Диск завантажений на 100% в Windows 10: що робити і як виявити причину навантаження

Не секрет, що нині Windows 10 вантажить диск дуже сильно. Це перша система, яка працює весь час. З HDD постійно виконуються якісь маніпуляції, зате ніколи не потрібно дефрагментація. Ми це до того говоримо, що у нової збірки дуже багато справ. Завантаженість диска вражає після всіх попередніх версій. У авторів у свій час була думка, що Біллі збирає якусь інформацію для поліпшення своєї системи. Вона і зараз миготить. Але щоб диск завантажений на 100% в Windows 10, не пригадуємо.

Ось для сімки можемо дати «інструкцію». Ворогові не побажаєш. Заходиш через Панель управління на створення копії системи, тиснеш Почати, і скидаєш вікно, намагаєшся закрити. Можна навіть з Диспетчера. Система буде пихкати, поки не виконає своє завдання. Ось тоді завантаження диска 100% може спостерігатися, і протягом тривалого часу. Зазвичай перезавантаження висне, доводиться вимикати системний блок, втім, повернемося до десятки.

Що вантажить?

Іноді жорсткий диск торохтить, як танк. Такого не було до десятки.

  1. Звір №1: Вузол служби – локальна система (обмеження мережі). Що саме це там обмежує, сказати складно, але якщо завершити примусово процес через Диспетчер завдань, то на якийсь час стає тихіше.
  2. Вузол служб: група служб Unistack. Це можна відключити, але помучитися доведеться неабияк. Локальна система складається з декількох вузлів, кожен з яких згодом відновлює свою роботу.
  3. Microsoft Compatibility Telemetry. На момент написання огляду цей процес вщух і зник. Але він періодично з’являється. Повірте нам на слово.

Як боротися: загальні рекомендації

Потрібно запустити Диспетчер завдань і почати шукати, хто саме вантажить диск. Деякі процеси постійно роблять це, і скоро очей примітить винуватців невтомної роботи вінчестера. Для відстеження є спеціальний стовпчик з назвою Диск.

Якщо при запуску диспетчера натисканням Ctrl + Alt + Del вид не такий, як на скрині, потрібно в лівому нижньому кутку натиснути посилання Докладніше.

Це головний інструмент. Потім потрібно шукати в інтернеті, які з процесів можна відключити.

Боротьба зі збором даних

Багато досвідчені користувачі розуміюче посміхаються: нубі сіли писати огляд по налаштуванню вінди. Телеметрія відключається в налаштуваннях. Про це нині знають діти, починаючи з дитсадка. Що ж, дивіться. В папці конфіденційність відключено всі!

Проте цей процес продовжує працювати.

Disable Windows 10 Tracking

Програма з характерною назвою обіцяє позбавити нас від нав’язливого стеження. Викладена на сайті ithub.com/10se1ucgo/DisableWinTracking/releases утиліта запускається від імені адміністратора і бере все на себе. Не виключено, що скоро її помітять, як вірус.

Всі настройки можна скасувати у разі неприємностей. По суті це повинно вбити телеметрію. З прикладами можете ознайомитися тут answers.microsoft.com/ru-ru/insider/forum/insider_wintp-insider_perf/microsoft-compatibility-telemetry/7bd0d39e-dd6d-458d-9069-1f7c4cc8495f?page=2.

DWS

Про програму Destroy Windows Spying можна поговорити окремо. Вона викусивает всі модулі збирачі інформації, переписує місцевий файл hosts, забиваючи туди все специфічні сервери Майкрософт. Особливість утиліти в тому, що вона викладена разом з вихідними кодами (можна скачати там же). Так що кожен може її перевірити на трояни і не сумніватися у своїй безпеці. Компілюйте будинку при необхідності. Ось один з адрес, але далеко не єдиний github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases/tag/1.6.722. Програма широко відома в рунеті.

Перед початком використання загляньте в налаштування, там чесно попереджають про наслідки. І користувач може вирішити, чи так сильно його хвилює, чи диск встановлено на 100 відсотків. З наведеного на скрині списку реально шкода тільки Xbox. Та й то не дуже сильно. Всі інші утиліти тільки вбивають активний час процесора. З приємних новин:

  • DWS може виписати вічний бан системі оновлень.
  • Вирубати телеметрію Office 2016.
  • Виправити деякі функції системи.

Ми вважаємо цю програму справжнім рішенням для деяких відчайдушних хлопців. Якщо постійно спостерігається підвищене використання жорсткого диска, 100% навантажений весь час, DWS – відмінне рішення.

локальні політики

Через оснащення групових політик можна задати кількість відправляється інформації. Але є одне але. Ті, хто писав на цю тему, не розбиралися досконально в проблемі. Ось приклад: пишуть, щоб вирубати телеметрію потрібно увійти в папку і поставити параметр «відключено». Показуємо скрін.

Вчитайтеся в те, що виділено червоним: немає різниці між відключено і не налаштоване. Питається, навіщо людям дурити голову? Таким «інструкцій» сотні, що ще раз свідчить на користь застосування DWS. На самостійну правку групових політик може піти вічність. А диск так і буде завантажуватися під 100%.

Вузол служби Unistack

Потрібен для роботи додатків Metro, згаданих вище. Можна видалити програмою DWS. Деяким буде корисна така інформація. Диск вантажиться службами, це видно з контекстного меню. І можна їх вимкнути. Тоді навантаження знизиться.

Відразу обмовимося, що ці служби через якийсь час запустяться знову. Але по скрін видно, що в нашій системі вони не займають ресурсів. Як це було зроблено? Чесно кажучи, не скажемо, але змінювалися настройки тих самих вбудованих додатків десятки. Так що при бажанні з цією бідою можна впоратися і без утиліти DWS.

Wsappx

Якщо цей процес вантажить Windows 10, диск і не дає жити, спробуйте наступний варіант дій. Відкриваємо редактор групових політик:

  • Win + R.
  • Вводимо msc.
  1. В папці конфігурація комп’ютера перейдіть Адміністративні шаблони → Компоненти Віндовс.
Ссылка на основную публикацию