ДІСКОРДІЯ (Discord): що це? Реєстрація та налаштування програми: створення та підключення до сервера, додавання друзів, спілкування [Аналог Skype і TeamSpeak]

Доброго дня!

Не можу не відзначити один з сервісів для спілкування, який за останні кілька років стрімко набрав (і набирає) популярність (особливо, коли мене запитують про аналоги Skype). У сьогоднішній статті мова піде про цей сервіс – про ДІСКОРДІЯ (ориг. Назва Discord).

Почну з одного популярного питання: “що ж взагалі таке ДІСКОРДІЯ?”. Це безкоштовна програма для обміну текстовими і голосовими повідомленнями (по суті, можна використовувати як Інтернет-телефон, якийсь аналог Скайпу). Причому, якщо частина функцій в Skype (або ще одній програмі-аналогу – TeamSpeak) платні – то в ДІСКОРДІЯ практично все безкоштовно (хіба, за винятком якихось доп. “Приблуд”, які більшості не потрібні).

Взагалі, спочатку програма позиціонувалася, як чат для геймерів. Але зараз, у міру розвитку, на мій погляд, вона вже переросла це – годиться для вирішення найрізноманітніших завдань!

Посудіть самі, ось основні гідності ДІСКОРДІЯ:

 1. створення кімнат (чатів) з різноманітними правами доступу і ролей (причому, особистий чат з одним можна створити з 1 кліка мишки!);
 2. голосове спілкування: як приватне, так і в режимі конференції (можуть говорити все учасники кімнати);
 3. можливість працювати з сервісом як в браузері, так і в додатках з-під Windows, Android, Mac, Linux, iOS (тобто сервіс доступний, як з ПК, так і з планшетів, телефонів, нетбуків та ін. пристроїв).
 4. відмінно пророблений движок: звук не заїкається, що не тремтить, швидке з’єднання, менше проблем з коннектом, програма не зависає від будь-якого вашого дії (той же Skype нерідко навантажує ЦП до 50% і вище, особливо при збоях в мережі);
 5. оцінка будь-якого повідомлення в чаті (допомагає визначитися зі ставленням до думки людини);
 6. превью зображень, відео, анімації при вставці посилань (це дуже зручно!);
 7. додавання ботів в чат;
 8. можливість закріпити кілька повідомлень в чаті;
 9. створення інвайт-посилань (чи то пак запрошень, які можете розіслати лише за потрібне вам людям);
 10. дозволяє транслювати свій екран (з усім тим, що відбувається на ньому) іншим користувачам. Також можна здійснювати відео-дзвінки (Прим .: якщо у вас є веб-камера);
 11. синхронізація груп з Телеграма, і багато іншого!

Думаю, навіть обумовленого мною вище, більш ніж достатньо для появи мотиву познайомитися з програмою ближче ?! Особливо, якщо у вас є проблеми при роботі в Skype або TeamSpeak …

Ази роботи в ДІСКОРДІЯ

Реєстрація та вхід

Сторінка реєстрації: 

Реєстрація на сервісі стандартна: необхідно вказати свій робочий e-mail (на нього прийде код підтвердження реєстрації), ім’я користувача (тобто ваш логін) і пароль. Форма реєстрації представлена ​​на скрині нижче.

Обліковий запис на ДІСКОРДІЯ

Після заповнення форми – у вас автоматично відкриється вікно вашого профілю (тобто ви ввійдете на сайт), правда, частина функціоналу не буде доступна до підтвердження e-mail. Нагорі вікна буде “маячити” повідомлення про необхідність це зробити (приклад нижче).

Перевірка e-mail

До речі, для більш швидкого пошуку друзів до ДІСКОРДІЯ можна прив’язати свого облікового запису Facebook.

Можна відразу ж прив’язати свою обліковий запис з Facebook

Додатки для Windows, Android і ін.

Можна завантажити на офіц. сторінці: 

Посилання на Google Play: 

Якщо, працюючи на ПК зручно використовувати як браузерную версію ДІСКОРДІЯ, так і додаток, то ось на телефоні – необхідно встановити спец. додаток. В общем-то, установка стандартна, нічого складного із себе не представляє (посилання на Google Play привів вище).

додатки

Як знайти і додати друзів в обране

В принципі, сервіс ДІСКОРДІЯ дуже доброзичливий, інтерфейс простий і не нав’язливий (до того ж повністю російською). До речі, багато його вважають “підлітковим” (на мій погляд, все цілком серйозно).

І так, додати друга / друзів можна самими різними шляхами. Нижче розгляну парочку найбільш популярних.

варіант №1

Припустимо, ви з другом зареєструвалися на ДІСКОРДІЯ. Як тепер вам знайти один одного? 

1) Зверніть увагу, що в нижній частині вікна (в лівій стороні) позначений ваш нік і ID. Наприклад, на скрині нижче нік “alexandr_br”, ID – “# 6527”. Ці дані необхідно передати вашому другу (наприклад, по СМС, соц. Мереж та ін.).

Нік користувача і його ID

2) Далі ваш друг на своєму ПК натискає по розділу “Друзі”, клацає по кнопці “Додати друга” і вводить ваш логін і ID. Приклад: “alexandr_br # 6527” (без лапок). Див. Скріншот нижче.

Друзі – додати друга (ДІСКОРДІЯ)

3) Далі вам прийде від нього запит на додавання в друзі: якщо запит підтверджуєте – то ви один у одного в друзях (в обраному). Такий захід безпеки необхідна, щоб до вас в друзі не додалися спамери.

Погоджуємося на додавання одного в обране

друг доданий

Початок спілкування (створення чату на 2-их)

4) Для початку спілкування (створення чату на двох) достатньо клікнути по ніку одного.

Для початку розмови – просто клікніть по ніку одного

5) Далі можна писати повідомлення, розмовляти по мережі (якщо у вас встановлений мікрофон). До речі, ДІСКОРДІЯ при отриманні повідомлення, робить невелике звукове повідомлення (так, що, якщо вікно браузера у вас буде згорнуто – ви все одно дізнаєтесь про те, що вас хтось турбує …).

Чат з одним

варіант №2

Якщо вас запросили вже в якусь групу / кімнату – то зліва ви побачите список членів цієї спільноти. Кожного з них ви можете додати до себе в друзі – для цього достатньо клікнути по ньому правою кнопкою мишки, і в меню вибрати “Додати в друзі”.

Додавання в друзі (ники затерті)

Як створити і підключитися до сервера (чати по інтересам)

Сервер потрібен для того, щоб ви могли зібрати всіх своїх друзів в одному місці (тобто в єдиній “кімнаті”). Це свого роду, загальний чат, в якому все зможуть спілкуватися один з одним. Причому, на одному сервері можуть бути створені різні канали (тобто крім основного каналу, де, наприклад, буде обговорюватися загальні теми – можна створити міні-канали по вузьких інтересам). Загалом, це дуже зручно! Нижче покажу як створити сервер, як відправити запрошення і підключитися до нього.

1) Після входу в ДІСКОРДІЯ – клацніть по кнопці підключення до сервера (зліва в меню схожа на “плюс”).

створити сервер

2) Далі виберіть опцію “Створити сервер”.

Ще один сервер

3) Після вкажіть ім’я сервера, виберіть характерну іконку (можна використовувати будь-яку вашу картинку), і натисніть на кнопку “Створити”.

Назва сервера

4) Далі в меню зліва ви побачите створений сервер. Навівши курсор мишки на нього – вам буде представлено його назву (див. Скрін нижче).

сервер створений

5) Поки ви не запросите інших людей (друзів, знайомих, однодумців) про вашому сервері ніхто не дізнається. Для запрошення, виберіть сервер, і натисніть на кнопку “Запросити людей”. Див. Приклад нижче.

Запросити людей

6) Далі у вас з’явитися коротке посилання, по якій можна зайти на ваш сервер. Скопіюйте її (навпроти неї представлена ​​кнопка “Копіювати”).

Копіювати посилання на сервер

7) Після це посилання можете скинути так само в чат ДІСКОРДІЯ, або в соц. мережах, в різних месенджерах. Далі досить перейти по ній (натиснути кнопку “Вступити”), і ви на сервері. В общем-то, все просто …

вступити

8) Що стосується створення каналів: то це ще простіше. Досить в меню зверху клікнути по імені свого сервера і вибрати в меню “Створити канал”. Див. Приклад нижче.

створення каналу

9) В общем-то, після завдання імені каналу – він з’являється в списку доступних (див. В нижній частині вікна, над вашим ніком).

різні канали

Про додавання смайликів в чат (емодзі)

Колись на зорі створення в ДІСКОРДІЯ була проблема зі смайликами (і їх необхідно було до-встановлювати окремо всякими хитрими способами). Зараз же розробники їх додали. Тепер за допомогою них можна висловити практично будь-яку свою емоцію і стан: симпатію, сміх, сльози, любов, гнів і т.д.

Якщо використовуєте стару версію програми, в якому немає смайлів (або їх обмежена кількість) – просто відновите його. Або, скористайтеся браузерної версією сервісу. 

Наприклад, в якості демонстрації сотні доступних смайлів покажу нижче скрін. Зверніть увагу: щоб додати смайл в повідомлення, достатньо клікнути по значку “пики” в рядку написання повідомлення і вибрати емоцію / дію (нічого встановлювати додатково непотрібно!). Після натискання Enter – повідомлення буде відправлено разом з усіма доданими смайликами.

Додавання смайлика в чат ДІСКОРДІЯ

До речі, ще один момент. З особистого досвіду можу сказати, що розробники оптимізували ДІСКОРДІЯ найкраще під браузер Google Chrome. Якщо у вас не працює якась функція (в т.ч. смайли) – спробуйте запустити веб-версію сервісу в Chrome.

Доповнення!

Якщо вам мало стандартних смайлів, можна на свій сервер (саме на свій!) Завантажити додаткові емодзі. Виглядає це дуже незвично і прикольно: надає вашого сервера якусь унікальність!

Приклад різних прикольних емодзі

Щоб встановити їх: зайдіть в настройки сервера (див. Приклад нижче).

Налаштування сервера

Далі відкрийте вкладку “Емодзі” і натисніть на кнопку “Завантажити емодзі”. Див. Скрін нижче.

Завантажити емодзі

Як розмовляти з друзями (режим роботи аналогічно Скайпу)

Буду вважати, що мікрофон і навушники ви вже підключили і налаштували. До речі, ось на допомогу одна інструкція на цю тему: 

1) Далі ж все досить просто! Зі списку активних друзів (тих, хто в онлайн) вибираєте потрібного, потім клацаєте по трубці (почати голосовий дзвінок).

Почати голосовий дзвінок

2) Далі у вашого співрозмовника з’явиться повідомлення, що з ним хочуть поговорити. Від нього вимагається натиснути на кнопку “приєднатися до дзвінка” (якщо він згоден на розмову).

Приєднатися до дзвінка

3) В общем-то, якщо співрозмовник погодився – можна розмовляти! Зверніть увагу, що при першій розмові мікрофон вимкнений (ви повинні дати дозвіл на його використання ДІСКОРДІЯ).

До речі, ДІСКОРДІЯ дозволяє транслювати свій робочий стіл (з усім тим, що відбувається на ньому). Якщо торкатися ігор або навчання – це мега корисна опція. Крім того, ви можете дозволити трансляцію зі своєю веб-камери – тобто здійснювати відео-дзвінки.

Включити камеру або демонстрацію екрану

4) До речі, зазначу, що опція трансляції екрана підтримується тільки в браузері Chrome (це для тих, хто використовує браузерную версію ДІСКОРДІЯ).

Замітка: транслювати можна не весь екран, а тільки лише певне вікно (в деяких випадках – мега-корисна опція).

Даємо доступ до екрану

Якщо в ДІСКОРДІЯ не працює мікрофон (вас не чути)

Найбільш популярна проблема, що виникає при використанні ДІСКОРДІЯ. Справа в тому, що робота мікрофона залежить від безлічі “моментів”: від наявності драйверів, від налаштувань Windows, параметрів в ДІСКОРДІЯ, від рівня гучності і т.д. В общем-то, досить примхлива річ …

Нижче вкажу найбільш популярні причини проблем.

1) Перше на що рекомендую звернути увагу – це вікно дзвінка. Справа в тому, що при першому вашому розмові на сервісі ДІСКОРДІЯ – мікрофон за замовчуванням вимкнений (див. Скрін нижче – він перекреслений червоною рискою).

За замовчуванням мікрофон вимкнений

2) Далі рекомендую зайти в налаштування користувача (посилання на параметри поруч з вашим ніком, см. Приклад нижче).

Налаштування користувача

Після чого відкрийте розділ “голос і відео” і перевірте:

 1. чи правильні пристрій введення (особливо в тому випадку, якщо у вас підключено (або було підключено раніше) кілька мікрофонів);
 2. перевірте гучність мікрофона (додайте її на максимум);
 3. відрегулюйте чутливість.

Голос і відео – ДІСКОРДІЯ (клікабельно)

3) Якщо перераховане вище не допомогло, рекомендую відкрити “Звуки” і перевірити настройки мікрофона в панелі управління Windows (для цього достатньо натиснути правою кнопкою мишки по значку звуку в треї, см. Скрін нижче).

звуки

Далі у вкладці “зв’язок” зверніть увагу варто у вас зменшення гучності звуку при розмові. Спробуйте переставити повзунок і вибрати варіант на 50-80%.

Налаштування зв’язку при розмові

У вкладці “Запис” виберіть ваш мікрофон і відкрийте його властивості. До речі, якщо у вас кілька мікрофонів в цій вкладці: зверніть увагу який з них обраний за замовчуванням (Прим .: він позначений зеленою галочкою).

Один важливий момент! Якщо в цій вкладці у вас не відображається ні один пристрій для запису (а мікрофон підключений до ПК / ноутбуку) – можливо, у вас не встановлені драйвера. Програми для авто-оновлення драйверів тут: 

властивості мікрофона

Далі у вкладці “Рівні” спробуйте посилити сигнал мікрофона, перевірте його гучність.

посилення мікрофона

4) Якщо у вас Windows 10 – рекомендую зайти в параметри Windows (можна використовувати поєднання клавіш Win + i), в розділ “Система / Звук”. Після перейдіть до пункту перевірки мікрофона: там можна запустити засіб усунення неполадок (см. Скрін нижче). У деяких випадках допомагає швидко вирішити проблему!

Пошук та усунення несправностей зі звуком

PS

Якщо підводити якийсь результат порівняння Discord’а зі Skype’ом – скажу, що по функціональності і зручності ДІСКОРДІЯ на порядок вище (та й за якістю переданого звуку і роботи мережі, по крайней мере, на сьогоднішній день). Але є одне велике «АЛЕ» – Скайп куди популярніший і встановлено мало не на кожному ПК, ноутбуку ().

До того ж, якщо ви будете використовувати ДІСКОРДІЯ тільки виключно для інтернет-дзвінків – то його можливості ідентичні Скайпу (хіба,-наслідкових зв’язків зовсім стабільніша).

Висновок: Скайп все ще поки залишається поза конкуренцією, але гідні аналоги вже давно є (як для телефону, так і для ПК. Той же ДІСКОРДІЯ). І якщо у вас проблема з коннектом з однією з програм – її можна замінити аналогом …

На цьому все.

Ссылка на основную публикацию