Думки про платні і безкоштовні антивіруси

На даний момент існує величезна кількість антивірусів, як платних, так і безкоштовних. І тут ви повинні для себе вирішити, чи готові платити, нехай і не дуже великі гроші, за захист своїх персональних даних.

У своїй практиці стикався з досить великою кількістю видів платного і безкоштовного захисного ПЗ. У даній статті спробую розкрити плюси і мінуси декількох антивірусів, звісно, ​​тільки тих, з якими мав справу особисто і стежив за їх роботою.

Опис популярних антивірусів

Антивірус Касперського

Почну з платного ПО, на Російському ринку знаходиться один дуже потужний продукт – антивірус Касперського. Про те, як він став таким, рекомендую послухати подкаст «Брендятіна» з Вахидова і Стілавін, пряме посилання.
Вельми цікаво і пізнавально.

Ну а якщо коротко, то Касперський настільки хороший, що його програмне ядро ​​використовують такі імениті розробники, як Microsoft, Aladdin і інші. Плюс до всього, є багато видів антивіруса під різні потреби: для дому та мобільних пристроїв, бізнесу, які, в свою чергу, діляться на підвиди.

Все б добре, але Каспер вантажить систему. Він дійсно дуже важкий. І якщо вам дуже хочеться поставити саме його, а залізо не найновіше, ставте Kaspersky Anti-Virus. Даний продукт набагато легше своїх побратимів і позбавлений сміттєвого функціоналу.

доктор ВЕБ

Далі йде Доктор ВЕБ. Напевно, всі чули про дане антивірусне ПЗ. Нічого особливо сказати про нього не можу, крім того, що як то в останні роки згадки про нього пропали. Тихо розвивається собі (якщо розвивається) і продається, скоріше через минулих заслуг. Але чого не можна не похвалити, так це Dr.Web CureIt. Лікує утиліта, яка по факту і антивірусом то не є, так як не захищає, а знищує вже пробралися в ваш комп’ютер шкідливі програми. На мій, суто особистий погляд, не варто купувати даний продукт. Він був би не поганий, якби поширювався безкоштовно.

Більше продуктів, які не мають безкоштовних варіантів у своїй скарбничці, я не використовував. Все інше – антивіруси, з безкоштовним обмеженим функціоналом, що мають платні повні версії, або повністю безкоштовні і непотрібні.

Microsoft Security Essentials

MSE – дітище редмондская гіганта, легкий і зручний у використанні, повністю безкоштовний антивірус, що підходить для Windows Vista і Win7. XP вже не підтримується, а в 8, 8.1 і 10-ке він перекочував в стандартний захисник.

Плюсів у нього кілька: не вимагає настройки, поставив і забув, підходить для не розбираються особистостей, тих, хто за комп’ютером буває заради соц. мереж і косинки. При включеному автоматичному оновленні ОС, він викачав сам, якщо інший антивірус не встановлено. Так само він спокійний, без будь-якої реклами, на відміну від безкоштовних продуктів розробників-конкурентів.

Так само плюсом є автоматичне оновлення, саме програми, а не антивірусних баз, при оновленні Windows. Даний продукт можна використовувати в комерційних цілях: «Він підходить для використання вдома і на підприємствах малого бізнесу.» (Якщо мені не зраджує пам’ять, до 10 ліцензій на фірму).

Тепер про мінуси, він пропускає буквально все, навіть підозра не виникає, що якийсь файл може бути шкідливим. В даний момент розширення для браузера, які виводять рекламу там, де її не повинно бути, сильно поширені. MSE їх з благословенням проводжає псувати життя користувачу.
З тією ж легкістю MSE пропускає вірус-шифрувальник, який, шифрує всі на локальному комп’ютері і мережевих папках. Після нього відновити файли практично не можливо.

Невеликий ліричний відступ, вірус псує зображення, офісні файли, PDF-документи, бази 1с і чорт його знає що ще.
Через пару місяців Касперський або Доктор Веб можуть видати дешифратор, але тільки при наявності їх діючої ліцензії, але шанси все одно не великі.

Avira Free Antivirus

Далі йде Avira Free Antivirus. Хороша робоча конячка, ловить не гірше Касперського, за особистими спостереженнями. У неї немає свого брандмауера, вона використовує брандмауер Windows, але тим не менш основна функція – пошук і знищення шкідливого ПО, виконує відмінно.

Останнім часом з’явилося багато помилкових спрацьовувань, але при відправці файлу розробникам, через спец-форму на сайті, всі швидко усувається.

Антивірус досить важкий, дуже не рекомендую використовувати його на 512мб оперативної пам’яті, та й на 1Гб можуть бути проблеми. Автоматично оновлюються тільки бази, сам програмний продукт немає. Недоліком це назвати не можна, але було б приємним бонусом.

Так само Free-версія буде насаджувати рекламу своїх послуг і всіляко просити вас перейти на платну версію. Відбуватиметься це в вигляді спливаючих вікон в правому нижньому кутку.

Інший мінус – в організації антивірус використовувати не можна: «Продукт безкоштовно надається приватним користувачам, але не призначений для комерційного або корпоративного використання.»
Для організацій є платні версії, наприклад Antivirus Pro, Endpoint Security і Small Business Security. Різниця тільки в наявності певного функціоналу і тільки, тобто виловлювати 90% вірусів, що платна, що безкоштовна версії будуть однаково.

Avast

Отже, всім відомий Avast, відмінний варіант, досить легкий, тобто він працює на старій машині з Windows XP і не особливо її вантажить. Зручний і зрозумілий інтерфейс, досить гнучкий в налаштуванні. Є можливість віддаленого підключення (по аналогії з Ammyy або TeamViewer).

Огляд безкоштовної версії Avast Free Antivirus 2015

1) Є можливість оновити продукт, який не переустанавлівая його і не викачуючи свіжий дистрибутив вручну, для цього потрібно:
натиснути «ПКМ» на значку Avast, далі «Оновити» та «Програму»

2) Так як версія безкоштовна, будуть з’являтися повідомлення. Що б скоротити час їх знаходження на екрані монітора, потрібен час показу поміняти на 1 секунду. Для цього у відкритому інтерфейсі програми натисніть «Налаштування» і відкрийте «Спливаючі повідомлення», далі поставте «1» замість стоїть за замовчуванням «20» або просто включите режим «Без повідомлень / Ігровий»

3) Що б після кожного оновлення антивірусних баз, вас не турбувало голосове повідомлення, його можна відключити:
«Налаштування» – «Звуки» – знімайте галку «Включити звуки Аваст»

4) Програмний продукт рясніє функціями, які доступні тільки в платній версії. Що б вас не втомлювали повідомлення по ним – відключайте:
«Налаштування» – «Інструменти»

Далі потрібно перевести повзунок в положення «Виключений» на наступних доповненнях: SecureLine VPN і Cleanup. Так само можете відключити Software Updater, якщо ставите даний антивірус не собі, так як люди часто лякаються зайвих спливаючих вікон.

Ще є пункт «Дистанційна допомогу», працює за принципом Ammyy або TeamViewer, головна умова – антивіруси на обох комп’ютерах повинні бути під одним обліковим записом. Цю функцію я раджу відключати, що б уникнути проникнення ззовні.

5) Так само в безкоштовній версії є цікава функція «Сканування на наявність браузерних доповнень». Суть її в тому, що сканування відбувається не в конкретно обраному браузері, а відразу у всіх. Після чого виводиться звіт, в якому вказані доповнення з низьким рейтингом, їх можна залишити або видалити одним натисканням.

Якщо ви використовуєте антивірус будинку, то сенсу платити немає. Цілком підійде Avast, налаштований під вас. Якщо ж плануєте використовувати в корпоративному сегменті і у вас до 10 машин, то раджу ставити Kaspersky Anti-Virus, як найменш важкий зі всієї лінійки.

Ссылка на основную публикацию