Дистрибутив Linux PCLinuxOS 2020.12 – установка на жорсткий диск комп’ютера

Зараз давайте розглянемо установку дистрибутива Linux PCLinuxOS 2014.12 на жорсткий диск домашнього комп’ютера, а також поговоримо про те, що це взагалі за дистрибутив і як його можна локалізувати, тобто русифікувати.

Насправді дистрибутив PCLinuxOS не такий популярний у нас в Україні як, наприклад: openSUSE або Ubuntu, але, тим не менш, він входить в топ 10-15 найпопулярніших дистрибутивів Linux за версією сайту distrowatch.com. До того ж поширення він отримав як LiveCD і операційна система для домашнього персонального комп’ютера з архітектурою x86, а версій для інших архітектур і серверів немає.

Але дистрибутив PCLinuxOS позиціонується як «дистрибутив Linux для початківців»Тому давайте ми його розглянемо, встановимо і так як ми живемо в Україні, русіфіціруем його, насправді це не так складно.

Даний дистрибутив відмінно підійде в якості другої ОС на комп’ютері, наприклад, якщо основна операційна система у Вас Windows, а другорядна Linux так ось PCLinuxOS буде відмінним вибором у такому випадку.

Досить вступу давайте приступати до розгляду дистрибутива, і почнемо ми як завжди з огляду.

огляд PCLinuxOS

PCLinuxOS – це безкоштовна операційна система для настільного ПК, заснована на Linux, тобто є дистрибутивом Linux. Поширюється як LiveCD з можливістю установки на жорсткий диск комп’ютера. Спочатку PCLinuxOS грунтувався на іншому дистрибутиві Linux «Mandriva Linux».

В якості системи управління пакетами виступає Synaptic що дозволяє легко встановлювати програмне забезпечення тим більше що пакетів в репозиторіях предостатньо.

PCLinuxOS підтримує більш ніж 85 мов через спеціальний скрипт Addlocale, як ним користуватися ми поговоримо трохи нижче.

У дистрибутив PCLinuxOS відразу включено популярне і головне необхідне ПО (наприклад, LibreOffice і Mozilla Firefox), Тому операційною системою можна користуватися відразу після установки.

PCLinuxOS випускається з наступними середовищами робочого столу: KDE, LXDE, MATE.

Як було сказано вище, PCLinuxOS підтримує платформу x86 і в останніх версіях x86-64, тобто є підтримка як 32 бітної архітектури процесора, так і 64 бітної.

Офіційний сайт

Системні вимоги PCLinuxOS

Для нормального функціонування операційної системи PCLinuxOS зверніть увагу на таке:

 • 1 гігабайт оперативної пам’яті (оперативної пам’яті);
 • 10 гігабайт вільного місця на жорсткому диску;
 • Відеокарту NVIDIA, ATI, Intel, SiS, Matrox, VIA.
 • Звукову карту Sound Blaster, AC97;
 • CD / DVD привід;
 • Підключення Інтернету (для оновлення).

Де скачати PCLinuxOS 2014.12

Останньою на даний момент (Січень 2015 р.) Є версія PCLinuxOS 2014.12, тому ми будемо розглядати саме її, як середовище робочого столу я пропоную використовувати KDE.

Подивитися примітка до даного випуску, а також знайти посилання на скачування можна на сторінці –

Ми будемо завантажувати повну 32 бітну версію через торрент, але також є і 64 бітні версії і версії MiniMe, які призначені для просунутих користувачів, але так як ми тільки початківці то будемо завантажувати Full Version, яка містить стандартний робочий стіл KDE з популярними програмами та драйверами . Для того щоб завантажити PCLinuxOS переходимо по наведеної вище посиланням і опускаємося в самий низ сторінки і вибираємо потрібний випуск PCLinuxOS, в моєму випадку це «Torrent KDE32 Full Version 2014.12»

Після переходу по посилання Ви потрапите на торрент трекер присвячений Завантаженнями Linux, а саме на linuxtracker.org, де Ви відповідно і завантажуєте торрент файл.

До речі кажучи, на даному торрент трекер можна скачати не тільки дистрибутив PCLinuxOS а й версії інших дистрибутивів.

В результаті у Вас завантажиться торрент файл pclinuxos-kde-2014.12.torrent. Ви відповідно відкриваєте його будь-яким торрент клієнтом і завантажуєте файл pclinuxos-kde-2014.12.iso розміром 1,68 гігабайт, це відповідно образ диска, який необхідно записати на болванку.

Примітка до версії PCLinuxOS 2014.12 в графічній оболонці KDE

Випуск PCLinuxOS 2014.12 вийшов 18.12.2014г.

 • Версія ядра Linux 3.18.1;
 • KDE 4.14.3;
 • Xorg 1.14.6
 • Mesa 10.4.0
 • Mozilla Firefox 34.0.5;
 • LibreOffice 4.3.5;
 • Оновлена ​​тема робочого столу;
 • А також багато й інших змін, включаючи останні версії ПЗ.

Установка PCLinuxOS 2014.12 на жорсткий диск

Після того як Ви скачали образ і записали його на болванку, вставляємо в привід і завантажується з нього. Відразу попереджу, що весь процес установки доступна лише англійською мовою, але не лякайтеся, я все буду пояснювати і приводити скріншоти всього процесу.

Крок 1

При завантаженні з’явиться меню диска, ми вибираємо «Install PCLinuxOS»

крок 2

Далі залишаємо все за замовчуванням, тиснемо «Next»

крок 3

Потім нам поставлять запитання про запуск майстра, ми відповідно погоджуємося і тиснемо «Next»

крок 4

На цьому етапі нам належить вибрати жорсткий диск, на який ми хочемо встановити систему, а також виконати розмітку диска, але так як ми тільки початківці, так і установку виробляємо в тестовому режимі, залишимо все за замовчуванням, тобто у нас буде всього один розділ, тиснемо «Next»

крок 5

Потім нас попереджають про те, що всі дані з диска втечуть, ми тиснемо «Next»

крок 6

Тут нам говорять, що деякі пакети нам не потрібні, і тому їх можна відключити, тобто не встановлювати, тиснемо «Next»

тиснемо «Ok»

І ось почалася установка, вона триватиме буквально хвилин 10

крок 7

Далі нам належить виконати пару налаштувань, а саме настройка завантажувача, на першому вікні я нічого не змінюю, єдине поміняю час очікування перед завантаженням з 10 секунд на 3, тиснемо «Next»

крок 8

Далі необхідно вибрати яка ОС буде завантажуватися за замовчуванням, в моєму випадку встановлена ​​всього одна операційна система, тому вона і буде завантажуватися за замовчуванням (вона відзначена зірочкою *). Як я говорив трохи вище можна, наприклад, встановити на інший розділ жорсткого диска ОС Windows і на цьому вікні через кнопку Add додати її і виставити за замовчуванням, а поки без змін тиснемо «Finish»

Далі процес інсталяції буде завершено, тиснемо «Finish», Після чого комп’ютер перезавантажиться, до речі, на цьому моменті можна витягти диск з приводу

крок 9

При першому завантаженні системи необхідно виконати початкові налаштування і перше що необхідно зробити, це вибрати тимчасову зону, шукаємо в групі Europe потрібну нам, наприклад, Київ, тиснемо «Next»

крок 10

Далі вибираємо сервер синхронізації часу і тиснемо «Next»

крок 11

Далі придумуємо і вводимо пароль суперкористувача (root), тиснемо «Next»

крок 12

Також придумуємо ім’я користувача і його пароль, тиснемо «Next»

крок 13

Все, тепер у Вас з’явилося вікно, де потрібно вибрати тільки що створеного користувача і увійти в систему, вводимо і тиснемо введення, тобто enter на клавіатурі

Система PCLinuxOS завантажилася і вона нам відразу говорить, що необхідно оновиться, і зараз ми якраз цим і займаємося, так як для русифікації необхідно, щоб всі оновлення були встановлені, інакше локалізувати не вийде, тиснемо «Ok»

Русифікація PCLinuxOS 2014.12

Як я сказав трохи вище, для того щоб русифікувати необхідно, встановити всі оновлення, тому запускаємо Synaptic і діємо, так як описано на скріншоті вище.

Далі вводимо пароль суперкористувача і тиснемо «OK»

Потім по черзі натискаємо «Reload», «Mark All Upgrades», «Apply»

При натисканні кнопки «Mark All Upgrades» з’явиться запит на підтвердження, тиснемо «Mark»

При натисканні кнопки «Apply» також з’явиться запит на підтвердження, тиснемо “Apply»

В результаті будуть завантажені і установка оновлень (тут відповідно потрібен Інтернет). Після поновлення можемо закривати Synaptic і спокійно русифікувати ОС, для цього натискаємо Menu->Software Center->Localization Manager

Спочатку нас привітають, ми тиснемо «OK»

Далі попросять закрити всі програми і зробити вихід з системи всіх користувачів, тиснемо «Yes»

Далі вибираємо нашу країну і тиснемо «OK»

Після цього почнеться завантаження і установка локалізації, буде пару питань пов’язаних c розкладкою клавіатури, введенням дати і часу, тимчасової зоною і в завершенні з’явиться вікно, яке просигналізує нам про те, що локалізація завершена і тепер необхідно перезавантажиться, тиснемо «OK»

Все, після перезавантаження PCLinuxOS буде російською мовою

Меню PCLinuxOS 2014.02

Центр управління PCLinuxOS

Ось і все ми встановили і русифікували PCLinuxOS і тепер можна спокійно користуватися даною ОС. На цьому наша стаття підійшла до кінця.

Ссылка на основную публикацию