Читання електронних книг: кращі програми для Windows і Android

Всім доброго дня!

Приказка: “Золото добувають із землі, а знання з книг”.

Сьогоднішня стаття буде присвячена програмам, які допомагають читати електронних книги. Думаю, ніхто не буде заперечувати той факт, що далеко не завжди зручно читати книги в тому ж Microsoft Word або Adobe Reader?

Чи то справа спеціалізовані програми, які підтримують купу форматів (PDF, FB2, DJVU, DOC і т.д.), малюють обкладинки (превью) до книг, де можна легко і швидко змінювати колір фону, розмір шрифту, переноси, і т. д. Все це істотно полегшує як саме читання, так і роботу з електронною бібліотекою на диску.

І так, перейдемо ближче до справи …

Важливо!

Тим, хто хоче, щоб програма читала текст сама (тобто озвучувала), а ви тільки слухали, порекомендую ось цю статтю:

Програми для читання електронних книг

Windows

FBReader

сайт:

Та сама читалка!

Головне вікно FBReader

FBReader – багатофункціональна програма для читання електронних книг. Крім Windows, працює на таких платформах, як Phone, Android, Mac OS X, Linux і багатьох інших (правда, якщо для Windows – вона насправді лідируюча читалка, то ось з іншими платформами далеко не всі так райдужно …).

Читалка підтримує всі популярні формати книг: ePub, fb2, mobi, html і ін.
В її арсеналі так само є мережева бібліотека – вона об’єднує в собі безкоштовні та платні каталоги. Тепер скачування і придбання книг стало можливим в кілька кліків, прямо не виходячи з читалки!

До речі, книги, що знаходяться в мережі, можна зберігати на своєму хмарному диску – Google Drive. Завдяки чому, доступ до бібліотеки можна отримати з будь-якого пристрою: телефону, ноутбука, персонального ПК (що дуже зручно, можна дивитися як вдома, так і десь в дорозі).

Так само б відзначив такі можливості, як настройку шрифту (розмір, тип, колір, міжрядковий інтервал та ін.), Листок сторінки (наприклад, колір підкладки), вибір способу перегортання сторінок і багато іншого. Насправді, можна налаштувати програму так, щоб було зручно читати книгу навіть на маленькому моніторі!

Є можливість створення віртуальних бібліотек: в них книги можна групувати за тематичними розділами, що дозволить вам в лічені секунди знаходити необхідну книжку. У загальному і цілому, програма заслуговує однієї з найвищих оцінок, рекомендую до ознайомлення абсолютно всім!

Cool Reader

сайт:

Головне вікно Cool Reader

Зручна програма для читання і катологізірованія електронних книг (Особисто я не знаю, кому віддати першість – Cool Reader або FBReader). Буде дуже корисна всім, кому незручно читати великі тексти в Word, блокноті тощо. Програмах, не призначених для цього.

Основні переваги:

 1. якісна настройка відображення тексту: можливість детальної настройки шрифту (розмір, відступи, інтервали між рядками, абзаци тощо.), згладжування, плавне прокручування сторінки тощо.
 2. можливість налаштування читання тексту вголос (правда, для цього вам знадобитися використовувати спеціальний движок, про це більш детально тут:);
 3. програма автоматично розпізнає абзаци, заголовки, цитати тощо. елементи тексту;
 4. може відкривати книгу з архівів формату: RAR, ZIP, ARJ і ін .;
 5. підтримує найпопулярніші формати книг: txt, fb2, html, rtf, doc;
 6. автоматично розпізнає кодування тексту: utf-8, unicode, dos, win, koi-8;
 7. є можливість зі звичайних книг (текстових) – робити аудіо. Природно, отриманий аудіо-трек можна завантажити на плеєр і насолоджуватися улюбленою книгою в дорозі;
 8. зручний каталогізатор книг дозволить розсортувати всю вашу бібліотеку на жорсткому диску (скрін нижче);
 9. Cool Reader запам’ятовує всі останні відкриті книги, сторінки на яких закінчили читання, пам’ятає про всі закладках, які були зроблені.

Зручний каталог та робота з книгами

В цілому, програма заслуговує однієї з найвищих оцінок!

ALReader

сайт:

Новий погляд на читання електронних книг!

ALReader – вид практично як у відкритій книги

ALReader – відмінна універсальна програма для читання книг. Програма працює на більшості популярних платформ: Android, Windows, Windows Mobile і Windows CE.

В її арсеналі багатий набір функцій, гнучкість налаштувань дозволяє підлаштувати будь-яку книгу під ваш монітор і ваш зір. Програма повністю безкоштовна для російськомовних користувачів.

Основні особливості:

 1. підтримує всі популярні формати книг: FB2, TXT, HTML, CHM, RTF, PDB, TCR, EPUB; DOC, DOCX, ODT, ABW, ZABW, SXW;
 2. дозволяє відкривати книги з архівів ZIP і GZ;
 3. підтримує перегляд картинок в форматах: JPG, PNG, GIF, BMP;
 4. підтримка словників (Dict, Lingvo і Slovoed);
 5. зручна рядок стану і статистики: час, батарея, відсотки прочитаного і загальна кількість сторінок;
 6. є можливість налаштування міжрядкового і міжсимвольного інтервалу;
 7. вирівнювання рядків по ширині екрану;
 8. є можливість налаштування автопрокрутки;
 9. підтримка різних кодувань (UTF-8, Unicode і ін.).

ICE Book Reader

сайт:

ICE Book Reader – вікно з відкритою книгою

Це дуже багатофункціональна програма створена для роботи з електронними книгами: в ній зручно як читати книги, так і каталогізувати їх. ICE Book Reader дозволяє автоматично упорядковувати і впорядкувати величезні колекції книг, доданих в свою бібліотеку (яка, до речі, досить об’ємна – до 250000 книг).

Коротко про основні особливості:

 1. програма допоможе читати тексти з усіх популярних форматів: TXT, HTML, XML, RTF, документи Word, книги PALM, книги PSION / EPOC, книги Microsoft Reader (.LIT), Microsoft HELP files (.CHM) і FictionBook файли (всі версії) (.FB2, .XML);
 2. програма вміє читати книги з архівів: ZIP, RAR, ARJ, LZH (ніякі архіватори не потрібні);
 3. автоматичне розпізнавання кодування і мови тексту (тепер ви не побачите різні крякозабри після відкриття книжки);
 4. відмінне згладжування тексту (кілька масок для настройки);
 5. величезну кількість налаштувань шрифту, листа, скролінгу (можна налаштувати монітор так, що буде зручно читати текст з відстані 1-2 метри!);
 6. можливість читання тексту вголос самою програмою (для цього потрібно підключити спец. движки);
 7. з електронних текстових книг може створювати аудіо-книги формату MP3 / WAV;
 8. можливість створення відео книг (їх можна переглядати на звичайному DVD плеєрі, наприклад);
 9. підтримує російську зик на 100%, сумісна з Windows 7/8/10.

STDU Viewer

сайт:

Головне вікно програми

Безкоштовна читалка з великою кількістю функцій. До речі, відразу хочу зауважити, що програма “всеїдна”, тобто підтримує безліч форматів: PDF, DjVu, FB2, багатосторінкові TIFF, TXT, ePUB, XPS і багато інших.

У STDU Viewer в арсеналі є кілька режимів перегляду, програма дозволяє змінювати яскравість, контрастність документи, повертати сторінки на 90-180 градусів, відкривати вкладки, масштабувати зображення і т.д.

Є бічне меню, в якому відображаються ескізи сторінок. Одночасно можна читати відразу кілька книг: кожна з них буде відкрита в своїй вкладці (закладки дозволять не забути, де ви зупинилися).

До речі, програма може конвертувати DjVu в текстові файли (все-таки формат DjVu досить специфічний і не так вже й багато програм його підтримує).

Liberty Book Reader

сайт:

Liberty Book Reader: відкрита книга

Ліберті – це додаток від самої Microsoft! Призначено для зручного катологізірованія і читання електронних книг. До речі, не раз додаток входило в топ-100 кращих продуктів для ОС Windows, тому я не зміг його не додати в цей огляд! Думаю, вам варто його спробувати, тому що розробники спробували його створити максимально простим і зручним (і думаю, у них це вийшло).

особливості:

 1. додаток підтримує всі найпоширеніші формати книжок: ePub, FB2, PDF;
 2. в бібліотеку можна завантажувати свої книги (в тому числі з хмарних дисків SkyDrive, DropBox і ін.);
 3. є онлайн магазин: в ньому можна дізнатися все новинки літератури, щось купити;
 4. є система рекомендацій, яка ґрунтується на ваших інтересах;
 5. можна вибирати і налаштовувати шрифт, поля, лист та інше для комфортного читання;
 6. хороша навігація і система закладок (досить пари кліків мишкою, щоб повернутися до того моменту, де ви перервалися читати);
 7. авторська верстка і стиль (Ліберті за замовчуванням не змінює авторський стиль написання книги);
 8. підтримка оплати книг по SMS зі звичайного телефону!

“Папірус” (онлайн бібліотека)

Папірус – відображення онлайн бібліотеки на телефоні і планшеті

Папірус – це спеціальний онлайн сервіс, в якому зібрані тисячі книг – цілий архів включає в себе колекцію з 75 000 книг! (Природно, ви можете завантажувати і свої). Хмарний рідер підтримує формати FB2 і EBUB, працює коректно і розпізнає змісту та ілюстрації.

Зазначу, що сервіс повністю безкоштовний, є можливість змінювати колір, розмір шрифту, налаштовувати фонові текстури. Є функція автоматичного прокручування, закладок та ін.

До речі, в читалки є опція – “локальне сховище”: в це сховище можна завантажити до 5 книг і читати їх навіть якщо у вас пропаде підключення до інтернету.

В общем-то, досить цікава реалізація онлайн-рідера, думаю, з часом сервіс може стати куди популярніше!

WinDjView

сайт:

Головне вікно WinDjView

Незважаючи на свій невеликий розмір, програма одна з кращих і найшвидших для роботи з DjVu книгами. Все-таки цей формат кілька специфічний і інші читалки далеко не завжди і не кожну книгу здатні коректно відкрити (На відміну від WinDjView, який справляється з будь-яким файлом формату DjVu).

Зазначу, що програма підтримує безперервну прокрутку сторінок, вкладки для документів, бічне меню зі слайдами сторінок, розширені можливості друку.

особливості:

 1. детальна настройка відображення книги: масштабування сторінки, настройка ширини, яскравості, контрасту, гами. Є вибір режиму відображення: кольоровий, чорно-білий, передній план, задній план;
 2. можливість збереження будь-який з сторінок в формат bmp, png, gif, tif і jpg (наприклад, щоб читати книгу в іншому рідері);
 3. різні режими перегляду: безперервний або лише однієї сторінки;
 4. можливість створювати закладки і анотації;
 5. можливість вести пошук по тексту (коли книга не представляє з себе простий скан);
 6. підтримка словників (наприклад, можна по кліку мишки переводити будь-яке слово на іншу мову);
 7. бічне меню зі слайдами, змістом і швидких посилань;
 8. поворот сторінок на 90 градусів;
 9. підтримка всіх сучасних версій Windows 7/8/10 (32/64 bits).

Android

eReader Prestigio

сайт:

eReader Prestigio – колекція книг

eReader Prestigio – одне з кращих додатків на Android для читання електронних книг в самих різних форматах (підтримуються: PDF, DjVU, fb2 (і fb2.zip), ePub, MOBI, RTF, HTML, TXT, DOC). Крім цього, рідер здатний читати сам в слух, для цього необхідно завантажити книгу в аудіо-форматі: MP3, AAC, M4B і (TTS).

Крім цього, eReader Prestigio дозволяє отримати доступ до віртуальної бібліотеці, що складається з 50 000 книг! Додаток переведено на 25 мов, серед яких є і російська!

eReader Prestigio – відкрита книга

особливості:

 1. продуманий дизайн рідера: є кабінет з розсортованими книгами (свого роду каталог); бічне меню – дозволяє швидко отримати доступ до основних функцій і можливостям застосування; магазин – можна побачити все новинки, щось придбати для себе; файловий менеджер – дозволить прошерстить всю вашу пам’ять і дізнатися, де і які книги лежать на накопичувачі;
 2. підтримка всіх найпопулярніших форматів книг: DJVU, FB2, EPUB, RTF, TXT, HTML, PDF, EPUB3 (чи то пак, вам для читання не потрібно більше встановлювати десятки різних програм);
 3. можливість читання тексту в слух;
 4. підтримка російської мови в повному обсязі;
 5. інтернет-магазин в додатку: купуйте і завантажуйте книги, не виходячи з програми.

ReadEra

сайт:

Як виглядає додаток ReadEra на телефоні

ReadEra – безкоштовний рідер для Android пристроїв (до речі, в додатку немає реклами!). Підтримує всі найпопулярніші формати книг: EPUB, FB2, PDF, DJVU, MOBI, DOC, RTF, TXT і CHM (по суті, може замінити собою відразу кілька додатків).

У ReadEra вбудовано автоматичне виявлення всіх документів, які придатні для читання. Додаток підтримує закладки, різні стилі оформлення, зберігає поточну позицію читання і багато іншого!

особливості:

 1. ReadEra оптимізує сторінку для максимального комфортного читання саме під ваш екран (можна вручну налаштувати шрифт, міжрядковий інтервал, поля сторінок);
 2. дозволяє визначати дублікати файлів (актуально для великих бібліотек), зберігає закладки і позицію читання, навіть в разі видалення файлів;
 3. каталогізація та угруповання файлів по авторам, за датою створення, за часом читання (зручно для пошуку потрібних книг);
 4. можливість відкриття книг з архівів ZIP;
 5. програма не відправляє ніякі відомості про вашу роботу і не завантажує до своїх ніякі ваші книги;
 6. добре інтернується в систему: книги можна відкривати прямо з провідника за допомогою одного кліка.

FullReader +

сайт:

FullReader + – бібліотеки книг

FullReader – це додаток (по-моєму) підтримує всі формати електронних книг, які тільки можуть зустрітися (поміркуйте самі: b2, ePub, txt, PDF, doc, docx, cbr, cbz, rtf, DjVu, html, mobi, xps, odt , rar, zip, MP3).

Зауважте, що додаток дозволяє не тільки читати, а й відтворювати аудіо-книги (тобто вам не потрібен програвач під цю справу …). Також б я відзначив продуманий каталогізатор в додатку – все книги розсортовані на кілька великих розділів: останні відкриття книги, файли на цьому пристрої, мережеві бібліотеки.

FullReader + – приклад відкритої книги

Ключові особливості:

 1. підтримка великого числа форматів книг;
 2. тонке регулювання яскравості і підсвічування екрану;
 3. кілька оригінальних тем оформлення;
 4. кілька варіантів перегортання сторінок;
 5. підтримка російської на 100%;
 6. можливість вибору фону сторінки;
 7. можливість вибрати шрифт з доступних (крім цього, можна завантажити свої в папку fonts, / sdcard / fonts);
 8. створення кольорових позначок (анотацій) в книзі, створення закладок;
 9. є вбудований перекладач (російська, українська, англійська, французька, німецька);
 10. рідер дозволяє створювати цитати з книг і відправляти їх в соціальні мережі, по SMS та ін .;
 11. повна підтримка карт пам’яті microSD;
 12. можливість читання в слух TTS (text to speech).

Наостанок!

Книги-книгами, але не забувайте про перерви і правильного налаштування екрану (інакше є ризик, що очі будуть сильно втомлюватися, і читання електронної бібліотеки відіб’ється на зорі).

Ссылка на основную публикацию