Діагностика оперативної пам’яті. чотири способи

Програми для тестування оперативної пам’яті – це програми, які виконують докладні тести системної пам’яті комп’ютера.
Пам’ять, встановлена ​​в комп’ютері дуже чутлива. Ніколи не буде зайвим виконати діагностику оперативної пам’яті, яку ви тільки що купили для перевірки на наявність помилок.

Звичайно, тест також необхідний, якщо ви підозрюєте, що у вас може бути проблема з існуючої оперативною пам’яттю. Це можливо після додавання нових плат оперативної пам’яті, збою при розгоні вашого ПК, виходу з ладу старої пам’яті і т.д.

Примітка: Всі програми для тестування оперативної пам’яті, перераховані нижче, виконують перевірку за межами Windows, так що кожна з них буде працювати незалежно від того, яка операційна система у вас встановлена ​​Windows (7, 8, XP і т.д.), Linux або будь-яка інша операційна система.

Як перевірити оперативну пам’ять?

Важливо: Якщо діагностика видає помилку – замініть пам’ять якомога швидше. Оперативна пам’ять не підлягає ремонту і ви повинні замінити її, якщо вона несправна.

1. Memtest86

Memtest86 – це повністю безкоштовна, автономна і дуже проста в експлуатації програма для тесту оперативної пам’яті. Якщо у вас немає часу пробувати різні тести, які викладені на цій сторінці, використовуйте Memtest86.

Вам потрібно завантажити ISO образ з офіційного сайту Memtest86 і записати його на диск. Далі просто перезавантажте комп’ютер і запустіть завантаження з диска.

Навіть якщо ви користувач, безкоштовної версії програми вам буде цілком достатньо, тим більше, що на сайті доступна безкоштовна базова підтримка.

Я настійно рекомендую Memtest86!

2. Windows Memory Diagnostic

Windows Memory Diagnostic це також безкоштовна утиліта для тестування пам’яті представлена ​​розробниками Microsoft. Схожа на інші програми для тесту RAM. WMD виконує безліч великих тестів для визначення неполадок з пам’яттю вашого комп’ютера.

Важливо: Використання Windows Memory Diagnostic підтримує будь-яку операційну систему, тому що тест проводиться поза нею.

Вам слід просто завантажити програму установки і слідувати інструкціям, щоб створити завантажувальний диск або ISO-образ. Ви можете використовувати CD, DVD, USB і так далі.

Після завантаження з вибраного пристрою Windows Memory Diagnostic автоматично стартує тестування пам’яті і буде повторювати його, поки ви не зупините. Якщо перші тести не виявляють помилки – швидше за все ваша пам’ять не пошкоджена.

3. M2K MemScope

M2K MemScope це безкоштовна програма для діагностики оперативної пам’яті від творців Micro-Scope. Тут присутній великий набір професійних, перевірених часом (і дорогих) інструментів діагностики комп’ютерів.

MemScope виконує широкий спектр випробувань в спробі знайти навіть найменші проблеми з пам’яттю. Доступні багато додаткових параметрів тестування, але «Виконати всі» є безпечним вибором, якщо ви не є експертом в діагностиці оперативної пам’яті.

MemScope можна безкоштовно завантажити з сайту M2K. Вам потрібно буде заповнити коротку форму. І ви отримаєте посилання на скачування утиліти.

4. DocMemory Memory Diagnostic

DocMemory Memory Diagnostic ще одна програма для діагностики оперативної пам’яті комп’ютера і працює вона дуже схоже на перераховані вище програми.

У програми DocMemory є один істотний недолік – це те, що він може створювати тільки дискету. Більшість сучасних ПК не мають в наявність навіть флоппі – дисководів. Кращі програми для діагностики RAM (див. Вище) використовують для завантаження CD, DVD і USB диски замість цього.

Я рекомендую використовувати DocMemory Memory Diagnostic, тільки якщо всі програми, перераховані вище, показали, що з вашої RAM щось не так, і ви хочете ще одне підтвердження того, що ваша пам’ять несправна.

Але, якщо ваш комп’ютер не зможе завантажити диск, який використовують всі вищеперелічені програми, тоді діагностика пам’яті з DocMemory може виявитися саме тим, що ви шукали.

Отже, після проведення одного тесту не поспішайте відразу викидати свою RAM. Спробуйте повторити тест цієї ж або іншою програмою.

Ссылка на основную публикацию