Десять порад початківцям користувачам Microsoft Excel

Якщо ці десять речей – все, що ви коли-небудь робили в Excel 2010, вважайте, що ви не пройшли відбірковий тур змагань. У той же час ці десять операцій лежать в самій основі мистецтва успішного використання програми.

  1. Щоб запустити Excel 2010 з панелі завдань Vista або Windows 7, клікніть по кнопці, потім введіть в текстове поле шуканої фрази і, вибравши в розділі Програми Microsoft Office Excel 2010 натисніть клавішу Enter. Щоб запустити Excel 2010 з панелі завдань Windows XP або 2000, клацніть на кнопці, а потім виберіть пункт Усі програми > Microsoft Office > Microsoft Office Excel 2010 року.
  2. Щоб запустити Excel 2010 автоматично при відкритті робочої книги Excel, яку потрібно редагувати (у вікні Документи в Windows 7 і Vista або у вікні Мої документи в Windows XP), перейдіть до папки, яка містить робочу книгу Excel, яку хочете відредагувати, і двічі клацніть на піктограмі її файлу.
  3. Щоб знайти частину робочого листа, яка не видно на екрані, перетягуйте повзунки горизонтальною і вертикальною смуг прокрутки, відкриваючи нові його фрагменти.
  4. Щоб почати нову робочу книгу (яка містить три порожніх робочих листа), використовуючи шаблон Microsoft Excel, заданий за замовчуванням, можна за допомогою комбінації клавіш Ctrl + N. Для того щоб створити нову книгу Excel, засновану на іншому шаблоні, виберіть > Створити (File > New) і вкажіть шаблон в розділі Створити (New) уявлення Backstage. Потрібний шаблон можна завантажити і з сайту Office.com. Для того щоб додати новий робочий лист в книгу Excel (якщо потрібно більше трьох аркушів), клацніть команду Вставити лист (Insert Worksheet), яка знаходиться праворуч від крайнього ярлика в нижній частині листа.
  5. Щоб активізувати відкриту книгу Excel і відобразити на екрані, вкажіть її назву в меню команди Перейти в інше вікно вкладки. Щоб відшукати конкретний робочий лист в активізованою книзі, клікніть на його ярличку в нижній частині вікна програми. Щоб відобразити невидимі ярлички листів, клацайте по кнопках прокручування лівіше від ярликів робочих аркушів.
  6. Щоб ввести на робочий лист Excel інформацію, виберіть осередок, де вона повинна знаходитися і почніть введення. Коли закінчите введення, натисніть на кнопку, що в рядку формул, або натисніть клавішу Enter, або будь-яку клавішу зі стрілкою.
  7. Щоб відредагувати, вже введені в клітинку інформацію, двічі клацніть по ній і натисніть. Microsoft Excel відобразить в кінці даних точку вставки і перейде в режим редагування. Після редагування, натисніть на кнопку, що в рядку формул, або натисніть клавішу Enter, або будь-яку клавішу зі стрілкою.
  8. Щоб вибрати одну з команд стрічки Excel, клікніть по потрібній вкладці, знайдіть групу, яка містить необхідну команду, і клацніть по відповідній іконці. Також можете скористатися клавішею, щоб програма Excel відобразила “гарячі клавіші” вкладок, потім натиснути клавішу з потрібною літерою. Після того як Excel відобразить на екрані літери “гарячих клавіш” всіх командних кнопок відповідної вкладки, натисніть клавішу з потрібною літерою. Щоб скористатися командою в вікні уявлення Backstage, виберіть вкладку, а потім клацніть на пункті меню. Щоб скористатися командою на Панелі швидкого доступу, просто клікніть по відповідній кнопці.
  9. Щоб в перший раз зберегти копію книги Excel на диску, клікніть по команді Зберегти на Панелі швидкого доступу або натисніть клавіші Ctrl + S. У діалоговому вікні вкажіть пристрій і папку, потім змініть запропоноване за замовчуванням ім’я будь-яким іншим (у вас в розпорядженні аж 255 символів, враховуючи пробіли) і клацніть по кнопці Зберегти. Щоб збережену версію книги можна було відкрити в більш ранніх версіях Excel, клацніть по вкладці, у вікні Представлення Backstage виберіть пункт Зберегти як, а потім в підменю виберіть пункт Книга Excel 97-2003.
  10. Щоб вийти з Excel, коли закінчена робота з програмою, виконайте команду > Вихід (File > Exit) або натисніть клавіші Alt + F4. Якщо відкрита книга містить не збережені зміни, Excel 2010 запитає, чи хочете ви зберегти книгу перед закриттям Microsoft Excel і поверненням в Windows. Перед завершенням роботи виконайте команду Завершення роботи (Shut Down) в меню для завершення роботи Windows.
Ссылка на основную публикацию