Driver Verifier: Перевірка поганих драйверів в Windows 10

Несправний драйвер може викликати багато проблем для комп’ютера. Найпоширеніший ознака того, що драйвера потребують оновлення – це “синій екран смерті”. На щастя, цей синій екран показують нам коди помилок, дампов пам’яті, що дозволяє виявити причину в тому чи іншому драйвер, пристрої та оновити його або видалити. Ставати складно, коли дампи пам’яті і коди помилок не допомагають або комп’ютер навіть не показує коди помилок, а просто блокує систему. Що робити в цих випадках?

Вбудована в систему Windows Driver Verifier створений для перевірки драйверів, шляхом виклику додаткових навантажень на системні драйвера і стрес тестів, щоб спровокувати аварію. Це допоможе вам виявити погані драйвера в Windows.

Підготовка системи до перевірки драйверів windows 10

перед включенням Driver Verifier, зверніть увагу, що драйвера можуть заблокувати вас з вашого ж комп’ютера, якщо ви не будете обережні. Driver Verifier при виявленні поганого драйвера видасть вам синій екран, якщо їх декілька, то утворюється цикл завантаження>завантаження>краш і ви не зможете запуститися назад в систему windows, щоб відключити краш-тест системних драйверів. З цього ми підготуємося на всякий пожежний, а то в наш час російське “авось прокотить” вже слабо працює. Перед включенням перевірки драйверів зробіть одне з наступних.

 • Перевірити, що ви можете легко завантажитися в безпечному режимі без необхідності Біосил. Звичайними словами, вхід в безпечний режим повинен бути виконаний за допомогою робочого столу windows. Затисніть Shift + перезавантаження, натиснувши і утримуючи кнопку шифт натисніть мишкою на перезавантаження. Спробуйте іншим способом, встановити варіант завантаження в безпечному режимі вручну через Windows.
 • Створіть точку відновлення системи, відключивши при цьому антивірусні продукти. Відкрийте пошук Windows і наберіть Створення точки відновлення, виберіть із запропонованого і дійте запропонованої вам інструкції.
 • Створити диск відновлення для вашого комп’ютера, щоб був доступ до командного рядка через параметри при використанні диска відновлення.
 • Можете створити повну резервну копію вашої системи або будь-яких інших даних за які ви переживаєте.
 • Обов’язково прочитайте мій краш-тест в кінці статті. Він допоможе вам у випадку невдачі, яка сталася зі мною.

Активація функції windows Driver Verifier

Перед активацією драйверів, переконайтеся, що ви прочитали вище розділ, як убезпечить себе від нескінченної завантаження.

 • Натисніть Windows + R і введіть cmd, щоб викликати командний рядок.

 • У ведіть наступний код в командний рядок:

verifier

 • вкажіть пункт Створити нестандартні параметри (Для коду програм).

 • Виберіть всі пункти, крім “Перевірка відповідності вимогам DDI” і “Емуляція випадкової нестачі ресурсів”.

 • Далі “Вибрати ім’я драйвера зі списку”.

 • Натисніть на стовпець постачальник, щоб зробити сортування. Виділяти все драйвера не обов’язково, тільки від інших постачальників, де немає напису Microsoft Corporation. Якщо ви впевнені, що помилка в будь-якому драйвер, то виділіть всі пункти галочками.

Після всіх налаштувань натисніть Готово і вам буде сказано, що перевірка буде проведена після перезавантаження системи. Якщо засіб перевірки видасть синій екран, то запишіть код помилки, дамп пам’яті і перезавантажте комп’ютер.

Не перевіряти драйверів

Повернувшись в windows ви можете відключити перевірку драйверів одним із таких способів:

 • Зайдіть назад, як і заходили через командний рядок і виберіть пункт видалити існуючі параметри.

 • Відкрийте командний рядок і введіть наступний код:

verifier / bootmode resetonbootfail

Як виправити циклічну завантаження з синім екраном смерті

 • 1. Хочу зауважити у мене відбулася циклічна завантаження з несправним драйвером. Код помилки або дампа пам’яті не було вказано, що для мене дивно.
 • 2. Після 2-4 циклічної завантаження синього екрану, був автоматично запущений параметр “відновлення системи”. В якому я натиснув пошук і усунення несправностей>Додаткові параметри>параметри завантаження>перезавантажити. Після завантаження виберіть 4 або 5 для завантаження в безпечному режимі. Вимкніть диспетчер перевірки драйверів, як зазначено вище.
 • 3. Щоб не завантажуватися в безпечному режимі, дійдіть до параметра пошук і усунення несправностей>додаткові параметри і КОМАНДНА СТРОКА. В якій вбийте просто код verifier / bootmode resetonbootfail.
 • 4. Скопіюйте або з фоткайте на мобільник, перед початком перевірки драйверів все 3 вище зазначених пункту. Не забудьте про всяк випадок скопіювати посилання на статтю.
Ссылка на основную публикацию