Діаграми в Ворді: створення і редагування

Як виконують діаграми в Ворді? – без цього елемента жодна текстова робота, в якій присутні цифри, що не буде завершеною. Як правильно використовувати можливості інструмента побудови діаграм, передбаченого в програмі MS Office Word, як створювати і змінювати діаграми в Ворді?

створення діаграми

Оптимальним пакетом MS Office для роботи з цифрами є Випуск 2007, на його прикладі ви і вивчіть питання. У випуску 2007 реалізований новий, більш зручний інтерфейс – стрічка, на яку винесені часто використовуються команди.

Між розділами стрічки можна переміщатися, клікаючи на їх назви або навівши курсор на стрічку і прокручуючи коліщатко миші. У розділі «Вставка» панелі управління виберіть пункт «Діаграма». При натисканні мишею на нього відкриється вікно «Вставка діаграми», тут можна вибрати тип майбутнього графічного зображення.

Слід зазначити, що терміном «діаграма» в Ворді позначаються всі типи графічного відображення даних:

Тобто графік в Ворді як такої є просто підвидом. Отже, вибираєте відповідний для поточних цілей тип діаграми (в прикладі вибрано тип «Гістограма з угрупованням»), натискаєте на нього і натискаєте внизу вікна кнопку «ОК». Спостерігаємо таку картину. Зліва вордівських вікно документа, з яким ви працюєте, праворуч відкрився новий документ Microsoft Ecxel з шаблонної таблицею, її потрібно наповнити конкретними даними.

В рядки категорій забиваєте назви загальних категорій або груп об’єктів, в назви рядів – різні ознаки, за якими відбувається угруповання всередині категорій.

Ви розглянули процес створення діаграми, тепер треба навчитися її редагувати і видозмінювати.

редагування діаграми

У стрічці вордовского файлу з’явилася нова група розділів «Робота з діаграмами», в якому ви зараз і знаходитеся. Вона включає розділи «Конструктор», «Макет» і «Формат».

Розгляньте можливості, які надає конструктор:

  1. Змінити тип діаграми. Тут ви можете змінити тип вже створеного графічного зображення, при цьому введені числові дані залишаться без змін.
  2. Зберегти як шаблон. Якщо ви часто будете використовувати створену діаграму, збережіть її у вигляді шаблону для економії часу. Щоб викликати створений шаблон, потрібно у вікні «Вставка діаграми» (див. Вище) натиснути кнопку «Управління шаблонами».
  3. Рядок стовпчик. При натисканні цієї кнопки осі міняються місцями.

вибрати дані

При натисканні з’явиться вікно «Вибір джерела даних». Тут ви можете додати нові пункти на осі, змінювати їх назви і вихідні області даних.

  1. Змінити дані. Відкриється екселевскій файл з вихідними даними.
  2. Експрес-макет. Це можливість вибрати готовий зразок для будь-якого типу діаграми або графіка в Ворді, не заглиблюючись в налаштування на зразок зовнішнього вигляду осей, наявності додаткових ліній сітки, положення легенди, формату відображення даних і ін.
  3. Експрес-стиль. Це настройка візуальних характеристик: кольору стовпців і ліній, їх обведення, ефектів (опуклість, тінь, відображення та ін.). Тут представлені готові стилі, і їх досить багато.

Якщо вам мало готових рішень, перейдіть в інші розділи роботи з діаграмами та налаштуйте створену діаграму / графік на свій смак.

Отже, створювати діаграми в Word не так складно, як може здатися на перший погляд. Трохи посидючості – і ваш документ буде виглядати більш професійно з діаграмами правильно підібраних типів. Знаючи особливості їх редагування, ви зможете створити власний стиль оформлення, особливо це актуально для звітності організацій або для компаній, які надають інтелектуальні послуги, наприклад, складання бізнес-планів.

Ссылка на основную публикацию