Дефрагментація жорсткого диска: способи здійснення оптимізації

Кожен просунутий користувач повинен знати, що таке дефрагментація диска і як вона проводиться. Згодом, навіть потужний комп’ютер починає працювати повільно. Це пов’язано з тим, що жорсткий диск засмічується файлами, які «розкидаються» по секторам. Не варто засмучуватися, тому що навіть недосвідчений користувач може виправити ситуацію.

Якщо буде проведена дефрагментація жорсткого диска, швидкість роботи вінчестера збільшиться. Слід зауважити, що подібну процедуру можна виконати як засобами Windows, так і за допомогою сторонніх програм. Під дефрагментацією прийнято розуміти процес оптимізації логічної структури жорсткого диска, шляхом перерозподілу файлів.

Способи запуску дефрагментації

Якщо ви вирішили зробити дефрагментацію, слід знати, що це можна зробити декількома способами, а саме:

 • Вбудованим дефрагментатором;
 • Використовуючи командний рядок;
 • Сторонніми програмами.

Не має значення, який спосіб буде обраний, потрібно запам’ятати, що дефрагментація диска здійснюється тільки для файлової системи NTFS, FAT32, FAT16. Що стосується SSD дисків, то подібна процедура лише зашкодить їм. До того ж дефрагментація твердотільного диска зі встановленою операційною системою Windows 8, не зможе прискорити роботу пристрою. При цьому термін служби SSD диска різко скоротиться.

Найпростіший спосіб оптимізації

Багато користувачів не знають, як дефрагментировать жорсткий диск засобами операційної системи. Спочатку необхідно відкрити мій комп’ютер (починаючи з Windows 8 – «Цей комп’ютер»). Коли коренева директорія буде відкрита, необхідно натиснути правою кнопкою миші по диску, який потребує дефрагментації. У меню потрібно вибрати пункт «Властивості».

Через 1-2 секунди відкриється нова форма, в якій слід перейти у вкладку «Сервіс». Тепер залишається тільки клікнути на кнопку «Оптимізувати».

Щоб почалася дефрагментація диска в Windows 7 (або іншою версією ОС), потрібно клікнути на кнопку аналіз. Після того як дефрагментатор просканує жорсткий диск, з’явиться повідомлення «Почати дефрагментацію». Слід зазначити, що процес оптимізації може зайняти більше півгодини. Все залежить від обсягу і завантаженості диска.

Командний рядок

Дефрагментація диска, починаючи з операційної системи Windows XP, може бути здійснена через командний рядок. Щоб запустити процес оптимізації необхідно натиснути наступну комбінацію клавіш: «Win + R». Після цього відкриється додаток «Виконати». Для запуску командного рядка необхідно в рядку пошуку ввести «cmd.exe».

Як тільки запуститься консоль, потрібно буде ввести команду: defrag [логічна буква диска] [завдання]. Після натискання кнопки Enter почнеться дефрагментація. В якості завдань можна вказувати:

 • Аналіз обраного диска – «/ A»;
 • Звичайна дефрагментація – «/ D»;
 • Оптимізація пам’яті зазначеного томи – «/ K»;
 • Візуалізація процесу дефрагментації – «/ U»;
 • Висновок статистики – «/ V».

В результаті в командному рядку необхідно прописати: C: WINDOWSsystem32>defrag C: / D.

Слід зазначити, що ви можете відразу прописувати кілька завдань.

сторонні програми

Дефрагментація дисків в Windows 7 може бути здійснена за допомогою сторонніх програм. Найчастіше додаток краще дефрагментирует вінчестер, ніж вбудовані засоби Віндовс. До найкращим утилітам можна віднести:

Слід зазначити, що одні програми розповсюджуються безкоштовно, а інші платно. Перед тим як дефрагментировать диск, необхідно перевірити яка файлова система у вінчестера.

Іноді користувачі цікавляться, в чому різниця між програмами і стандартними засобами Windows. Відмінність полягає в алгоритмах аналізу та процесу дефрагментації. Деякі з програм не здатні визначати фрагментованість файлів, а також місцезнаходження фрагментів в секторах.

Що стосується відмінностей сторонніх програм від вбудованого дефрагментатора, то вони полягають в здатності виконання завдання до завантаження операційної системи. Таким чином, відсоток дефрагментувати файлів збільшується.

На що впливає дефрагментація

Насправді можна не проводити дефрагментацію жорстких дисків, але це відіб’ється на роботі комп’ютера. Слід виділити кілька пунктів, які виступають на користь оптимізації жорсткого диска. Якщо виконується дефрагментація, тоді:

 • Збільшується термін експлуатації вінчестера;
 • Продуктивність програм і системи в цілому збільшується;
 • Обсяг вільного місця на диску зростає;
 • Оптимізуються файли.

Не потрібно кожен день дефрагментировать жорсткий диск з метою поліпшення роботи комп’ютера, так як результату це не дасть.

Як часто потрібно виконувати дефрагментацію

Користувачів, які навчилися дефрагментировать жорсткі диски, може цікавити питання, що стосується термінів виконуваних процедур. Щоб відповісти на це питання, необхідно провести невеликий аналіз.

У тому випадку, якщо велика частина часу вінчестер не заповнюється новими файлами, рекомендується виконувати процедуру не частіше ніж 1 раз на півроку. Що стосується пристроїв, на які постійно завантажуються пакети з інтернету, потрібно проводити дефрагментацію 1 раз на місяць. Це саме можна сказати і до вінчестерам, які заповнені на 85%.

Якщо ви не впевнені, чи потрібно проводити оптимізацію своїх жорстких дисків, слід аналізувати стан вінчестера.

висновок

Дефрагментація є обов’язковою процедурою, що дозволяє оптимізувати комп’ютер. При цьому не має значення на Windows 7 або більш сучасній операційній системі ви працюєте. Щоб не виникло проблем необхідно слідувати простий інструкції. Якщо хочеться якісно впоратися із завданням, найкраще скористатися програмою Auslogics Disk Defrag.

Ссылка на основную публикацию