Dthumb: що це за файл на Android і як його відкрити?

Взагалі-то, щоб побачити файл з розширенням Dthumb (thumbdata), потрібно постаратися, оскільки він є прихованим за замовчуванням. Але якщо користувач все ж до нього добирається, до незмінно запитує, що це таке.

Dthumb (thumbdata) файли – це ескізи зображень на смартфоні, тобто зменшені копії тих же фотографій, що зберігаються на вашому смартфоні. Вони генеруються один раз і дозволяють не задіяти ресурси смартфона. Коротше кажучи, ескізи зроблені для блага користувача.

Ім’я ескізу незвичайне, наприклад, .thumbdata4-18268297910, де точка означає, що файл повинен бути прихованим. Що стосується цифр, то вони інтересу не викликають.

Ці файли є службовими і не призначені для відкриття користувачем. Більш того, в цьому немає ніякого сенсу, оскільки вони представляють собою ескізи зображень, які перебувають на вашому сенсорному пристрої.

Як знайти файли Dthumb (thumbdata)?

Для цього вам знадобиться файловий менеджер. У нашому прикладі використовується «Файловий менеджер +», але ви можете використовувати інший – з підтримкою показу прихованих файлів.

Відкриваєте ФМ, вибираєте основну пам’ять.

Тапа по папці DCIM.

Натискаєте на три точки у верхній частині вікна, щоб з’явилося меню. У ньому виберіть «Вид».

Поставте галочку в рядку «Показати приховані файли».

З’явилася папка .thumbnails. Відкриваєте.

А ось і ескізи.

Чи можна видалити Dthumb (thumbdata)?

Можна, але в більшості випадків сенсу в цьому немає. По-перше, ескізи займають дуже мало місця в пам’яті, так що це вам нічого не дасть (бувають, звичайно, винятки). А по-друге, після видалення ескізи будуть створені після першого запуску камери чи галереї.

Видаляються ж ескізи звичним способом – за допомогою кнопки «Видалити».

Ссылка на основную публикацию