Для чого потрібні паролі?

Принцип захисту паролем застосовується в комп’ютерному світі всюди. Паролі обов’язково призначаються облікових записів користувачів комп’ютера, просто за замовчуванням вони порожні. Свої паролі необхідні для підключення до різних служб в Інтернеті. Багато програм також дозволяють встановити пароль на запуск або на виконання окремих операцій.
До «доброму» паролю пред’являються два суперечливих вимоги. По-перше, пароль повинен бути таким, щоб його складно було вгадати або знайти методом перебору. По-друге, він повинен бути добре запам’ятовується (для вас особисто). Чим довше пароль і чим ширше набір використаних в ньому символів, тим складніше його підібрати. Вважається, що надійний пароль має довжину не менше 8 символів і в ньому обов’язково присутні цифри, великі та малі літери двох алфавітів. Перебір всіх можливих поєднань символів такого пароля займе багато років – практично зробити це нереально навіть на самому швидкодіючому комп’ютері.

Що не слід використовувати як паролі?

  • Прості очевидні поєднання символів на зразок 123, йцукен або qwerty (клавіші по порядку в верхньому ряду клавіатури), zzz і т. Д.
  • Паролі, що складаються з одних цифр. Підбираються швидко, адже в переборі беруть участь всього 10 символів. Наприклад, якщо пароль 10-значний, 1010 комбінацій звичайний комп’ютер здатний обрахувати за кілька хвилин.
  • Те, про що легко здогадатися: ім’я, ім’я з роком народження, прізвисько, номер телефону або машини.
  • Осмислені слова і словосполучення. Такі комбінації досить легко розкрити шляхом перебору по словнику.

Зрозуміле бажання придумати один «хороший» пароль, міцно запам’ятати і користуватися ним в самих різних випадках. Однак якщо такий пароль хтось дізнається, відразу все таємне стане явним! Тому рекомендується хоча б для відповідальних застосувань (віддалений доступ, платіжні системи, електронна пошта) створювати різні унікальні паролі. «Універсальний» пароль теж стане в нагоді, але тільки при реєстрації на форумах і т. П. – там, де його втрата великої біди не заподіє.

Так як же винаходити стійкі, але запам’ятовуються паролі? На одному з форумів мені попалося опис забавного алгоритму.

  1. Візьміть два будь-яких слова, наприклад «палиця» і «ведмідь».
  2. Перший склад першого слова скомбінуйте з останнім складом другого. При цьому другий склад напишемо великими літерами. Виходить «палВЕДЬ».
  3. Кількість букв в першому слові пишемо в кінці, а кількість букв у другому – на початку. Отримуємо «7палВЕДЬ5».
  4. Між складами вставте улюблений довільний символ, наприклад тире. В результаті вийде «7пал-ВЕДЬ5».
  5. А тепер все це набираємо на клавіатурі спочатку в російській, а після тире в англійській розкладці – виходить «7пал-DTLM5».

Відтворити такий пароль ви зумієте в будь-який момент – досить уявити палицю, якою ганяють ведмедя. Зрозуміло, слова в кожному випадку потрібно брати різні, а правила придумайте свої!

Ссылка на основную публикацию