Djvu Чим Відкрити Формат в Windows 7 10 на (Комп і Андроїд)

DjVu ніж відкрити цей файл

Добрий день друзі. Зараз існують цифрові книги в різних текстових форматах. Справа в тому, що текстові програми створювалися незалежно один від одного, різними фахівцями. Найбільшу популярність завоювали текстові файли, в форматі .PDF, .docx (програма Word), .doc (WordPad), .txt (блокнот) та інші.

Ті формати, які я навів – є найпопулярнішими. Але, крім них, досить багато інших. Наприклад, формат .djvu. Частина людей, скачавши книги з даними форматом, починають губитися. Вони не розуміють, що це за диво і як його відкрити.

А між тим, це самий звичайний текстовий формат. Найбільшого поширення він отримав в навчальних закладах. В даному форматі написано пристойне число методичок та інших навчальних посібників. Сучасним студентам зазвичай добре знайомий цей формат.

DjVu ніж відкрити книгу в цьому форматі

Я особисто знаю дві програми для відкриття текстових документів формату DjVu. Хоча, зрозуміло, програм, які можуть відкрити даний формат, досить багато. Іншими програмами для читання цього формату, я просто не цікавився. Чи не бачив в цьому необхідності. На мій погляд, для того, щоб відкрити формат DjVu, відмінно підійде одна з цих програм. Це при тому, що обидві ці програми – безкоштовні. Отже, давайте їх розглянемо.

DjVu Reader програма для формату DjVu

DjVu Reader – одна з найпопулярніших програм, за допомогою яких ви прекрасно зможете читати книги в цьому форматі. У неї простий інтерфейс, з російською мовою. Досить проста у використанні. Має пристойну швидкість перегортання сторінок.

Насамперед, потрібно завантажити DjVu Reader. Програма портативна, тому, не вимагає установки. Роздруковуємо архів, наприклад, програмою WinRar, і запускаємо програму.

Даний софт має досить просте і зручне меню.

Щоб відкрити будь-яку книгу, потрібно зайти в меню «Файл», потім «Відкрити». Далі, в Провіднику, ми вибираємо потрібну книгу.

Стрілки вправо, вліво показують, в яку з сторін, можна перегортати сторінки. Меню «Масштаб» допомагає нам вибрати саме той масштаб, в якому нам приємніше читати книгу. Наприклад, на даний момент у мене стоїть масштаб 20%. З верхнього скриншота ви бачите, що букви в тексті приємного розміру і в цьому масштабі приємно читати книгу. Також, між стрілками перегортання і масштабом, ми бачимо номер відкритої на даний момент сторінки.

Раджу почитати: – Як заробити в інтернеті 36 способів і Як скачати музику з ВК

У колонці зліва ми бачимо зменшені копії сторінок, кожна з яких пронумерована. Та, яка виділена червоним прямокутником, відриті на даний момент. З бічного меню також можна відкрити будь-яку з сторінок.

Крім цього, використовуючи бічну колонку, можна поліпшити контраст тексту, якщо вам здається, що він не дуже хороший і потрібно відредагувати його відображення. Для цього, просто вибираємо в вертикальному меню «Корекція». Потім, в горизонтальних лініях прокрутки, вибираємо контраст і яскравість. Якщо вас все влаштовує, залишаємо все дані рівними нулю.

Що мені не сподобалося в програмі DjVu Reader? Немає вертикальної смуги прокрутки всього тексту цілком. Вертикальна смуга з’являється, коли у вас лист не поміщається у вікні цілком. Якщо у вас багато сторінок, від 100 і більше, то, коли ми почнемо перегортати сторінки по одній, на це, потрібно багато часу. Звідси, висновок напрошується сам – ця програма для невеликих обсягів тексту.

WinDjView програма для формату DjVu

Цю програму для читання текстів, на відміну від попередньої, потрібно встановлювати. Під час установки стежте за галочками. Не забувайте прибирати зайві. Наприклад, над командою «Встановити менеджер браузерів», «Яндекс Браузер» та інші. Менеджер браузерів вам особливо не потрібен. Проти Яндекс браузера, я не маю нічого. Але, коли його нав’язують – я не люблю. Особливо, якщо він вже встановлений. Щоб не забути прибрати зайву галочку, раджу застосовувати програму Unchecky.

Запускаючи цю програму, відразу кидається в очі, що у неї є смуга прокрутки, яка відсутня в попередній програмі. Це вже плюс!

WinDjView скачати безкоштовно російська версія. Встановивши програму, звертаємо увагу, що вона схожа на попередню. Зокрема, схоже її меню. Як верхнє, так і бічне. У верхньому меню, також присутні стрілки, завдяки яким, ми можемо перегортати відкриту книгу.

Можемо, поміняти масштаб на той, в якому нам зручніше читати. Все залежить від розміру букв в книзі, яку ви збираєтеся читати. Якщо частина букв дуже дрібна, можна використовувати значок зі збільшувальним склом, який знаходиться в верхньому меню. Натиснувши на нього, вибираємо дрібний шрифт в нашому тексті і кликнемо по ньому курсором у вигляді лупи. Шрифт буде збільшений багаторазово.

Для вибору потрібної книги з вікна програми, в меню вибираємо «Файл», потім «Відкрити». Або просто кликнемо по зображенню папки меню «Файл». Відкриється Провідник і дасть нам можливість вибрати потрібну книгу.

У програмі є меню «Пошук» (ярлик у вигляді бінокля). Натиснувши на нього, у нас відкриється рядок пошуку. Ввівши потрібне слово, натиснемо «Знайти всі». У лівому стовпчику у нас з’являться посилання на всі частини тексту, де присутня дане слово. У правом, буде виділене перше з цих слів.

Зверніть увагу на меню «Вид» і «Інструменти». Наприклад, в меню «Вид», можна зробити поворот сторінок вліво, вправо або на 180º. Це буває необхідно, якщо, наприклад, у книги альбомний формат сторінок.

Також, можна зробити, щоб у вікні відображалося відразу кілька сторінок. У лівому стовпчику, як і в програмі DjVu Reader, ми бачимо зменшені копії сторінок з нумерацією. Раджу вам більш детально вивчити меню програми WinDjView. Тим більше, що воно інтуїтивно зрозуміло.

Висновок: програма WinDjView проста і зручна в експлуатації. З зрозумілим і приємним інтерфейсом. Я, коли мені потрібно прочитати текст в форматі DjVu, частіше користуюся їй, ніж попередньою програмою. Успіхів!

Ссылка на основную публикацию