Додатки Android і iOS передають Ваші дані третім особам

Проаналізувавши близько 110 різних додатків Android і iOS, експертна група прийшла до висновку, що в процесі експлуатації програми користувач досить часто передає свої персональні дані третій стороні. Про право передачі даних користувача, зрозуміло, ніхто не питає.
Як показало дослідження, додатки відправляли дані про електронній пошті, іменах, координатах користувача в середньому 3,1 адреса для Android і 2,6 адреси для iOS.

Для порівняння, додаток може запросто відправити інформацію про пошуковому запиті про будь-якої хвороби на 5 різних доменів, про що власника, природно ніхто не повідомляє.

В ході проведеного дослідження вдалося з’ясувати, що подібна система як для iOS, так і для Android має свої обмеження. Найнеприємніше, що користувачеві ніхто не надає ніякої інформації про переміщення його інформації та персональних даних, заявляють дослідники в своїй роботі, що отримала назву «Хто знає що-небудь про мене?». У коментарях фахівців бачимо тільки одне істотне твердження – додатків Android і iOS не потрібні згоди користувача для розсилки інформації з його пристрою.

Порядку 73% додатків Android передають електронну пошту користувача третім особам, 49% додатків надають інформацію про імена, 33% передають Ваші координати, 25% відсилають адреси, а 24% – імей телефону. Розглянемо такий медичний додаток, як Drugs.com, відправляє результати пошукового запиту за словами «герпес», а також «інтерферон» на п’ять різних доменів, що правда це додаток цілеспрямовано пересилає лише такі дані.
В результаті тесту 51 з 55 додатків, з’єднуються з доменом safemovedm.com. Хот фахівці і не зуміли розгадати причину або необхідність переходу на той домен, але така його масовість, дійсно турбує. Навіть гаджет з відключеними додатками все одно прагнути до встановлення з’єднання з даними доменом.

Експерти припускають, що така дія може бути фоновим обміном інформацією.

Це не перше дослідження, яке показало спроби системи Android встановити з’єднання з safemovedm.com. Але незважаючи на виконану роботу, всі дослідницькі групи змогли тільки висунути власні теорії на цей рахунок.

Щодо iOS можна відзначити, що її застосування найчастіше передавали третій стороні місце розташування – в 47% випадків, близько 18% додатків відправляли імена користувачів, 16% – відправляли адреса електронної пошти. Pinterest пересилала дані в чотири різних домену одночасно.
Деякі інші додатки з медичних питань, пересилали дані про менструальні цикли у жінок в частині певних запитів на домен apsalar.com. Додаток для пошуку роботи відправляло запит, за словами няня і автомеханік за трьома адресами одночасно.

Варіанти дій для користувача.

На жаль, сумлінному користувачеві нічого не залишається окрім як вказати ліві дані в тих ситуаціях, коли так можна вчинити. Крім цього користувачеві слід встановити обмеження для додатків, щоб ті завжди інформували його про виконувані пересиланнях даних третій стороні.

Ссылка на основную публикацию