Дистрибутив Linux Ubuntu MATE 15.10 – огляд і установка

Сьогодні будемо розглядати похідний дистрибутив від Ubuntu з графічною оболонкою MATE, тобто Ubuntu MATE в якості прикладу я буду використовувати версію 15.10, розповім про особливості даного дистрибутива, а також де скачати і як встановити Ubuntu MATE 15.10.

Вам, напевно, відомо, що у Ubuntu є похідний дистрибутив практично з кожної популярної середовищем робочого столу, наприклад, ми з Вами вже розглядали такі похідні як Kubuntu і Lubuntu, де в якості графічної оболонки виступає відповідно KDE і LXDE, а на черзі у нас дистрибутив із середовищем MATE. Отже, давайте приступати.

Дистрибутив Ubuntu MATE

Ubuntu MATE – це безкоштовний дистрибутив операційної системи Linux, заснований на Ubuntu. Як середовище робочого столу тут використовується MATE. Якщо хто не знає MATE це продовження GNOME 2, який був стандартною графічною оболонкою в Ubuntu до версії 11.04, тобто до того моменту, коли розробники Ubuntu перейшли на використання Unity. Середовища GNOME 2 продовжувала розвиватися в результаті вийшла нова перероблена версія GNOME 3, яка не сподобалася багатьом користувачам (деяким і до сих пір не подобається), Тому і стали з’являтися нові проекти на основі GNOME 2, одним з яких і є MATE. Іншими словами Ubuntu MATE це свого роду класичний варіант Ubuntu.

Дистрибутив Ubuntu MATE офіційно підтримується спільнотою, термін підтримки, а також період виходу нових версій такої ж, як у Ubuntu тобто нові версії виходять два рази на рік (Квітень, жовтень) І підтримуються протягом 9 місяців, а LTS версії (тобто з довгостроковою підтримкою) Протягом 5 років, вони в свою чергу виходять раз в два роки.

До складу дистрибутива входить популярне програмне забезпечення таке як: Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, LibreOffice і інше.

Ubuntu MATE багатомовний, підтримка російської мови є, але до русифікації є невелике нарікання, чомусь деякий ПО після установки дистрибутива було англійською мовою, наприклад, Mozilla Firefox, проблему вирішила установка всіх оновлень, але деякі пункти в «центрі управління»Залишилися на тому ж англійською мовою, нижче на скріншотах я це покажу, хоча якщо зайти всередину цих пунктів, то там все російською, може так і має бути, але виглядає якось дивно.

Сайт проекту Ubuntu MATE –

Де завантажити Ubuntu MATE?

На даний момент найактуальніша версія це Ubuntu MATE 15.10 завантажити її можна з офіційного сайту ось посилання –

Після того як Ви перейшли на сторінку завантаження вибирайте тип системи і спосіб скачування, наприклад, використовуючи браузер або торрент. Я буду завантажувати через торрент 32 бітну систему, тому клацаю по посиланню «Ubuntu MATE 15.10 Torrent 32-bit (i386)»

В результаті завантажиться торрент файл, який Ви відкриваєте будь-яким торрент клієнтом і завантажуєте образ диска «ubuntu-mate-15.10-desktop-i386.iso»

Системні вимоги для установки Ubuntu MATE

Відразу скажу, що Ubuntu MATE працює досить швидко навіть з мінімальними характеристиками комп’ютера, але краще, звичайно ж, установку виробляти на комп’ютер, який відповідає рекомендованим вимогам.

Для роботи Ubuntu MATE необхідно:

  • Процесор мінімум Pentium III 750 мегагерц, рекомендовано Core 2 Duo 1.6 гігагерц або вище;
  • Оперативної пам’яті 512 мегабайт, рекомендовано 2 гігабайти або вище;
  • 8 гігабайт вільного місця на жорсткому диску, рекомендовано 16 гігабайт;
  • Підтримка дозволу екрану 1024 х 768 або вище.

Установка Ubuntu MATE 15.10

Процес установки простий, такий же, як і у Ubuntu.

Крок 1

Завантажуємося з диска і потрапляємо в меню вибору мови, вибираємо його і тиснемо «Enter».

крок 2

Потім відкриється основне меню і для установки на комп’ютер необхідно натиснути на пункт «Install Ubuntu MATE».

крок 3

В результаті запуститься програма установки, тиснемо «продовжити»

крок 4

Далі програма установки перевірить деякі вимоги, які необхідно виконати для досягнення успішної установки, ми, для того щоб встановити оновлення, ставимо галочку «Завантажити оновлення при установці»І тиснемо«продовжити».

крок 5

На наступному кроці вибираємо «Тип установки», Я залишу все за замовчуванням, тобто «Стерти диск і встановити Ubuntu MATE», Так як у мене це тестова установка, якщо Ви бажаєте самостійно створити розмітку диска, то можете вибрати«Інший варіант», Тиснемо«встановити зараз».

Підтверджуємо свої дії, тобто тиснемо «продовжити».

крок 6

Потім вводимо своє місце розташування, наприклад, «Moscow», Тиснемо«продовжити».

крок 7

Далі вибираємо розкладку клавіатури, тиснемо «продовжити».

крок 8

Нам залишилося створити користувача, для цього вводимо своє ім’я, придумуємо ім’я комп’ютера, ім’я користувача і пароль, тиснемо «продовжити».

Почалася установка системи. Ви можете поки подивитися слайди, і повертаючись до русифікації, вони англійською мовою (наприклад, в Lubuntu ці слайди російською).

Як з’явиться наступне повідомлення, установка буде завершена, тиснемо «перезавантажити».

Оновлення системи і додатків в Ubuntu MATE 15.10

Після того як Ви перезавантажитеся і ввійдете в систему перше, що потрібно зробити, це обновити всі необхідні компоненти. Програма по установки оновлень запуститься автоматично, Вам всього лише потрібно натиснути «встановити зараз», Потім ввести пароль (той, який Ви придумали в момент установки системи) І натиснути «аутентифікація».

Почався процес установки оновлень.

Як він буде завершений необхідно знову перезавантажити комп’ютер, тиснемо «перезавантажити зараз».

Скріншоти Ubuntu MATE 15.10

Екран входу в систему

Робочий стіл

Центр керування

Пам’ятаєте, я казав, що деякі пункти центру управління будуть англійською мовою, нижче на скріншоті Ви це можете побачити.

Ссылка на основную публикацию