DVD, CD, Blu Ray дисковод (привід) не читає диски.

DVD, CD, Blu Ray на ноутбуці, комп’ютері, приставці, програвачі не читає, не чути диски.

Якщо ваш привід не читає диски, не варто відразу замовляти новий. Багато екземплярів можуть з різних причин вести себе некоректно. Проблема буває не тільки в ньому самому. Якщо винен саме привід, тобто варіанти, як привести його в норму. В огляді дається корисна інформація для тих, хто зіткнувся з таким завданням.

З’ясування причин.

Спочатку потрібно звузити коло для пошуку неполадок. Приводи читають диски вибірково або ігнорують все? Це треба перевірити. Якщо читання виборче, то винувато залізо. Про це трохи пізніше. Спочатку приберемо всі обмеження роботи на програмному рівні. Збійна операційна система створює серйозні перешкоди для читання дисків. При спробі записати відбувається подібне.

Рішення програмних проблем.

Потрібно пригадати, які програми ставилися останніми. Може щось ставили ваші рідні. Окремі програми на кшталт Alcohol 120% або Daemon Tools можуть заважати його роботі. Конфлікти виникають і тоді, коли гри самостійно ставлять при установці віртуальні диски, що конфліктують з фізичними. Утиліта Nero також може створювати проблеми.

Для початку варто знести подібні програми і поглянути на його роботу. Якщо процедура не дала результату, то потрібно відкотити систему до часу, коли все збулося в порядку.

Якщо початок читати, то ставимо вилучені програми поступово, пробуючи результат. Можливо, потрібна не така версія або аналог. В налаштуваннях Алкоголю прибираємо позначку з «Змусити інші … визначати диски … CD-ROM … DVD-ROM». Глючний драйвера можуть також заважати роботі. Заходимо для початку в «Диспетчер пристроїв». Шукаємо його по шляху: Панель управління – Система. Можна також натиснути: Win + Pause, наш пункт буде зліва.

У нашому диспетчері пристроїв після знесення програм можуть залишитися висіти віртуальні диски. Видаляємо їх в «DVD і … дисководи». Здійснюємо перевірку перезавантаженням.

Далі робимо наступне:

– Йдемо в меню «Вид», вибираємо пункт «Показувати приховані пристрої»;

– Серед пристроїв в «Драйвери не саме-настроюються пристроїв» шукаємо драйвер «SPTD»;

– Видаляємо його і здійснюємо перезавантаження.

Це залишилося від віртуальних приводів. Якщо не стало краще, то в пункті «IDE ATA / … контролери» шукаємо серед каналів потрібний. До нього приєднаний DVD. Назви каналів можуть бути різними. По черзі заходимо і переглядаємо «Тип пристрою» .Іщем канал, схожий на по найменуванню на «ATAPI дисковод … компакт- дисків».

Після цього:

– Звернемо увагу присутність позначки в «Задіяти DMA». Якщо вона не варто, то відзначаємо. Якщо є, то її прибираємо;

– Після перезавантаження дивимося як працює;

– Якщо в одному випадку починає читати, то його і треба використовувати.

Іноді по-іншому не виходить виправити ситуацію в Віндовс 7. Ще одним методом є заміна регіону в налаштуваннях. У диспетчері знаходимо наш диск і вибираємо вкладку «Регіон DVD». Якщо в ньому регіон виставлено: «не вибрано», то не чіпаємо. Якщо виставлений інший, то вибираємо свій. Таких спроб можна використовувати тільки 5!

Якщо не допомогли настройки і справа в «залізі».

Спочатку потрібно замінити шлейф, а також штекер живлення на перевірені. Іноді цього вистачає. За довгий термін своєї роботи привід може всмоктати в себе безліч пилу. Вона забиває всі щілини і може потрапити на лінзу лазера. Якщо є бажання, то привід можна розкрити і сірником з ваткою акуратно очистити лінзу від бруду. Можна змочити кінчик ватки у воді або бензині для запальничок. Якщо руки не дуже прямі, то можна взяти у знайомих або придбати спеціалізовані диски для очищення. На них змонтовані щіточки, які при обертанні чистять лінзу.

Бувають неякісні дешеві вироби з жорсткими щіточками, краще їх уникати. У комплекті з диском йде також мастило. В якості альтернативи можна продути щілину стисненим повітрям. Часто виправити ситуацію з некоректною роботою допомагає зміна прошивки DVD-дисковода, приводу. Вони бувають на ресурсах виробників. При прошивці потрібно строго слідувати пунктам інструкції. Лазер теж може поступово «помирати», в цій ситуації доведеться купувати новий привід.

Така ж проблема може спіткати і власників приставок (PlayStation 3, 4, Xbox One, 360) і HD відео-медіа-програвачів. Хоча багато з цих пристроїв і переходять на цифрове мовлення, використовують жорсткі диски, флешки та інші джерела контенту, DVD-привід є одним з найбільш слабких, але необхідних їх місць.

Ссылка на основную публикацию