Доступ до файлів WSL Linux за допомогою Провідника Windows 10

Windows 10 версії 1903 містить ряд цікавих змін і поліпшень, внесених в функцію WSL. До них відносяться додаткові дистрибутиви в Магазині, можливість переглядати файли WSL в Провіднику і багато іншого.

Можливість запуску Linux в Windows 10 забезпечується функцією WSL. WSL це – Windows Subsystem for Linux, яка спочатку була обмежена тільки Ubuntu. Сучасні версії WSL дозволяють встановлювати і запускати кілька дистрибутивів Linux з Microsoft Store.

Після включення WSL ви можете встановлювати різні версії Linux з Магазину, використовуючи наступні посилання:

Посилання на дистрибутиви в магазині microsoft:

  Ubuntu | openSUSE Leap | SUSE Linux Enterprise Server | Debain GNU / Linux | Kali Linux

У Windows 10 версії 1903 ви можете легко отримати доступ до всіх файлів в ваших дистрибутивах Linux за допомогою провідника Windows. На момент написання статті ця функція реалізована в збірці Windows 10 18836. Вона знаходиться на шляху до гілки 19h1, тому ми побачимо її в наступній збірці. Ось як це можна зробити.

Щоб отримати доступ до файлів WSL Linux з провідника Windows 10, виконайте наступні дії.

Крок 1: Включити функцію WSL (Подсітема Windows для Linux)

Крок 2: Встановіть якийсь дистрибутив, наприклад Ubuntu, а потім запустити.

Детальніше в нашій статті: Керівництво по установці і запуску – Ubuntu Bash в Windows 10.

Крок 3: Перебуваючи в каталозі Linux FS, введіть ^

explorer.exe.

Відкриється вікно провідника, розташоване всередині вашого дистрибутива Linux.

Тепер ви можете отримати доступ до будь-яких файлів Linux, так само, як і до будь-якого іншого файлу через провідник. Це включає в себе такі операції, як: перетягування файлів в інші місця, копіювання і вставка і навіть використання призначених для користувача записів контекстного меню, доданих Notepad ++, VSCode або іншим програмним забезпеченням.

Провідник показує файли дистрибутива як віртуальний мережевий ресурс по шляху \\ wsl $ \ <running_distro_name> \.

Команда WSL активно досліджує способи поліпшення виявлення файлів Linux всередині Провідника. Хід їх роботи вже можна побачити в Windows 10 Build 18836, яка показує файлову систему WSL / Linux в File Explorer.

Доступ до файлів Linux в командному рядку

На додаток до Провідника ви можете використовувати класичну командний рядок і інструменти PowerShell для доступу до файлів Linux. Точно так же вам потрібно перейти до \\ wsl $ \ {ім’я дистрибутива} \, де {ім’я дистрибутива} – це ім’я працюючого дистрибутива.

відомі питання

Це нова функція, і деякі її частини можуть не працювати ідеально. Ось деякі відомі проблеми, про які ми хочемо повідомити вам при використанні цієї функції:

На даний момент файли дистрибутивів будуть доступні тільки з Windows, коли дистрибутив працює. Розробник збирається додати підтримку не працюють дистрибутивів в майбутньому оновленні.

Оскільки файловий сервер 9P працює всередині кожного дистрибутива, він доступний тільки тоді, коли цей дистрибутив працює. Команда шукає способи вирішити цю проблему.

Доступ до файлів Linux розглядається так само, як і доступ до мережного ресурсу, і всі правила доступу до мережевих ресурсів будуть як і раніше застосовуватися,

  • Наприклад: при використанні CMD cd \\ wsl $ \ Ubuntu \ home не працюватиме (оскільки CMD не підтримує шляху UNC, так як поточні каталоги), однак буде працювати copy \\ wsl $ \ Ubuntu \ home \ somefile.txt C: \ dev \
  • Старі правила як і раніше застосовуються, ви не повинні отримувати доступ до файлів Linux всередині папки AppData!
  • Якщо ви намагаєтеся отримати доступ до своїх файлів Linux через папку AppData, ви використовуєте обхід сервера 9P, що означає, що у вас не буде доступу до файлів Linux, і ви можете пошкодити ваш дистрибутив Linux.

Примітка: Сервер 9P – це сервер, який містить протоколи, що підтримують метадані Linux, включаючи дозволу. Демон ініціалізації WSL тепер включає сервер 9P. Існує служба Windows і драйвер, який діє як клієнт і взаємодіє з сервером 9P (який працює всередині примірника WSL). Клієнт і сервер обмінюються даними через сокети AF_UNIX, оскільки WSL дозволяє взаємодіяти між додатком Windows і додатком Linux, використовуючи AF_UNIX.

Ссылка на основную публикацию