Дефекти друку лазерних картриджів. Основні несправності

Для початку необхідно зазначити, що сучасні моделі лазерного принтера і БФП є вельми невибагливими у використанні і досить надійними друкуючими пристроями. Будь-які виникають дефекти друку найчастіше бувають пов’язані з поступовим зносом деталей картриджа. Будь-яка поломка і дефекти лазерного друку вимагають оперативного знаходження причини та її подальшого усунення, в іншому випадку експлуатаційний термін друкувального пристрою може різко зменшитися.

Одним з дефектів, пов’язаних з недбалим використанням лазерних принтерів, є їх пошкодження звичайної скріпкою, яку користувач забув витягнути з листа перед його відправкою на друк. Але все ж виникає питання про те, як визначити дефекти при друку лазерних принтерів і знайти причину їх появи, дивлячись на щойно віддрукований документ? В цілому впоратися з подібним завданням під силу навіть пересічному користувачеві друкуючої оргтехніки, головне в цій справі – серйозний підхід і уважність.

Дефекти при друку і способи їх усунення

Отже, для виявлення дефектів друку лазерних картриджів, від користувача вимагається ретельне ознайомлення з віддрукованим зразком. Наприклад, на малюнку під номером 1 можна наочно побачити подвійне зображення. Крім нього, там помітні темні і постійно повторювані плями. Наявність подібних дефектів говорить про те, що коротрон (ролик заряду) принтера HP вийшов з ладу. У такому випадку, можливо, знадобиться його повна заміна.

На малюнку під номером два помітні такі проблеми, як чорні смуги, які повторюються кілька разів. Подібна проблема свідчить про те, що з ладу вийшов такий елемент картриджа, як фотобарабан. Поява подібних смуг буде поступовим, тому що це пов’язано з зносом фотовала, з поверхні якого стирається селеновий шар. Подібні дефекти картриджів можна усунути лише заміною фотобарабана, в іншому випадку не уникнути подальшого зносу інших складових частин витратного матеріалу, а саме: коротрона, ракеля і дозуючого леза. Таким чином, про економію в даній ситуації говорити не доводиться.

На малюнку No3 помітні наслідки того, що пристрій погано друкує. Там можна помітити тест з дефектами друку, які розташовані на лівій стороні аркуша паперу, а також нечіткий малюнок і фон по всій поверхні. Наявність смуги, надрукованій чорним кольором, говорить про те, що у принтера несправний фотобарабан. Що стосується фону, то він з’являється внаслідок використання тонера низької якості. Крім того, проблема такого роду може з’явитися в зв’язку з несвоєчасною очищенням бункера, призначеного для накопичення відходів в ході експлуатації друкувального пристрою.

На четвертому малюнку можна побачити тестовий лист пристрою марки HP. Щоб уникнути появу такої проблеми, виконуйте заправку картриджа з особливою ретельністю. Окрему увагу слід приділити збірці складових частин даного витратного матеріалу. Показаний на зображенні дефект синього картриджа є наслідком того, що дозуюче лезо було встановлено нерівномірно.

На малюнку No5 показана проблема, яка виникає під час друку пристроєм із зношеним фотобарабаном. На аркуші паперу помітно кілька явних слідів, які є наслідком зносу даної деталі картриджа. Такі несправності лазерних картриджів усуваються виключно шляхом заміни фотовала.

Малюнок під номером шість вказує на наявність проблеми друку принтера Samsung – про це свідчать вертикальні смуги чорного кольору. Слід зазначити, що несправності лазерних картриджів подібного типу з’являються в зв’язку із зносом коротрона, тобто вала заряду. Позбутися від подібної проблеми можна шляхом установки нової аналогічної деталі.

На сьомому малюнку помітно досить сильне погіршення якості друку. Чотири повторюваних дефекту на поверхні паперу говорять про знос фотовала на картриджі з синім тонером. Вирішити з’явилася проблему подібного роду можна заміною фотовала, після чого пристрій буде працювати як новеньке.

На малюнку No8 показані несправності картриджів лазерних принтерів – надрукованої пробної сторінці кольорового пристрою HP помітний дефект «північного сяйва». Дана проблема з картриджем пов’язана з виходом з ладу фотовала, який слід замінити.

Проблема, показана на дев’ятому малюнку, є наслідком неправильно виконаної установки бушінг на коротроном. Зазвичай ними оснащують картриджі сумісних моделей, в той час як на оригінальних витратних матеріалах вони зустрічаються дуже рідко. Якщо ви не маєте достатньо поняття для їх правильної установки, то краще просто видаліть їх, тому що на якість друку відсутність бушінг впливати не буде.


Бушінг ролика заряду. Ставиться іноді на сумісні картриджі

Малюнок No 10 – в цьому випадку можна помітити білі смуги різної ширини зі зміщеним центром, що розташувалися посередині листа. Якщо говорити про опис причини даної проблеми, то вона полягає в тому, що в картриджі лазерного принтера просто закінчився тонер. Отже, вам потрібно або перезаправити даний видатковий матеріал або купити йому відповідну заміну.

На одинадцятому малюнку показаний дефект друку, який виник при експлуатації принтера Canon. На ньому можна помітити хвилі і всілякі розмиті смуги. Такого роду дефекти з’являються через використання неякісного барвника і неправильного зберігання тонер-картриджа. Під час чергової заправки необхідно ретельно видалити з ємності весь старий порошок. Для вирішення проблеми прочитайте статтю: лазерний принтер став друкувати хвилями.

На малюнку під номером дванадцять помітний дефект принтера HP у вигляді чорних вертикальних смуг. Така проблема виникає внаслідок зносу вала заряду, тобто коротрона. Щоб позбутися від цієї проблеми замініть дану деталь на нову або купіть новий витратний матеріал.

Таким чином, якщо ви помітили, що після друку кількох аркушів їх поверхню виявилася покрита точками, хвилями, чорними і білими смугами та іншими дефектами, то зовсім не обов’язково відразу бігти в найближчий сервісний центр. Для усунення що з’явилися проблем необхідний грамотний і серйозний підхід, адже в більшості випадків все зводиться до того, щоб замінити картридж або якусь його складову частину. Звичайно, якщо ви не впевнені в своїх силах або у вас дуже мало досвіду роботи з оргтехнікою, то краще довірити усунення несправності лазерних принтерів професіоналам.

Ссылка на основную публикацию