Читалка fb2 для iPad і iPhone – iBouquiniste, докладна інструкція

Напевно, кожен користувач iOS прекрасно знає про те, що спочатку вся ця операційна система будувалася і продовжує розвиватися таким чином, при якому користувачів підштовхують до думки про покупку цифрового контента. Іноді мова йде просто про покупку де б то не було, а іноді виключно у фірмових магазинах Apple – iTunes і App Store.

Це не завжди зручно. І вже тим більше не весь російськомовний контент можна знайти в цих самих магазинах. Що робити, якщо у вас є, наприклад, ваша улюблена книга в електронному форматі fb2, але жодна вбудована програма не погоджується вам його відкрити для читання?

Як відкрити книги fb2 на пристроях iOS

Велика частина завдань, які не в силах (або не хоче) допомогти вирішити операційна система iOS, з часом переростають в окремі додатки, поширювані через магазин App Store. Те ж саме відбулося і з книгами в форматах, відмінних від epub і pdf.

Тільки ці два формати здатна відкривати рідна читалка від компанії Apple – iBooks. Завантажити додатки, які здатні працювати з набагато більшою кількістю популярних форматів можна і платно, безкоштовно. Але є серед них кілька дійсно гідних варіантів, які повинні бути в арсеналі кожного любителя читання.

  • iBouquiniste

    Унікальна електронна читалка, здатна дати справжню книжкову свободу! Додаток підійде всім, хто любить БЕЗКОШТОВНІ книги. Підтримка OPDS каталогів допоможе завантажити тисячі творів з їх бази або з інших сайтів.

Мабуть це – найпопулярніша читалка для iOs, яка дозволяє закачати і читати електронні книги в форматах fb2, epub і pdf на iPad і iPhone, це додаток від російського розробника під назвою iBouquiniste. Суть програми полягає в тому, що спочатку воно копіювало зовнішній вигляд і функціональність iBooks, додаючи лише підтримку розширеного набору форматів, але тепер, з плином часу, зросла до окремого проекту з масою додаткових і корисних функцій.

iBouquiniste вигідно відрізняється від конкурентів не тільки тим, що підтримує популярний безкоштовний формат художньої літератури fb2, а й тим, що дозволяє користувачам самостійно вирішувати з якого джерела взяти ці книги. Закачати літературу в саму читалку можна декількома способами.

Якщо електронна книга, яку ви збираєтеся прочитати, вже є у вас, то завантажити її в додаток ви можете, використовуючи комп’ютер, кабель і програму iTunes. Для цього вам достатньо підключити ваш пристрій iOS до комп’ютера і вибрати його в програмі iTunes.

У пункті Програми знайдіть розділ Загальні файли і виділіть в ній додаток iBouquiniste. У правій частині екрана iTunes ви побачите вікно Документи, куди і можете за допомогою простого перетягування завантажити ваші книги. Як правило, електронні книги в форматі fb2 мають невеликий обсяг і тому завантажуються в пристрій практично моментально.

Якщо ж ви тільки збираєтесь завантажити книгу, то iBouquiniste пропонує вам вбудовану підтримку OPDS-каталогів та завантаження файлів з інших програм, встановлених у вашому пристрої iOS. Якщо електронна бібліотека, яку ви знаєте або використовуєте регулярно, має свій OPDS-каталог, то вписавши його адресу в налаштуваннях читалки iBouquiniste, ви зможете завантажувати книги в пам’ять вашого пристрою через інтернет.

Дізнайтеся про наявність підтримки OPDS на сайті однієї з популярних електронних бібліотек. А для завантаження книг в пам’ять iBouquiniste з сусідніх додатків, наприклад, з Safari, ви можете запустити скачування книги з сайту і в той момент, коли Safari повідомить про те, що не може відкрити цей формат файлу, ви побачите пропозицію «Відкрити в …» . Натисніть на цю кнопку і виберіть зі списку читалку iBouquiniste. Книга буде автоматично переміщена в бібліотеку програми.

Інші можливості програми

iBouquiniste хороша тим, що має великий арсенал всіляких налаштувань як зовнішнього вигляду, так і самого процесу читання. Ви можете переналаштувати на свій смак шрифт, його величину і колір, фонове зображення, форматування тексту і включити автолістаніе сторінок.

Можете використовувати автоматичне читання вголос, переклад, збереження закладок і заміток на полях. Якщо ви використовуєте читалку на різних гаджетах одночасно, то вона може синхронізувати вашу бібліотеку, прогрес читання і закладки між декількома пристроями за допомогою власного хмарного сховища.

  • KyBook

    Також досить популярною читалкою є додаток від російського розробника Костянтина Букрєєва під назвою KyBook. Ця читалка має практично ідентичну функціональність і також підтримує формат fb2. Але при всьому цьому додаток KyBook ви можете скачати безкоштовно, тоді як iBouquiniste поширюється через App Store на платній основі і обійдеться вам в 1,99 $.

Основною перевагою KyBook, якого не має в своєму арсеналі iBouquiniste, можна назвати підтримку завантаження книг з ваших персональних хмарних сховищ. Наприклад, з Dropbox, Google Drive, OneDrive або Яндекс.Діск. Щоб не вдаватися до використання iTunes і кабелю, ви можете завантажити ваші файли з книгами в хмарне сховище і звідти завантажити їх прямо в додаток, використовуючи інтернет-з’єднання.Не забувайте читати коментарі, там теж багато корисної інформації. Якщо на ваше запитання немає відповіді, а на більш пізні коментарі є відповідь, значить відповідь на ваше запитання міститься в статті, поважайте чужий час.

Ссылка на основную публикацию