Двохдіапазонний wifi роутер: що це, принцип роботи

Технології бездротової передачі даних стрімко розвиваються. Збільшується швидкість з’єднання, з’являються нові способи передачі даних, все більше пристроїв оснащуються WiFi модулями. І ось з недавніх пір почали випускатися вай фай маршрутизатори, які підтримують два діапазони – це так званий Dual Band WiFi. У цій статті постараємося розібратися то це таке, як це працює і проведемо короткий огляд доступних на ринку дводіапазонних роутерів з підтримкою одночасно двох режимів.

Що таке двохдіапазонний WiFi

Двохдіапазонний роутер що це зрозуміти досить просто – це звичайний роутер, який одночасно може транслювати сигнал в двох діапазонах частот 2,4 і 5 ГГц. Така необхідність з’явилася, коли був прийнятий новий стандарт зв’язку IEEE 802.11ac, який обмінюється сигналом тільки в межах 5 ГГц. Остаточно утвердився стандарт ще в 2014 році, і став потроху витісняти IEEE 802.11b / g / n, залишаючись його сумісність з літерою n, які працюють також при високочастотному з’єднанні.

Хоча багато виробників і обладнують свої пристрої WiFi модулями, що підтримують технологію ac, в користуванні все одно залишається дуже велика кількість відносно старих гаджетів, що функціонують тільки в 2.4 ГГц діапазоні.

У два рази більша частота дозволяє і передавати інформацію в рази продуктивніше. Теоретично здійсненний потік передачі даних залежить від ширини каналу, і при каналі в 40 МГц можна буде отримати – 300 Мбіт / с, а при каналі в 80 МГц, це складе вже 600 МГц. Єдина умова це те, що і мобільний пристрій або комп’ютер повинні підтримувати таку технологію. Ще однією перевагою IEEE 802.11ac, це значне зниження енергоспоживання, що дозволить збільшити тривалість функціонування гаджета автономно. У лабораторних умовах швидкість передачі вченим вдалося довести до 6,77 Мбіт / с, використавши 8 антен, підключених за технологією Multi-user MIMO.

Принцип роботи Dual Band WiFi

Швидкість в бездротової мережі залежить від кількості підключених користувачів. Вона регулюється в автоматично, і орієнтується на самого повільного споживача. Таким чином, якщо до роутера підключився клієнт, який діє на стандарті IEEE 802.11g, то лінія буде автоматично переведена на цей стандарт, і максимально можна буде досягти тільки 54 Мбіт / с.

Сполучення двох діапазонів, дозволяє позбутися від цих проблем. Високошвидкісні сучасні станції будуть підключатися тільки на 5 ГГц, а більш старі – на 2,4 ГГц. Після такого розподілу ресурсів значно збільшиться і стабільність бездротового з’єднання, хоча гаджети підключення по стандартам 802.11b / g / n все одно будуть відчувати деякі незручності, особливо якщо в ефір ведеться трансляція від багатьох точок доступу.

Налаштування дводіапазонного роутера

Особливістю конфігурації такий «залізяки» є те, що одночасно транслюються дві SSID, і відповідно їм обом необхідно прописати назву і пароль. Якщо телефон або планшет підтримує dual band, то він одночасно бачить два SSID, а якщо немає, то тільки один буде працювати при 2,4 ГГц. Високочастотний з’єднання бажано якимось чином позначити, наприклад, дописавши до імені префікс 5G, щоб уникнути плутанини.

В іншому конфігурація виконуються відповідно з даними, виданими провайдером інтернет, і нічим не відрізняється від налагодження звичайного роутера, що працює в одному діапазоні частот.

Розглянемо кілька найбільш вдалих Dual Band роутерів середнього цінового діапазону різних виробників.

Огляд і тестування ASUS RT-N65U

Двохдіапазонний wi fi маршрутизатор від компанії Асус – RT-N65U є цікаве рішення в якості домашнього обладнання або для організації бездротового інтернету в офісі. Представник цієї моделі має чотири гігабітних інтерфейсу, і два роз’єми для модуля USB третього покоління.

Корпус роутера виконаний з розрахунком установки тільки вертикально на заводський підставці. Стійкість у нього щодо нормальна, т. К. Гумове покриття підставки перешкоджає ковзанню, а важка нижня частина служить противагою. Однак якщо підключити одночасно декілька комп’ютерів по дротах, і флешки, то баланс порушується. Тим більше, що порт для підключення інтернету (WAN порт) розташований вгорі роутера. При горизонтальному розташуванні порушується теплообмін.

Про начинці агрегату можна писати окрему статтю, але варто відзначити, що роботою керує 500 МГц процесор, обсяг оперативної пам’яті становить 128 Мб, а прошивка займає всього 16 Мб і записана на окрему флеш пам’ять.

Крім заліза основну увагу потрібно звернути на прошивку роутера. Компанія Asus завжди славилася програмним забезпеченням своїх виробів, але якщо встановити альтернативну прошивку, то спільно з підключаються по USB девайсами, є спосіб перетворити роутер в справжню мультимедійну станцію. Основними відмітними можливостями є наступні:

 • вбудований сервер SSH;
 • VPN сервер і клієнт на основі OpenVPN з підтримкою HTTPS;
 • торрент Transmission для автоматичного завантаження файлів на зовнішній носій;
 • підтримка VLAN для поділу мереж;
 • вбудований сервер друку;
 • DDNS клієнт, підтримуваний значна кількість серверів;
 • вибір режимів мережі, і вибору регіону та багато іншого.

Цікавим рішенням є включення радіо модулів за розкладом, какк разом, так і окремо: можна вибрати конкретні дні, дати і час. Швидкість передачі інформації досить значна, особливо для протоколу PPPoE, і становить до 800 Мбіт / с, це виправдовує його використання в гігабайтних мережах. Найбільш повільне підключення проводиться по протоколу L2TP (150 Мбіт / с), але при підключенні до провайдера звичайною мережею в 100 Мбіт / с цього більш ніж достатньо.

Дводіапазонні бездротові роутери D-Link DIR-815 і DIR-825 B1 з USB-портом

Конкурентом Асус завжди є D-Link, роутери DIR-815 і DIR-825 які також підтримують двохдіапазонний режим. Як зрозуміло з маркування, 815-й – це бюджетний апарат, який має слабшу «начинку», ніж 825-й.

DIR-815 не має зовнішніх антен, він оснащений мережевими портами стандарту 10 / 100Base-T, чого цілком достатньо для того, щоб комфортно користуватися інтернетом в домашніх умовах. Процесор працює на 660 МГц, і це досить велика продуктивність для бюджетної моделі. Такі процесори використовуються і в більш дорогих апаратах від D-Link. Залишаєте бажати кращого тільки обсяг оперативної пам’яті, яка становить всього 34 Мб, але для цієї моделі її цілком достатньо. При підключенні до провайдера роутер показує хороші результати, і якщо провайдер гарантує швидкість інтернету в 100 Мбіт / с, то роутер видає такий же результат. Немає нарікань і до роботи радіо модулів. Перегляд IPTV в режимі мультикаст відбувався без затримок і лагів.

Більш цікавою моделлю є DIR-825 з двома зовнішніми антенами і USB портом. Роутер оснащений 5-ю гігабітними інтерфейсами, один з яких використовується в режимі WAN, а решта як LAN. Підтримується WiFi стандартів IEEE 802.11b / g / n, а також IEEE 802.11ac. USB порт підтримує роботу по протоколу SharePortTM або Windows® Connect Now, це дозволяє бачити флешку з будь-якого місця всередині мережі.

Для доступу до вмісту підключеної флешки необхідно завантажити спеціальну програму SharedPort від D-LINK. Ця програма в автоматичному режимі здійснює пошук апаратів, що підтримують зазначені вище технології. Якщо підключити до USB-Hub, тобто можливість використовувати відразу кілька флешок.

При бажанні є можливість вивести додаткові порти USB як на DIR-815, так і на DIR-825, тому що друкована плата є універсальною, і на ній передбачена можливість допаять додатковий порт. Інструкцій як Кето робиться в інтернеті знаходиться безліч як на вітчизняних, так і на зарубіжних сайтах.

Зовнішній вигляд сторінки налаштувань виконаний в дружньому стилі. Найбільш часто використовувані функції виведені в окремий розділ. Передбачена функція пошуку по всіх розділах, і хороша система підказок. Існує можливість регулювання через командний рядок, підключившись через SSH або Telnet.

В цілому вироби від D-LINK показують чудові результати по характеристикам, продуктивності, стабільності експлуатації пристрою і за швидкістю передачі.

Xiaomi сімейства Mi Wi-Fi

Ще один wifi роутер двохдіапазонний представлений компанією Xiaomi моделі Mi Wi-Fi Router 3. Це найбільш бюджетний варіант з усіх вище перерахованих, але з дуже хорошими показниками. У роутере встановлений процесор, що працює на частоті 580 МГц і 128 Мб оперативної пам’яті, чого цілком достатньо для впевненого і стабільного функціонування. Прошивка роутера і файли налаштувань зберігаються на флеш пам’яті об’ємом таким же як і оперативна – 128 Мб. Mi Wi-Fi Router 3 оснащений чотирма незнімними антенами, для режимів 2,4 і 5 ГГц, по дві антени для кожного.

Відмінностями від роутерів інших виробників є наявність всього двох кабельних підключень, але це можна пояснити тим, що основне навантаження в мережі лежить якраз на бездротової її сегмент.

Так само відміну є і в програмному забезпеченні. Компанія Xiaomi для сімейства Mi Wi-Fi розробило мобільний додаток для конфігурації. Воно є на Google Play або на AppStore. Завантаживши додаток і встановивши його можна зробити первинну настройку дводіапазонного роутера і контролювати його подальшу роботу. Якщо проводити тонке налаштування немає необхідності, то в принципі Ця програма має цілком достатньо і до веб-інтерфейсу можна буде не звертатися. До Xiaomi такого рішення ніхто не пропонував.

Для того, щоб почати роботу з програмою, необхідно попередньо зареєструвати аккаунт Mi на сайті компанії. Це дозволить в подальшому контролювати пристрій віддалено, через інтернет. Інтерфейс програми має чотири вкладки:

 • Перша вкладка містить список всіх підключених в даний момент користувачів, показується тривалість з’єднання, IP і MAC адреси клієнта і витрачений трафік. Тут можна також налаштувати політики для кожного споживача, наприклад, встановити ширину пропускної здатності каналу або видалити клієнта зовсім.
 • На другій вкладці виводиться список підключених USB накопичувачів (так само можна підключатися через USB-hub) і список наявних там файлів.
 • Третя вкладка це список завантажень. Завдяки вбудованій програмі торрент клієнта завантаження може проводитися по протоколу p2p.
 • На четвертій вкладці розташовані всі дані по конфігурації. Тут можна змінити початкові налаштування пристрою, змінити пароль доступу, встановити оновлення прошивки, налаштувати параметри безпеки брандмауера, встановити додаткові модулі розширення прошивки. У цьому пристрої передбачена робота за розкладом.

Якщо потрібні якісь специфічні параметри конфігурації, то можна скористатися веб-інтерфейсом, проте якщо програма виконана англійською, то браузерні варіант тільки на китайській мові.

Ссылка на основную публикацию