Для чого потрібна оптимізація windows 10 способи і варіанти

Кожна ОС розробляється не під один пристрій або користувача, а під мільйони комп’ютерів і мільярди користувачів. Тому оптимізація Windows 10 потрібна для більшої продуктивності конкретного пристрою у конкретного користувача. Перед тим як оптимізувати свій комп’ютер, бажано зробити резервну копію всіх важливих даних на зовнішні накопичувачі.

Тонка настройка

Для оптимізації комп’ютера на максимальну продуктивність важливо пам’ятати, що тільки свіжі, актуальні версії драйверів допоможуть нової ОС максимально ефективно використовувати наявні апаратні потужності. Крім того, бажано використовувати оптимізований під ОС софт, гарантовано забезпечує підтримку розробників.

З іншого боку, сама по собі оптимізація Windows 10 необхідна для більшої зручності користувача. Тобто стандартні рішення по оформленню, софту користувач здійснює сторонніми засобами. Наприклад, замість стандартного WordPad використовується OpenOffice або MS Word, а захист організована не «Захисником», а стороннім антивірусом від Avast або Nod32. Точно так же вирішується і питання з використанням локальних зображень для екрану блокування і робочого столу.

Не рекомендується використання програми для оптимізації, так як в більшості своїй вони привносять ще більше реклами і сміття в систему.

Пам’ятайте, система прослужить вам максимально довго, якщо ви не будете її вантажити сумнівним софтом і зламаними, «кривими» програмами.

Почуття міри в налаштуванні

Є користувачі, які і дня не можуть прожити без налаштувань і переробок ОС, причому як на комп’ютерах, так і на смартфонах. Хоча їх і меншість, саме вони пишуть коментарі, відкривають обговорення на форумах. Саме на них, як правило, посилаються малодосвідчені користувачі, які вирішують зайнятися оптимізацією своїх комп’ютерів.

З ускладненням операційних систем користувачеві пропонується все більшу кількість можливостей, наприклад, для оптимізації роботи комп’ютера windows 10 пропонує широкий вибір штатних налаштувань. Ви можете відключити рекламу на екрані блокування і в меню «Пуск», прибрати автоматичне оновлення метро додатків або навіть видалити їх. Також можна налаштувати автоматичну оптимізацію накопичувачів. Для систем з дуже слабкою відеокартою можна знизити навантаження, зменшивши число ефектів. Але найкращим рішенням стане відмова від програм по оптимізації і установки ресурсномістких антивірусних програм. В ідеалі можна взагалі залишитися тільки на штатному антивірусі.

Незважаючи на низькі оцінки в різноманітних чартах, він пропонує непоганий захист від більшості загроз.

масові засоби

Зазвичай оптимізатор для Windows 10 ставлять тільки початківці комп’ютерні фахівці в надії, що він допоможе знизити навантаження операційної системи на слабкий в апаратній плані комп’ютер. Але, як правило, чудес не буває, і якщо ваш ПК підходить під виндовс 10 лише за мінімально допустимим параметрам, то працювати на ньому буде дуже незручно. Краще не витрачайте сили на «оптимізатори» і поставте ОС на кшталт Windows XP, Vista SP2 або ще краще Linux-подібну ОС.

Жодна програма для оптимізації windows 10 не пропонує нічого нового і в кращому випадку використовує штатні засоби, відключаючи деякі служби та програми. При використанні таких програм досягається незначне збільшення швидкодії. Але такий ефект спостерігається тільки з хорошозарекомендовавшімі себе платними утилітами начебто TuneUp Utilities 2016 або Advanced SystemCare PRO.

У останньої є безкоштовна версія (Free), яку можна спробувати встановити на свій пристрій.

загальні поради

Щоб комп’ютер радував стабільною і швидкої роботою при слабкій апаратної частини, бажано оптимізувати windows 10 і весь софт, під ним працює. Так, вибираючи антивірус, віддайте перевагу штатним, для офісного пакету можна вибрати стару версію безкоштовної програми Open Office версії 3.6 (працює дуже швидко і повністю безкоштовна). Якщо ви постійно працюєте з документами формату doc і docx, то можна поставити софт від Microsoft – Word 2003 c утилітою по сумісності з новими типами документів. Цей пакет забезпечить максимальну продуктивність навіть на найслабкіших комп’ютерах. З програвачів відеоконтенту можна взяти безкоштовний і «всеїдний» VLC, а для музики – Winamp 2.95 (він хоч і застарілий, зате працює дуже швидко і не вимагає багато ресурсів ПК).

Так як без інтернету в 2017 році не обійтися, на слабкому комп’ютері краще використовувати штатний Edge, він максимально інтегрований і оптимізований під Windows 10. З сторонніх рішень можна скористатися актуальною версією SeaMonkey або Chromium.

Практика оптимізації

На практиці істотного підвищення продуктивності можна досягти тільки шляхом апаратного апгрейда або зміною софта. Тобто ви ставите SSD диск замість HDD або легшу систему замість тієї, з якою пристрій повільно працює. Чудес не буває, для підвищення продуктивності недостатньо тільки налаштовувати реєстр і відключати служби. До того ж багато хто з них потрібні як для нормальної роботи системи, так і для антивірусного захисту.

На думку професіоналів, найкраща оптимізація системи – це відмова від програм-оптимізаторів. Для користувачів з СНД частою причиною проблем з ОС Windows є використання неліцензійного софта. З 90-х років користувачі звикли користуватися піратськими збірками. І якщо спочатку їх робили інженери-програмісти, то зараз в більшості своїй школярі. Природно, якість таких «продуктів» впало в рази. Платити нікому не хочеться, але хороший Віндовс у піратів виходить украй рідко, та й користуватися ним означає порушувати закон. Краще скористатися безкоштовними тестовими збірками від Microsoft або оновитися з Win7-8.1.

Це оптимальний варіант отримати надійну систему з мінімумом проблем.

Ссылка на основную публикацию