ДБЖ для підключення декількох комп’ютерів

Розберемося, який вибрати ДБЖ для підключення декількох комп’ютерів і на що потрібно звернути увагу при виборі «бесперебойніка».

У статті чотири приклади відповідних джерел безперебійного живлення з описом актуальних для даного випадку характеристик.

Питання від читача сайту IT-уроки, Ірини:

Сергій, підкажіть, який ДБЖ вибрати для невеликого офісу? Чи можна до ДБЖ Powercom SPIDER SPD-1000U () підключити 4 ПК?

ДБЖ Powercom SPIDER SPD-1000U

Доброго дня, Ірино!

Щоб повністю відповісти на ваше запитання, потрібно знати ваші умови. Розглянемо для прикладу чотири вимоги до ДБЖ.

Час роботи ДБЖ від батареї

По-перше, потрібно визначитися, який час роботи комп’ютерів від ДБЖ вас влаштує.

Це можуть бути короткочасні перепади напруги (до 1 хвилини), це може бути кілька хвилин відсутності електроенергії, а можуть бути тривалі відключення, під час яких основне завдання – зберегти поточну роботу і вимкнути ПК.

рекомендації:

  • Якщо мова не про короткочасних перепадів напруги, то знадобиться ДБЖ з більш високою ємністю батареї.
  • На випадок необхідності автоматичного збереження роботи і виключення комп’ютерів, необхідно врахувати можливість зв’язку між ДБЖ і всіма ПК.

кількість роз’ємів

По-друге, потрібно врахувати, що для повноцінної роботи і захисту вам швидше за все знадобиться до ДБЖ підключити і монітори.

рекомендація:

  • Для чотирьох ПК вам в сумі знадобиться 8 роз’ємів, забезпечених безперебійним харчуванням (в зазначеному вами ІБП тільки 4 таких роз’єму).

Приклад ІБП, у якого 3 розетки забезпечені безперебійним харчуванням (Battery Backup), а 2 розетки мають тільки захист від сплесків напруги (Surge Only)

потужність ДБЖ

По-третє, потрібно знати характеристики комп’ютерів, щоб приблизно визначити їх енергоспоживання.

рекомендація:

  • Якщо у вас чотири ПК споживають по 200 Вт, то вам, вказавши відповідний ДБЖ буде недостатньо (у нього вихідна потужність 550 Вт).

якість ДБЖ

І четвертий момент: Powercom такого цінового рівня не вселяє довіри (Я про модель, яку ви розглядаєте), та й досвід роботи з ними не дуже хороший.

рекомендація:

  • Я б рекомендував ДБЖ компанії APC.

Попередні висновки:

Підіб’ємо підсумок, виходячи з наявної інформації:

  1. На перший погляд, мінімум підходить ця модель для 4 ПК: ДБЖ Powercom Smart King Pro + SPT -1000 (8 роз’ємів під захистом і 700 Вт, чиста синусоїда на виході)

ДБЖ Powercom Smart King Pro + SPT -1000

  1. Варіант краще для підключень декількох ПК, але цей ДБЖ помітно дорожче: APC Smart-UPS 1000 SMT1000I (8 роз’ємів під захистом і 700 Вт, чиста синусоїда на виході)

ДБЖ APC Smart-UPS 1000 SMT1000I

  1. Щодо недорогий, але цікавий варіант на чотири ПК без підключення моніторів (або для забезпечення безперервної роботи двох ПК з моніторами): APC Back-UPS 1100 BX1100CI (4 роз’єму під захистом, 660 Вт, ступінчаста апроксимація синусоїди, це гірше, ніж у попередніх двох, див. Примітку)

ДБЖ APC Back-UPS 1100 BX1100CI

  1. Або такий UPS APC Back-Up CS 650VA встановити на кожен ПК або один ДБЖ на два ПК, в залежності від відповіді на перші три питання (3 роз’єму під захистом і 400 Вт, ступінчаста апроксимація синусоїди, також див. примітку)

ДБЖ APC Back-Up CS 650VA

У всіх зазначених ДБЖ немає стандартних розеток, про кількість необхідних кабелів потрібно дізнаватися з комплектації.

Примітка: сумісність ДБЖ і блоку живлення комп’ютера

Є ще п’ятий момент, який потрібно завжди враховувати при виборі ДБЖ: проблема сумісності з блоками живлення комп’ютера, у ІБП по першій і другій посиланням ймовірність зіткнутися з цією проблемою менше, але теж є. Бажано домовитися з магазином про можливість обміну / повернення.

Сподіваюся, у мене вийшло дати відповідь на питання, який ІБП підходить для підключення декількох ПК. Додаткові питання можна задати в коментарях.

Ссылка на основную публикацию