Ефективна робота в Windows. Частина 1

Думаю, Ви погодитеся, що робота в Windows повинна бути зручною і ефективною. Але як цього домогтися? Пропоную оцінити мій рецепт.

Це перший урок, що відкриває третю частину для новачків, яка називається «Ефективна робота за комп’ютером». 

Запрошую Вас на корисний IT-урок під номером 19.
 

Пару слів про «Windows» і ефективності?

Сідаючи за комп’ютер, перше що ми бачимо, це робочий стіл операційної системи Windows. І ось ми підійшли до питання «що таке операційна система? »

Операційна система – це оболонка, за допомогою якої ми запускаємо програми і говоримо комп’ютера, що нам потрібно зробити.

Раз ця оболонка – посередник між нами і комп’ютером, то вона повинна бути зручною і ефективною. А ефективна оболонка для користувача повинна бути такою, щоб отримати потрібний результат з мінімальними зусиллями:

  • один-два «кліка» до мети;
  • мінімум рухів миші;
  • і мінімум натискань клавіш.

Щоразу роботу в Windows ви починаєте з запуску програм, а весь інший час ви працюєте з ними. Значить, будемо піднімати ефективність прискоренням доступу до програм і перемикання між ними.

Швидкий запуск програм

А як Ви запускаєте найпотрібніші Вам програми? Натискаєте меню «Пуск», вибираєте «Усі програми», потім шукайте серед безлічі інших потрібну …? А може, вибираєте серед купи ярликів на робочому столі той самий? Якщо так, то є над чим задуматися, це далеко не найефективніші варіанти.

1. Ефективне використання панелі завдань

На панелі задач залиште тільки найпотрібніші програми (Які Ви запускаєте кожен день, може бути, по нескольку раз), але не більше десяти програм:

Тільки найпотрібніші програми на панелі завдань в Windows 7

Детальніше про можливості панелі завдань в Windows 7 і про варіанти її налаштування є стаття на сайті IT-уроки, ось посилання на неї.

Звичайно, в Windows XP такий варіант неможливий, але що Вам заважає розширити панель задач і розташувати всі ярлики «Швидкого запуску» в один ряд ?!

Ефективне використання панелі «Швидкий запуск» в Windows XP

Я записав невелике відео, в якому показав, як виконати такі зміни в Windows XP:


 

2. Ефективне використання меню «Пуск»

У меню «Пуск» видаліть зайві ярлики і закріпіть ярлики тих програм, які Ви використовуєте раз в два дні (Або в два рази рідше, ніж ті, що закріпили на панелі завдань).

Другі за популярністю програми закріплюємо в меню «Пуск»

Робиться це нескладно: натисніть на будь-який ярлик правою кнопкою і знайдіть пункт «Закріпити в меню« Пуск »».

3. Почистим робочий стіл

На робочому столі залиште тільки ярлики на програми, які на третьому місці по використанню, а також ярлики для часто відвідуваних папок ( «Документи», «Фотографії», «Музика», «Відео» і т.д.).

Черговість доступу до ярликів програм при роботі в Windows

І не тримайте на робочому столі файли і папки, це погана прикмета (жартую, звичайно … на рахунок прикмети), докладніше про це і, взагалі, про організацію папок розповім на наступному уроці (там і розберемося, наскільки прикмета і наскільки жарт).

До речі, ось Вам, щоб не пропустити важливий урок.

4. Меню «Програми»

В меню «Програми» або «Усі програми» (в залежності від версії Windows), у Вас залишаються всі залишилися ярлики. Зайві програми раджу видалити, а для окремих ярликів можна створити свої папки.

Папки в меню Програми можна зробити самому

Якщо вирішите зробити такі тематичні папки, то врахуйте, що створювати їх потрібно в двох місцях:

Ярлики меню Програми знаходяться в двох папках

У Windows 7 можна нічого з цим меню робити не потрібно, натиснувши кнопку «Пуск» можна почати писати назву програми, вона дуже швидко здасться в списку.

Швидкий пошук в меню Пуск Windows 7

Взагалі, робота в Windows 7 помітно спрощена, в порівнянні з XP, за це можна висловити окрему подяку компанії Майкрософт (з Windows 8 окрема історія).

Приклад підвищення ефективності роботи в Windows XP

Як приклад покажу Вам мій робочий стіл 9 років тому (я тоді ще студентом був, і в думках не було, що стану викладачем):

Мій робочий стіл в Windows XP

Картинку на робочий стіл я зробив сам з урахуванням місця для ярликів. На панелі задач, крім розширеного «швидкого запуску», можна побачити панель папки Музика (з нею ми розбиралися в цьому уроці) і панель адреси. Всі додаткові панелі (в тому числі і мовна) перенесені в нижню частину панелі задач, щоб залишити більше місця запущеним програмам.

Підведемо підсумок

Ну що, на сьогодні вистачить? … Спробуйте виконати чотири пункти сьогоднішнього уроку і поділіться враженнями в коментарях (можна і зображення прикріпити).
У наступному уроці ми будемо підвищувати ефективність роботи за допомогою альтернативних методів виконання різних завдань, а також згадаємо (дізнаємося) найкорисніші поєднання клавіш в Windows і програмах. Ви вже сайта?

P.S. Нагадаю, що на сайті проходить конкурс «1 + 1 + 1 +».

Ссылка на основную публикацию