Де знайти редактор локальної групової політики в Віндовс 10?

Локальна групова політика Windows 10 – набір параметрів для налаштування комп’ютера. Налаштування проводиться як для поточного користувача, так і всіх користувачів в єдиному домені.

Змінюються параметри в спеціальному редакторі, які встановлено за замовчуванням у версіях Professional і Enterprise. Побачимо, де знаходиться і як швидко відкрити редактор різними способами.

Зверніть увагу, що для домашньої (Home) версії редактор не передбачений. Але в цій статті ми розберемо спосіб, як встановити редактор на даній версії операційної системи.

Команда «Виконати»

Просте рішення – за допомогою команди в рядку «Виконати». Натискаємо комбінацію клавіш Win + R, вписуємо в полі команду gpedit.msc і натискаємо Enter.

Відкриється вікно редактора, в якому можна змінювати параметри для ОС. Наприклад, в конфігурації комп’ютера і адміністративних шаблонах можна виконати ряд змін, пов’язаних з меню «Пуск».

Пошук

У пошуковому полі вписуємо слово «груповий». Можна виставити фільтр пошуку – «параметри». В результаті знайдеться наш редактор, який буде називатися «Зміна групової політики».

Також в пошуку можна вписати попередню команду – gpedit.msc. Знайдеться виконуваний файл, через який запускається редактор.

провідник

В адресному рядку Провідника вводимо системне назву редактора, натискаємо Enter і він автоматично запуститься.

В цілому, це всі доступні способи, як зайти в редактор локальної політики. Є ще варіант з консоллю MMC, але такий спосіб менш швидкий і зручний.

Встановлюємо редактор на Windows 10 Home

Тепер розберемося з домашньої версією «десятки». У ній немає локальних політик за замовчуванням, тобто немає редактора з доступним графічним інтерфейсом. Всі зміни, які доступні в редакторі, потрібно робити через реєстр. А це менш наочно і незручно.

Але спробуємо встановити редактор на Home-версію. Для цього запускаємо командний рядок від імені адміністратора. Тут докладно описано, як це зробити.

Нам потрібно прописати по черзі дві команди:

  • FOR% F IN ( «% SystemRoot% \ servicing \ Packages \ Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package ~ * .mum») DO (DISM / Online / NoRestart / Add-Package: “% F»)
  • FOR% F IN ( «% SystemRoot% \ servicing \ Packages \ Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package ~ * .mum») DO (DISM / Online / NoRestart / Add-Package: “% F»)

Кому-то легше буде створити текстовий файл, скопіювати обидві команди і зберегти його під будь-яким ім’ям з розширенням .bat. Потім даний файл запустити від імені адміністратора і дочекатися виконання команд.

Після установки пакетів редактора спробуйте його відкрити. Скористайтеся будь-яким вищеописаним способом.

Зверніть увагу! Багато параметри, навіть при успішній установці редактора, будуть недоступні в Home версії.

Policy Plus

Є утиліта, яка створює графічний інтерфейс редактора в будь-який з версій Windows 10. Називається вона Police Plus і скачується ось тут (https://github.com/Fleex255/PolicyPlus). Прокрутіть сторінку до кінця і клацніть по активному посиланню «Download a Debug build».

Запускайте exe-файл, погоджуйтеся на продовження (в разі виникнення помилки) – і працюйте в інтерфейсі локальних політик. Головний недолік утиліти – вона повністю англійською мовою.

підводимо підсумки

Є три способи, як зайти в редактор локальної групової політики в вин 10: через команду «Виконати», знайти в пошуку і через Провідник. Для Home-версії потрібно прописати дві команди, щоб встановити редактор. Або скористатися другим варіантом – завантажити утиліту Policy Plus.

Ссылка на основную публикацию