Довгострокові інвестиції в сучасній економіці

Енергомашбанк пропонує – відкриття розрахункового рахунку в банку. Подивіться!

Наша сьогоднішня стаття присвячена дуже цікавого питання, який має величезне значення в сучасній ринковій економіці. У сучасному бізнесі вкрай важливо ефективне планування.

Від підприємця потрібно чи не пророчий дар. Потрібно завжди бути на крок попереду, продумувати ходи. Якщо не буде такої стратегії, ваша справа може залишитися на тому рівні, з якого ви починали.

Існує чимало ефективних механізмів для регулювання цих процесів. Але одним з найбільш актуальних в усі часи залишалися довгострокові інвестиції.

Хороший інвестор розуміє, що в багатьох областях підприємницької діяльності пік успішності настає через кілька років. Термін може варіюватися від трьох до п’яти років. Багато що залежить від роду діяльності, регіону, затребуваності товарів, або послуг, обсягів.

Визначити, наскільки багато часу піде на розвиток проекту буває дуже непросто. Для цього потрібно регулярно проводити аналіз ринку, зіставляти результати найближчих конкурентів. Враховуйте не тільки чужі успіхи, а й провали. Вчитися потрібно на чужих помилках. У вас завжди повинно бути те, чого не було у тих, хто прийшов на ринок до вас. Не бійтеся конкурувати і навіть витіснити когось з ринку. Це нормально.

Інвестор звик очікувати швидкого результату. Це помилка. Згадаймо Microsoft. Скільки років пішло у цієї команди, щоб їх продукти стали застосовуватися повсюдно? Проте, на їх шляху зустрілися люди, які повірили в те, що все вийде. Сьогодні IT компанії складають більшість успішних стартапів. А в вісімдесятих, коли Гейтс і компанія починали, все було набагато складніше.

Поняття довгострокових інвестицій існує набагато менше, ніж саме явище. Давайте розглянемо, що ж, найчастіше, стає об’єктом подібного інвестування.

В першу чергу, практичні бізнесмени вкладають в будівництво, цінні папери, різні нематеріальні активи. Існує певний розподіл подібних вкладень. Перший тип інвестицій називається фінансові, а другий – реальні.

Чим вони відрізняються?

Отже. Фінансовими інвестиціями називають вкладення коштів у цінні папери підприємства, або надання позик, які використовуються для збільшення доходів.

У той час, як реальні інвестиції, це внесок інвестора в розвиток виробництва (купівля землі, обладнання, нерухомості, матеріалів, ліцензій і прав, розробок і технологій). Як бачите, обидва типи вкладень важливі в рівній мірі.

Плюс подібних інвестицій в їх перспективності. Вони будуть приносити стабільний дохід. Але, для того, щоб його отримати, потрібно почекати деякий час. Зазвичай цей термін варіюється від року до п’яти років. Рідко зустрічаються випадки, коли довгострокові вкладення робляться на більший термін.

Іноді інвестор, роблячи довгострокові фінансові інвестиції, переслідує більш корисливі цілі. Він планомірно скуповує цінні папери підприємства, поступово захоплюючи контроль над ним.

Коли в руках інвестора виявляється контрольний пакет акцій, він може не просто отримувати дохід, а й фактично керує діяльністю. Звичайно, повний контроль далеко не завжди є реальною метою, але подібні ситуації відбуваються регулярно. Багато бізнесменів вибирають більш довгий і ризикований шлях розвитку, побоюючись подібного ходу з боку компанії-інвестора. Як і завжди в бізнесі, існує певний ризик.

Серед популярних напрямків для довгострокових інвестиційних проектів завжди було будівництво. Інвестиції в будівельні проекти і вже зведену нерухомість можуть принести чималий дохід. Ризики є. Підрядник може збанкрутувати, а побудований будинок занадто довго простояти без оренди. Але обсяги доходів зазвичай більш переконливі, ніж будь-які страхи з боку компанії-інвестора.

Довгострокові інвестиції можуть спрямовуватися в розвиток виробництва, в тому числі і свого власного, покупку техніки і обладнання, яка потім може бути реалізована для часткового повернення коштів за мінусом амортизації.

Джерела отримання інвестицій можуть бути різними. Це як позикові кошти, в тому числі банківські кредити, так і перерахування від спонсорів, особисті кошти засновників, державне субсидування. Продаж нематеріальних активів також може стати джерелом отримання коштів для інвестування в розвиток підприємства.

Вкрай важливі облік і аудит довгострокових інвестицій. Перевірка даних бухобліку по капітальних вкладеннях дає можливість отримати детальний звіт ефективності використання коштів та їх впливу на діяльність підприємства. Таким чином, можна отримати досить об’єктивну інформацію, яка дозволить зрозуміти, яким чином інвестору діяти далі.

Ссылка на основную публикацию