Де знаходяться і як вимкнути або включити компоненти Windows 10

Компоненти Windows – додаткова функціональність системи. Вони призначені для виконання різного роду дій на комп’ютері: створення серверів, можливість друку PDF файлів і ін.

У цій статті розберемо, де знаходяться компоненти Windows і які з них можна вимкнути, а які обов’язково включити.

Як відкрити компоненти Windows 10?

Заходимо в Панель управління (детальний огляд, як це зробити різними способами). Встановлюємо режим відображення «Категорії» і переходимо в категорію «Програми». Тут нам потрібен розділ «Включення і відключення компонентів». Для його запуску потрібні права адміністратора.

Відкривається вікно зі списком компонентів. І нам одразу пропонують просту інструкцію: щоб включити компонент, потрібно встановити навпроти нього маркер. Елементарно.

Які компоненти можна вимкнути, а які ні?

Умовно всі компоненти можна розділити на дві категорії: базові, які потрібні будь-якому користувачеві «десятки», і спеціалізовані – для системних адміністраторів, програмістів.

Не варто відключати все, що вам не сподобалося в списку. Наприклад, такі компоненти:

  • Windows PowerShell0: модернізована оболонка командного рядка, яка часто потрібна для виконання різних завдань на «десятці». Звичайному користувачеві теж доводиться до неї звертатися (наприклад, для отримання прав адміністратора);
  • .NET Framework 4.6 і пізніших версій: потрібен для запуску більшості додатків та ігор на «десятці»;
  • друк в PDF: дає можливість роздруковувати файли формату PDF і працювати з цим форматом у інших програмах і додатках;
  • компоненти для роботи з мультимедіа: небажано відключення навіть при використанні сторонніх програвачів і кодеків;
  • підтримка АРІ віддаленого разностного стиснення: компонент синхронізує в операційній системі деякі файли. Застосовується в роботі з різними системними і сторонніми програмами;
  • Internet Explorer 11: хоча багато користувачів давно не використовують цей браузер, відключати його компоненти не варто. Вони часто використовуються для функціонування інших програм (наприклад, ми детально про це писали в статті про несправності Скайпу).

Але деякі компоненти не використовуються в повсякденному, стандартному застосуванні комп’ютера. Багато з них відключені за замовчуванням, деякі можна вимкнути самостійно:

  • .NET Framework 3.5 і нижче: застаріла версія, яка використовується тільки програмними розробниками. Всі компоненти старих версій присутні в новій – 4.6 і вище;
  • Hyper-V: компонент для створення віртуальних машин. Якщо ви не використовуєте віртуальні машини або взагалі не маєте поняття, що це, відключайте сміливо (докладну статтю – як відключити Hyper-V);
  • клієнт робочих папок: застосовується тільки в корпоративних мережах, звичайному користувачеві не потрібний.

Звичайно, це не всі компоненти, які можна відключити. Але ми вже говорили, що багато хто з них вимкнені за замовчуванням. Ми перерахували лише ті, які були включені у нас. Список можна доповнити компонентами: клієнти Telnet і TFTP, прослуховувач RIP, служби Active Directory, Windows Identity Foundation 3.5 та інші.

Отже, ми розібралися, де знаходяться компоненти Windows 10 і як їх вмикати та вимикати. Коротенько описали ті компоненти, які відключати не варто і ті, які можна сміливо вимкнути. Більшість з них вимкнені за замовчуванням.

Ссылка на основную публикацию