Де краще зберігати інформацію організації?

Робочі документи в маленьких фірмах прийнято зберігати безпосередньо на комп’ютерах користувачів. При необхідності «поділитися» якимись файлами кожен копіює їх на своєму комп’ютері в папку, до якої відкритий загальний мережевий доступ.
Коли коло завдань у кожного працівника обмежений і майже не перетинається з іншими, така автономія цілком виправдана. Якщо на двох і більше робочих місцях встановлена ​​програма обліку, то на одному з них розташовується і база даних такої програми. Інші комп’ютери звертаються до неї по мережі.

Файл-сервер – комп’ютер, на якому в папках із загальним доступом через мережу розміщуються файли «загального користування». Головне, що від нього вимагається – надійний жорсткий диск достатньої ємності. В ідеалі бажано забезпечити файловий сервер RAID-масивом. Масив забезпечить майже 100% збереження інформації. Альтернативою файл-сервера є мережеве сховище (NAS).

На файловому сервері розумно розміщувати ті ресурси, якими користуються всі, або хоча б кілька співробітників. З іншого боку, єдиний в компанії комп’ютер з RAID-масивом може стати найнадійнішим сховищем для всіх файлів. Виділіть на ньому персональні папки, і нехай кожен користувач тримає свої робочі документи на сервері, а не локально.

У малої мережі (3-5 комп’ютерів) заводити окремий комп’ютер на роль файл-сервера дуже марнотратно. Швидше за все один з вузлів мережі включається раніше за інших, працює кожен день і майже весь день. Наприклад, у багатьох фірмах це робоче місце менеджера. Такий комп’ютер і доцільно призначити файловим сервером «за сумісництвом».

На рішення про те, де краще тримати файли користувачів, впливають три фактори: надійність, ціна і «usability». Останнє буквально перекладається як «зручність використання, практичність».

На перший погляд, зручніше, коли всі робочі документи знаходяться на локальному комп’ютері. Великі файли відкриваються і зберігаються швидко, не потрібно турбуватися про те, чи включений в даний момент файловий сервер. Однак страждають надійність або ціна. Без резервного копіювання – ненадійно. Для резервного копіювання локально буде потрібний другий вінчестер (дорого) або зовнішній диск (можна один на кілька комп’ютерів, але його доведеться перемикати в міру потреби). Щоб архівувати документи по мережі, на кожному комп’ютері знадобляться або випуск Windows не нижче Професійного, або платне ПО.

Найнадійніше – зберігати всі файли на сервері або NAS. Так простіше і дешевше організувати один на всю фірму RAID-масив і налаштувати резервне копіювання на єдиному вузлі. Однак це не завжди зручно. Сервер повинен бути постійно доступний, а звернення до файлів по мережі відбувається повільніше, ніж до локальних ресурсів.

Тому бажано знайти власний компроміс між зручністю, надійністю і витратами. Проведіть реальну оцінку своїх «інформаційних активів». Як не дивно, але цінність майже будь-якої інформації можна виразити в грівенх! Програйте подумки сценарій типу «що трапиться, якщо зникне то-то і те-то, які можливі збитки і недоотриманий прибуток, у скільки обійдеться виправлення ситуації». В результаті ви об’єктивно обгрунтуєте (або відкинете) необхідність покупки додаткового устаткування і програмного забезпечення.

Ссылка на основную публикацию