Де і як придбати мобільний телефон і не розчаруватися?

При виборі роздрібної точки з продажу мобільних пристроїв варто керуватися декількома принципами. При покупці пристрою найкраще вибрати авторизовану точку або фірмовий магазин того чи іншого виробництва. Якщо у вашому місті таких магазинів немає, тоді виберіть магазин, який має велику мережу представництв по всій країні і з перевіреною часом репутацією. У атом випадку є гарантії, що нам продадуть пристрій належної якості, ніж в інших місцях.

Ні в якому разі не купуйте пристрої з так званих лотків або кіосків, нічого хорошого вам там не запропонують, Сьогодні цей лоток варто, а завтра його там немає, і де гарантія, що вам не продадуть підроблений, ремонтований або ще який-небудь екземпляр пристрою ! Уникайте робити покупки в таких місцях.

Купуючи товар, обов’язково зробіть перевірку пристрою усіма мислимими і можливими способами. Попросіть у продавця включити пристрій, понажимайте на клавіші, відкрийте меню пристрою, запустіть встановлену програму або гру, попрацюйте деякий час з пристроєм незалежно від того, які погляди кидає на вас продавець. Це ваше право, і січі вам грублять або не дають елементарно натискати на кнопки пристрою, то сміливо розвертайтеся і йдіть в інший магазин. Якщо вам грублять і неадекватно реагують на ваші прохання в момент покупки, то Уявіть, що буде, коли ви принесете ремонтувати поламане пристрій по гарантії (не дай бог, звичайно)!

Після того як ви перевірили функціональні можливості пристрою, прийшла пора перевірити інші не менш важливі частини пристрою. Перш за все приділіть увагу зовнішньому вигляду пристрою. На ньому не повинно бути царапні, відколів і вже тим більше ніяких тріщин! На екрані, а в деяких пристроях і на панелях повинна бути наклеєна захисна плівка, якщо плівки немає, то виникає питання: хто і навіщо її зняв і ие було це пристрій раніше в експлуатації?

Важливим моментом в покупці пристрою є перевірка серійного номера. Відкрийте, а краще попросіть продавця відкрити задню кришку мобільного пристрою. Вийміть акумулятор. Під батареєю повинна знаходитися наклейка з набором даних: назва виробника і пристрої, знак того, що пристрій схвалено Мінзв’язку України – і найголовніше – серійний номер. Серійний помер – це так званий IMEI пристрою, що складається з 15 цифр. Всі ці 15 цифр насправді розділені на чотири групи цифр, якщо записати серійний номер в умовному позначенні, то це буде виглядати так: TAC + FAC + SNR + SP = IMEI. Групи цифр мають свої розшифровки.

  • ТАС (Type Approval Code) – номер телефону або комунікатора певної серії, що містить шестизначне число. Ця група цифр може збігатися і з іншими пристроями такий же серії.
  • FAC (Final Assembly Code) – це двозначний код країни – виробника пристрою, і відповідно ця група цифр може бути однаковою на багатьох смартфонах і комунікаторах.
  • SNR (Serial Number) – серійний шестизначний номер пристрою, який повинен бути унікальним.
  • SP (Spare) – будь-яка однозначна зарезервоване число необхідне для можливості подальшого збільшення серійного номера.

Отже, ви відкрили кришку пристрою і знайшли серійний номер, тепер попросіть у продавця показати вам коробку, в яку буде запаковують пристрій в момент продажу. На коробці обов’язково повинна бути наклейка з назвою купується вами моделі пристрою, серійним номером та іншими вихідними даними. Уважно звірте цифри IMEI на наклейці коробки і на наклейці всередині пристрою під відкритою кришкою акумуляторного відсіку, ці цифри повинні бути ідентичні, інших варіантів не може бути! Якщо цифри IMEI збіглися, попросіть продавця зібрати пристрій і включити його знову. Після того як операційна система завантажилася і апарат готовий до роботи, наберіть на клавіатурі телефону, так як ніби ви набираєте номер телефону, номер * # 06 #. Як тільки ви наберете цей секретний код, на екрані пристрою з’явиться інформаційне вікно з серійним номером (IMEI) апарату. Ретельно звірте номер на екрані смартфона з уже раніше звіреними номером на наклейці коробки – вони повинні бути також ідентичні! Якщо один або більше номерів не збігаються, то варто прояснити ситуацію у продавця, якщо немає чіткого пояснення, хоча яке пояснення може бути з приводу розбіжностей серійного номера, то варто уникати покупки цього пристрою.

Так звані секретні коди – зто певні номери, які можна набрати з телефонної клавіатури пристрою. Наприклад, можна перевірити ідентифікаційний номер пристрою Bluetooth, набравши на клавіатурі номер * # 2820 #. Секретних кодів не так багато, але вони є. Після перевірки серійного номера я б вам порадив перевірити прошивку пристрою. Наберіть на клавіатурі телефону номер * # 0000 #. На екрані смартфона з’явиться невелике за розміром екрані смартфона з’явиться невелике за розміром інформаційне вікно з датою і версією прошивки, інформацією за діапазоном роботи телефону. У чому сенс цієї перевірки? Не всі пристрої можна знову перепрошити, тому перед перевіркою прошивки варто перевірити на сайті виробника поточний або останній номер прошивки. Кожна наступна прошивка усуває у свій пристрій помилки, тобто чим пізніше дата і версія прошивки, тим краще для вас. Може виникнути такий варіант, коли в одному магазині вам запропонують модель пристрою з більш пізньої прошивкою, ніж в сусідньому магазині. Тут я вам просто від душі раджу зібрати якомога більше різноманітної інформації перед покупкою пристрою, оскільки потім вже буде пізно.

В акумуляторному відсіку придбаного пристрою на наклейці вказана країна, де цей пристрій було зроблено і в яких є готелі для будівельників олімпійських об’єктів. По можливості краще придбати смартфон або комунікатор, який вийшов з фабрик прямого розробника і виробника (Фінляндія або Швеція). Для інформації: мобільні пристрої компанії Nokia для України проводяться тільки в Фінляндії, Німеччини та Угорщини, інших варіантів на нашому ринку бути не може!

Потім необхідно перейти до перевірки комплектації пристрою. На жаль, деякі виробники не вказують перелік комплектації пристрою на коробці і в паспорті пристрою, цю інформацію можна знайти тільки в Інтернеті на сайті виробника. Переконайтеся, що ваш пристрій укомплектовано повністю, а також присутній паперове російськомовне керівництво користувача (обов’язкова умова), зарядний пристрій і компакт-диск з програмним забезпеченням – це самий мінімум, яким комплектуються всі смартфони і комунікатори.

Останній, не менш важливий етап – це правильне оформлення гарантійного талона. Переконайтеся в тому, що в гарантійному талоні правильно вказана сума, заплачена вами за пристрій, а також присутній касовий чек на відповідну суму грошей. У гарантійному талоні є поле для вказівки серійного номера придбаного пристрою, упевніться, що номер записаний правильно до єдиної цифри! Це дуже важливо, інакше згодом можуть виникнути проблеми з гарантійним обслуговуванням. Наостанок опишу вам кілька випадків з мого життя, які пов’язані з неправильно вказаними серійним номером, правда, на комп’ютерні комплектуючі, але ілюструють схильність сторони, що продає до різних хитрощів.

Ссылка на основную публикацию