри-помічники:

 1. Майстер діаграм. Дозволяє працювати з діаграмами набагато простіше.
 2. Майстер функцій. З його допомогою написання функцій в програмі також спрощується.
 3. Майстер підказок. Є хорошим помічником в пошуку інформації. Він є більше пошукачем, ніж помічником.
 4. Майстер Web-сторінок. Допомагає у створенні HTML-сторінок в програмі Microsoft Excel.
 5. Майстер шаблонів. З цим помічником можна дуже просто створити шаблони для роботи, спростити роботу з базами даних.
 6. Майстер зведених таблиць. Він допомагає проводити нескладний аналіз будь-якої інформації, яка внесена в таблицю Excel, впорядковує рядки, стовпці і заголовки сторінок дуже простим способом (працюючи тільки мишею).
 7. Майстер перетворень. Ідеальний помічник для конвертації файлів і документів інших форматів в середовищі програми Excel.

Крім майстрів-помічників для чайників, в програмі є безліч можливостей і функцій, що дозволяють полегшити роботу і проводити обчислення і підрахунки. Наприклад, автозаповнення таблиці. За допомогою цього режиму легко створювати певні послідовності з значень текстового і числового типу. При цьому не потрібно вводити дані вручну. Основи цієї функції включають створення власних автоматичних режимів заповнення. Як приклад, режимом автозаповнення можна користуватися, коли потрібно вводити місяці (Серпень, Вересень і так далі). При правильному налаштуванні програма зробить все сама. Ця функція сортує створені вами списки заповнення в автоматичному режимі. Завдяки їй можна без особливих зусиль впорядкувати свою інформацію.

Без уваги не залишиться і функція автосуммирования. Вона дозволяє виконувати додавання чисел єдиним натисканням лівої кнопки миші на значку Σ стрічки Головна. Це можна робити як за допомогою стовпців, так і з рядками. Вона корисна тим, що можна обчислювати суму потрібних числових значень, навіть в таблицях, в яких присутні проміжні підсумки.

Навчання роботі з програмою Excel немає буде складним, якщо використовувати наш самовчитель. Знати основи цієї програми повинен кожен, так як вона незамінна в багатьох ситуаціях.

Ссылка на основную публикацию