Диспетчер завдань Windows 8

Диспетчер завдань замислювався як простий і зручний спосіб управління додатками і в Windows XP, і так воно і було. Але вже в Windows 8 концепція диспетчера задач була переглянута – його перетворили на інструмент широкого спектра можливостей.

етапи еволюції

Мало хто знає, що така проста дія, як відкрити диспетчер задач в Windows 8, можна зробити досить великим числом способів.

Зрозуміло, найбільш відомої комбінацією виклику даної служби є культова [Ctrl] + [Alt] + [Delete], але варто зауважити, що вона актуальна лише для XP. Починаючи з Windows 7, вищезгадане поєднання клавіш перестало запускати саме цей інструмент, а при його використанні на екран виводилося невелике подсистемном меню, з якого вже і можна було запустити сам диспетчер.

Функціональне ж призначення даної системної служби змінилося кардинально лише в Windows 8, де диспетчер задач поєднали з програмою для настройки системи, також відомої як msconfig. Тепер за допомогою диспетчера пристроїв можна як відстежувати і налаштовувати додатки для автозавантаження, так і займатися оптимізацією операційної системи і здійснювати тонку підстроювання.

Природно, усіма «новими» можливостями може скористатися кожен користувач операційної системи Windows 8, але дійсно будуть експлуатувати доданий інструментарій далеко не всі. Це розуміли і самі розробники, а тому зробили цю програму в двох видах: звичайний і розширений. У першому режимі додаток являє собою чистий «Диспетчер завдань», де прибрано все зайве, а в вікно виведені лише ті утиліти, які запущені на даний момент. Розширений же відкриває повний спектр можливостей, закладений творцями утиліти.

до змісту

способи відкриття

Досить мала кількість користувачів знає про те, що викликати диспетчер задач в Windows 8, втім, як в «сімці» і XP, можна натисканням певного поєднання клавіш. Але давайте розглянемо всі доступні методи по порядку.

до змісту

найбільш затребуваний

Першим значиться вже раніше згаданий і найбільш часто використовуваний спосіб виклику подсистемном меню. Натискаємо загальновідому комбінацію, і на екран виводиться наступне зображення.

Тепер залишиться тільки навести курсор на відповідний напис і одного разу клацнути по ній лівою кнопкою миші.

до змісту

З панелі завдань

Тут все дуже просто: наводимо курсор на будь-який вільний місце на панелі завдань і натискаємо праву кнопку миші. У контекстному меню третім знизу буде пункт «Диспетчер завдань».

до змісту

Служба «Виконати»

Тут потрібно запустити спершу саму службу. Для цього натискаємо на клавіатурі дві клавіші: [Win] + [R]. Кнопка [Win] знаходиться зліва від лівого [Alt], а зображується на ній логотип операційної системи Windows – четирёхсекціонное віконце.

При натисканні буде виведено на екран вікно самої служби «Виконати», куди і потрібно вести найменування taskmgr.

до змісту

Найпростіший і зручний спосіб

Про нього вже згадувалося раніше, але так і не було викладено, як саме це зробити. А зробити дуже і дуже просто: достатньо задіяти комбінацію клавіш [Ctrl] + [Shift] + [Esc]. Після натискання «Диспетчер завдань» буде запущений практично моментально.

Ссылка на основную публикацию