Дізнатися Розмір (файлу і папки) Просто HDD Scanner 2020

Дізнатися розмір папки можна за допомогою програми HDD Scaner

Добрий день друзі. У даній статті ми знову торкнемося теми стану ваших файлів і папок, а також розділів жорсткого диска в цілому. Не так давно я вже розбирав схожу програму WinDirStat, яка допомагає аналізувати розміри жорстких дисків.

Програми схожі, але і мають свої відмінності. Тому, я вважаю, що ви повинні знати про існування і принцип роботи обох програм.

Дізнатися розмір файлу можна досить просто без всякої програми. Для цього, виділіть її мишкою і наведіть курсор. Windows вам покаже розмір цього файлу або папки.

Але, цей метод підходить для одиночних папок і файлів. Нам же потрібно знати інформацію про папках на всіх наших дисках в цілому. Якщо цього не робити, можна сильно завантажити комп’ютер абсолютно непотрібною інформацією.

А якщо жорсткий диск або його розділи будуть переповнені, комп’ютер буде працювати повільно, яким би крутим він у вас не був. Я вже говорив і ще раз скажу: – Кожен розділ жорсткого диска повинен бути забитий інформацією менш, ніж на 80%.

Якщо ваш диск заповнений великим обсягом інформації, терміново видаліть зайву, не забувши після цього почистити реєстр. Також, не забуваємо робити дефрагментацію не тільки системного диска, але і всіх інших дисків.

СОВЕТУЮ ПОЧИТАТИ: – Якісна дефрагментація диска

Дізнатися розмір папок допоможе програма HDD Scanner

Отже, є відмінна безкоштовна програма – HDD Scanner. Дана програма допоможе вам дізнатися обсяг папок і файлів на вашому жорсткому диску.

Що мені подобається, дана програма показує інформацію у вигляді діаграми. А саме, скільки місця займає кожна папка на диску. Коли дивишся візуально, то мозок точніше сприймає інформацію, і стає зрозуміло, яка програма займає багато місця, і його бажано видалити.

HDD Scanner проаналізує зміст вінчестера, флешок (якщо вони в цей час будуть підключені), приводів і зовнішніх жорстких дисків, якщо такі є у вашого комп’ютера. Інформацію ви дізнаєтеся у вигляді діаграми.

Також, не забуває, на диску С є приховані папки і файли. Буває, що вони займають дуже багато місця. HDD Scanner їх також відмінно побачить і покаже інформацію, яка в них є.

Дана програма портативна, тобто, її не потрібно встановлювати на ваш комп’ютер. Її досить запустити, і вона почне працювати. Це дуже зручно, тому, що вона не гальмує комп’ютер. На відміну від тих програм, які встановлені на комп’ютер.

Отже, в першу чергу скачати HDD Scanner з сайту виробника Steffen Gerlach. На сайті три програми, скачати потрібну. Розробник створив програму в 2012 р, але вона прекрасно працює з усіма основними версіями Windows, від ХР до 10.

Програма працює російською мовою. Що цікаво, файл скачав програми буде називатися scn2, і він буде заархівований. Разархівіруем програму, перед цим створивши для неї папку, тому що, після розархівації програма розкидає свої файли. Зазвичай, я для цього застосовую архіватор WinRar.

Запускаємо софт. У вас з’являється вікно, де програма автоматично починає сканувати ваш жорсткий диск.

Зрозуміло, сканування займе час. Але у мене на це пішло буквально хвилина. Після сканування, ми бачимо результат у вигляді округлої діаграми.

Для того, щоб дізнатися, що означає певний сектор на діаграмі, підносимо до нього мишку, і в горі зліва дізнаємося інформацію про даному розділі діаграми. Наприклад, я випадково підвів до одного з розділів курсор і дізнався, що там знаходиться резервна копія системи.

Ясна річ, цей файл мені потрібен, тому що в роботі комп’ютера можливо все. Також можна дізнатися інформацію про всі розділи вашого вінчестера. Якщо торкатися розміру самої програми Scanner, то він невеликий, всього 509 Кб і з легкістю поміститься навіть на найменшій флешці.

Вгорі праворуч є функція ярличок «Установка і видалення програм», як в провіднику. Зроблено це для зручності, щоб не входити в панель управління.

Наприклад, ви переглянули діаграму і вирішили, що одна з програм зайва. Заходьте в цю функцію провідника і видаляєте програму. Хоча, я вважаю за краще видаляти програми за допомогою спеціальної утиліти Revo. Також, внизу є ярличок, для поновлення даних.

Додаємо HDD Scanner в контекстне меню

Програма має одну особливість, якщо ви маєте намір часто її використовувати, можна сканер додасть в контекстне меню і тоді, при наведенні мишки на певну папочку, ви можете дізнатися про неї всю інформацію.

Перед процедурою, вимкніть ваш фаєрвол і антивірус. В архіві, який ми розпакували, знаходяться два файли реєстру.

Копіюємо їх, створюємо папочку під назвою Scanne
r
, переносимо в неї два цих файлу реєстру, потім всю папочку перенесемо в папку Program Files системного диска (ця папка підійде і для 32, і для 64 бітних систем).

Раджу почитати: – Як заробити в інтернеті 36 способів і Як скачати музику з ВК

Входимо в цю папку вже з системного диска і запускаємо файл реєстру Add Scanner to Context Menu. Windows у нас запитає:

Ми погоджуємося. Нам повідомляють, що зміни успішно внесені.

Тепер, при наведенні мишки на будь-яку з папок, відкриваємо контекстне меню, бачимо рядок:

Кликнемо по ній. Запуститься ця програма, і ви побачите діаграму того, що знаходиться в потрібній папці.

Якщо ви вирішили видалити з контекстного меню дану програму, то виберіть в папці Scanner файл сусіднього реєстру. Запустіть його. Погодьтеся, на внесення змін і видаліть програму з реєстру. Рядок Scanner пропала з контекстного меню.

Відео як користуватися HDD Scanner

Тепер, я думаю, з вашими жорсткими дисками буде все в порядку. Успіхів.

Хочете знати, як збільшити обсяг диска з?

Ссылка на основную публикацию