Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth – використання команди

Система Windows має потужну функціоналом для сканування і відновлення системних файлів при виникненні помилок і збоїв. Одним з таких є команда DISM. Вбудований функціонал не тільки сканує образ операційної системи на наявність помилок, але так само може відновити працездатність за допомогою команди Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth. У статті розповімо особливості використання команди і її типи, а так же наведемо приклади використання.

Про команду DISM

DISM – управління та обслуговування образів системи (від англ. Deployment Image Servicing and Managemen). Це універсальна команда вперше реалізована в сімействі Windows Vista для роботи з образами системи «.wim» формату. А з появою 8й версії Windows DISM навчили працювати з форматом «.esd».
З основних функцій обслуговування образів системи можна винести наступні:

  • Захоплення розділів і образів дисків і робота з ними безпосередньо.
  • Робота з модифікованими образами.
  • Проектування 64 і 32-х бітових версій Windows .wim формату.

Для звичайних користувачів DISM виконує базові основні функції: це перевірка і відновлення файлів образів Windows, а так само стиск настановних файлів. Для чого все це потрібно? В основному для пошуку і фікса помилок у функціонуванні системи.

Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth – особливості команд

При несправності та збої в роботі системи і її програм користувачі часто використовують команду SFC, яка так само проводить сканування системи і файлів. Коли SFC не справляється з покладеними на неї функціями – тут і стане в нагоді утиліта DISM. ДІСМ використовує для завантаження служби Windows Update, що б завантажити в систему відсутні файли. Давайте розглянемо основні види команди:

  • DISM / Online / Cleanup-Image / ScanHealth – команда проводить сканування на наявність неполадок системного образу і відсутніх файлів.
  • DISM / Online / Cleanup-Image / CheckHealth – перевіряє стан образу системи і модифікацію.
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth – найважливіша команда для відновлення системи з завантаженням з Центру Оновлення.

Приклади використання команди DISM

Для відновлення працездатності Віндовс при помилки та збої – відкрийте «Пуск», «Виконати» і наберіть в пошуку «Командний рядок» або «cmd».
Далі на екрані терміналу введіть: DISM / Online / Cleanup-Image / CheckHealth і натисніть Enter. Запускається процес сканування і відновлення по завершенню якого з’явитися строчка про успішне завершення «The restore peration comleted successfully».

Операція завершена успішно

Відновлення зі свого образу або збірки

Що робить команду DISM по справжньому крутий – це відновлення образу з обраного вами джерела. Наприклад якщо ви встановили завантажену версію Windows з Інтернету або з флеш накопичувача. Тут нам допоможе додаткова рядок / source в нашій команді і копія файлу з образу install.wim. Для цього копіюємо образ і прописуємо розширення «.wim».

Настійно рекомендуємо вказувати шлях саме до поточної встановленої збірці Windows.

Повертаємося в командний рядок і пишемо команду DISM із зазначенням шляху до образу системи як на скріншоті нижче.

Вказуємо шлях до образу відновлення

На прикладі вище файл «install.win» лежить в папці «sources» в корені диска D: \ sources \ install.win.

По можливості використовуйте тільки латинські букви в шляхах до файлів, програм і ігор – це допоможе уникнути зайвих помилок.

І навпаки що б заборонити команді виконувати завантаження оновлень з Windows Update використовуємо команду / LimitAccess. Її потрібно дописати в самий кінець рядка.

Не забуваємо про логи

По завершенню роботи команди DISM створюється лог файл CBS.log який лежить в папці Windows / Logs У ньому міститься інформація про знайдені помилки і відновлення працездатності системи.

висновок

У цій статті ми познайомили вас з командою DISM для перевірки цілісності системи і усунення помилок в операційній системі Windows. Показали як виконувати відновлення образу із заданими параметрами і взаємодія з інструментами сканування SFC. Задавайте ваші питання в коментарях, якщо якась інформація залишилася незрозумілою.

Ссылка на основную публикацию