Для чого потрібна папка AppData в Windows

Різні дані про додатки зберігаються в спеціальному каталозі AppData, який автоматично створюється для кожного користувача профілю. Ця папка прихована, побачити її можна після внесення налаштувань в файловому менеджері.

Налаштування параметрів видимості файлів

Щоб побачити папку AppData, виконайте наступні дії:

  1. Відкрийте провідник і виберіть пункт меню «вид»;
  2. натисніть «параметри», Щоб відкрити вікно з настройками папок;
  3. Виберіть вкладку «вид»;
  4. В області з додатковими параметрами знайдіть властивість «Приховані файли і папки»І виберіть режим«Показувати приховані …»;
  5. натисніть «застосувати»І«ОК».

Каталог знаходиться в папці кожного користувача. Повний шлях до нього: «X: \ Користувачі \ Імя_пользователя», Де«X»- ім’я томи, на якому встановлена ​​ОС,«Ім’я користувача»- найменування профілю користувача. Найпростіший спосіб знайти AppData поточного користувача – ввести «% AppData%»В адресному рядку провідника.

вкладені каталоги

Усередині даної папки знаходяться три каталогу:

  1. «Roaming»- папка, в якій зберігаються дані, використовувані при переміщенні облікового запису користувача з одного пристрою на будь-яке інше, якщо ПК підключений до Windows Domain. Це дозволяє зберегти настройки різних додатків, наприклад, браузера.
  2. «Local»- папка, що зберігає дані, які відносяться до конкретного комп’ютера (найчастіше специфічні для конкретного пристрою). До них відносяться файли кешу, налаштувань і інші.
  3. «LocalLow»- папка, що виконує ті ж функції, що і«Local», Але призначена для додатків з посиленими параметрами безпеки. При роботі з Internet Explorer в безпечному режимі дані зберігаються тільки в цей каталог. Він необхідний для тих додатків, яким не надано доступ до основного каталогу ( «Local»).

Якщо потрібні однакові настройки будь-якої програми для всіх користувачів ПК, дані записуються в каталог ProgramData. У попередніх версіях ОС він носив назву AppData і був розташований в папці «Всі користувачі».

Деякі додатки зберігають свої дані в каталозі, в якому вони встановлені, в папці «Мої документи», В системному реєстрі або іншому місці. Windows не обмежує розробників ПЗ в цьому плані, через що можуть виникати складнощі з перенесенням профілю користувача на інший пристрій.

Чи варто робити резервну копію AppData?

Більшість користувачів Windows навіть не повинні знати про існування цього каталогу, тому він прихований за замовчуванням. З його допомогою можна скопіювати призначені для користувача настройки додатків і потім застосувати їх на іншому ПК. Однак більшість додатків містять функціонал експорту налаштувань, тому копіювати їх безпосередньо з AppData не доведеться.

Ссылка на основную публикацию