Доступ до прихованої або заблокованої інформації

Можливо, Google і є найпопулярнішою пошуковою системою в світі, але є інформація, яку він з якоїсь причини не може – або не хоче – показувати. Спробуємо розібратися в цьому питанні і змусити грати Google за нашими правилами.

Як знайти інформацію, приховану Google?

Не секрет, що більшість з нас для повсякденного пошуку необхідної інформації використовують Google. Компанія Microsoft намагається змінити це положення речей, запустивши сервіс Bing It On (www.bingiton.com), який дозволяє порівняти результати пошукових запитів, які видаються Google і Bing. Ввівши в пошуковий рядок текст запиту, користувач зможе побачити, наскільки ефективно впорався із завданням кожен пошуковик, порівняти їх і вирішити, який з них краще (або ж це нічия). Після п’яти тестів, можливо, Ви будете здивовані тим, що часто Bing знаходить ту інформацію, яку Google просто ігнорує.
Як отримати доступ до інформації, що блокується Google в Україні?

Відповідно до Звіту про доступність сервісів і даних (www.google.com/transparencyreport/), з 2009 року уряд Російської Федерації направило понад 3 000 запитів на видалення контенту з сайтів і сервісів Google. Причини цих запитів самий різні – починаючи від питань приватного життя і національної безпеки, і закінчуючи наклепом і критикою на адресу уряду. (Http://www.google.com/transparencyreport/removals/government/?hl=ru).
Не дивлячись на це, якщо web-сторінка не відображається в пошуку Google, це зовсім не означає, що її немає зовсім. Потрапити на заблоковану сторінку можна, не тільки знаючи пряме посилання на неї. В якості одного з методів вирішення Ви можете використовувати браузер PirateBrowser (piratebrowser.com), розроблений спеціально для того, щоб обходити цензуру і надавати доступ до інформації, яку держава з яких-небудь причин хоче приховати від Вас. PirateBrowser побудований на базі Firefox і використовує мережу Tor для того, щоб приховати місцезнаходження користувача, завдяки чому Ви зможете без проблем отримати доступ до інформації, яку блокує Google (або ваш провайдер).

Як отримати доступ до сайтів, які більше не існують?

Ви можете використовувати Google для перегляду кеш-версії будь-якого сайту в тому вигляді, в якому він був проіндексований системою в останній раз. Для цього в результатах пошуку наведіть курсор на потрібну Вам запис, натисніть зелений трикутник і виберіть пункт «Збережена копія».

Однак, якщо Вам необхідно побачити, як виглядав сайт місяць, рік або десять років тому, або ж його і зовсім більше не існує, Вам потрібно сервіс The Wayback Machine (www.archive.org). Архів містить понад 250 більйонів копій сторінок, начина з 1996 року, дозволяючи тим самим подорожувати в часі по просторах інтернету. Для того, щоб скористатися сервісом, досить просто ввести URL сайту, клікнути Take Me Back і вибрати в календарі потрібну дату. Ви зможете побачити, як в той час виглядала потрібна Вам web-сторінка, проте деякі картинки, анімації та інші елементи дизайну можуть не відображатися. Крім того, можна додати закладку The Wayback Machine, натиснувши яку при відвідуванні будь-якого сайту, Ви зможете переглянути його більш старі версії.

Як відшукати картинки і фотографії, які пропустив Google?

Якщо Ви не змогли знайти підходяще фото чого-небудь через Google, варто спробувати скористатися спеціальним сервісом Picsearch (www.picsearch.com), в якому проіндексовано понад 3 мільярди картинок. Ви можете фільтрувати результати пошуку за розміром, орієнтації, переважаючим квітам і типу (анімовані чи ні).

Іншим альтернативним сервісом є Everystockphoto (www.everystockphoto.com), який знаходить більше 19 мільйонів картинок, включаючи сайти Flickr, Fotolia і Wikimedia Commons, більшість з яких знаходяться у вільному доступі. Також можна спробувати здійснити пошук картинок через Bing, який, до слова сказати, почав використовувати режим «нескінченної прокрутки» при перегляді зображень задовго до Google і серед іншого пропонує таку корисну функцію, як пошук картинок по суміжних тем.

Як знайти відповіді на дуже складні питання?

Незважаючи на те, що Google може виконувати розрахунки, здійснювати перетворення, переклад текстів та безліч інших корисних дій, він ніщо в порівнянні з сервісом Wolfram Alpha (www.wolframalpha.com), який здатний відповісти на будь-які наукові, лінгвістичні і математичні питання.

Оскільки першим і найпоширенішим питанням більшості відвідувачів було «Що я повинен запитати?», Адміністрація ресурсу прийняла рішення спростити роботу з сервісом, включивши розділ Examples by Topic, що дозволяє скористатися прикладами запитів з різних категорій. Крім іншого, на сайті є розділ Surprises, в якому зібрані незвичайні відповіді на найнесподіваніші питання.

Ще однією цікавою опцією даного сервісу є отримання випадкового запиту за допомогою кнопки Random на головній сторінці сайту. Це дозволить відвідувачам не тільки поповнити запас знань, а й познайомитися з цікавими фактами.

Як приховати інформацію про себе від Google?

Нарешті, найцікавіше! Якщо Вам до душі пошукові можливості Google, але Ви не в захваті від його методів збору особистої інформації, чому б не скористатися сервісом StartPage (www.startpage.com)? StartPage позиціонується як «самий анонімний пошуковий сервіс у світі» і передає запити Google, завдяки чому Ви отримуєте ті ж самі результати пошуку, як якщо б направляли запит безпосередньо. Єдина відмінність полягає в тому, що в даному випадку система не фіксує Ваш IP-адресу, не відслідковує cookie-файли і не зберігає результати пошуку.

Крім іншого, замість того, щоб цілком покладатися на Google, рекомендуємо Вам ознайомитися з дочірнім сайтом сервісу StartPage, який називається Ixquick (www.ixquick.com). Особливістю Ixquick є те, що замість тисяч посилань у відповідь на пошуковий запит він видає лише невелика кількість сторінок, які інші пошукові системи поміщають в Топ-10. Такий підхід дозволяє підвищити ефективність пошуку і виключити нерелевантні результати. Так само як і StartPage, Ixquick не фіксує нічого, що стосується свого місця розташування або пошукових запитів.

Ссылка на основную публикацию