Чистка ноутбука від пилу в домашніх умовах

Більшість користувачів купують ноутбук через його мобільності. З ним однаково зручно працювати як на ліжку, так і за письмовим столом. Але у нього є, і свої недоліки – ноутбук забивається пилом і сміттям в рази швидше, ніж стаціонарний комп’ютер. Порушення вентиляції негативно позначається на роботі процесора, відеокарти, а при поломці цих компонентів, ремонт буде коштувати не дешево.

Тому, щоб не допустити пошкодження вашого ноутбука, йому необхідно проводити очистку, хоча б один раз на рік. Розглянемо, як проводиться чистка ноутбука від пилу в домашніх умовах.

Всі перераховані нижче заходи необхідно виконувати при вимкненому і знеструмленому ноутбуці (витягнути батарею), на столі, щоб уникнути його пошкодження.

Чому ноутбук засмічується пилом?

За допомогою системи охолодження, яка складається з вентиляційних каналів, радіатора охолодження і вентилятора, здійснюється теплообмін між забрудненим кімнатним повітрям і внутрішніми компонентами пристрою. З усієї цієї системи дуже швидко забивається вентиляційна решітка радіатора і лопаті вентилятора, що розміщуються в бічній частині ноутбука.

Ось так виглядає засмічений пилом радіатор охолодження

Забитий пилом кулер ноутбука

Способи чищення ноутбука від пилу.

Спосіб № 1. Для звичайного користувача або як почистити ноутбук від пилу не розбираючи його

Що б його реалізувати використовуємо побутовий пилосос з компактною насадкою, спеціальні серветки без вмісту спирту і невеликі пензлики для малювання.

Порядок очищення:

 1. Включаємо пилосос на максимальну потужність і очищаємо клавіатуру пристрою. У важкодоступних місцях бруд вимітаємо пензликом.
 2. До бічної частини корпусу, де встановлений вентилятор (витяжна решітка), усмоктувальна решітка впритул притуляє насадку працюючого пилососа і утримуємо її протягом хвилини (фото 3).
 3. Використовуючи вищеперелічений інвентар, видаляємо бруд з USB роз’ємів, штекера харчування і т. Д.
 4. Протираємо корпус і монітор спеціальними вологими серветками.

Чистка ноутбука від пилу в домашніх умовах пилососом не розбираючи

На цьому етапі і закінчується просте очищення ноутбука від пилу без розбирання.

Спосіб № 2. Для просунутих користувачів.

До інструментів, які перераховані в способі № 1, додаємо викрутку з відповідним профілем.

Порядок очищення:

 1. В інтернеті переглядаємо схему розбирання вашої моделі. Наприклад фразою «Як розібрати ноутбук Asus k40».
 2. В процесі демонтажу корпусу: кріплення і інші елементи ноутбука акуратно складаємо і запам’ятовуємо місце їх установки. Якщо ви не маєте надії на свою пам’ять, сфотографуйте проблемні місця фотоапаратом.
 3. За допомогою пензлика, пилососа якісно і акуратно видаляємо пил з материнської плати, кришок, кулера, теплообмінника. Систему вентиляції, перед очищенням, необхідно від’єднати від материнської плати. Щоб уникнути пошкодження компонентів плати, насадку пилососа тримаємо на відстані 10 мм.
 4. Коли всі елементи лептопа прочищені, приступаємо до його складання. Заборонено встановлювати в корпус вологі деталі. Закручуючи кріплення, не варто їх перетягувати, інакше можна пошкодити різьблення або кріпильну стійку.
 5. Перевірте роботу ноутбука після складання. Якщо він не включився або не працює його, якась частина, заново перевірте з’єднання всіх роз’ємів: кнопки, клавіатури, миші, вентилятора і т. Д. При акуратною і уважною роботі пристрій запускається відразу.

Внутрішній устрій материнської плати ноутбука

Спосіб № 3. Для професіоналів.

Всі дії по видаленню забруднення з внутрішніх деталей комп’ютера такі ж, як і в способі № 2, але в зв’язку з тим, що періодичність очищення дуже часто збігається з заміною термопасти, бажано, ці два заходи поєднувати.

Термін заміни пасти залежить від її якостей, наприклад, GD 900 оновлюється один раз на рік, MX 4 – через 18 місяців (фото 4), термопаста заводу виробника – через 42 місяці, КПТ – 8 не рекомендується використовувати в ноутбуках через низькі показників теплопровідності, але не всі це розуміють.

На фото нижче видно, що в якості посередника між процесором і відеокартою використовувалася КПТ – 8 (характерний білий колір). Через це охолоджувані деталі грілися до 107 0С. Після заміни пасти на MX 4 температура знизилася до 50 0С.

Термопасту КПТ – 8 заборонено успользовать в ноутбуках!

У зв’язку з цим розглянемо порядок заміни термопасти і нюанси, які можуть виникнути при цьому.

Порядок заміни термопасти:

 1. З радіатора охолодження черзі, починаючи з номера 1 і закінчуючи останнім номером (4 або 6), обережно викрутити кріплення з пружинами (фото 6).
 2. Потягніть за систему охолодження. Якщо вона не відокремилася від процесора, відеокарти, тоді феном зробіть прогрів верхньої частини радіатора до їх роз’єднання.
 3. За допомогою медичного спирту видаліть залишки пасти з поверхні охолоджуваних елементів і теплообмінника.
 4. Рівномірно нанесіть новий шар термопасти на охолоджувану поверхню деталі.
 5. На місце встановіть теплообмінник, притисніть і порухайте його з боку в бік для якісного розподілу шару.
 6. У зворотній послідовності закрутіть болти з пружинами.

Якщо все зроблено правильно, тоді температура процесора в режимі навантаження, становитиме 50 – 60 0С.

Якісна термопаста для ноутбука

Правила, що допомагають знизити забруднення ноутбука.

Дотримуючись простих правил можна знизити інтенсивність надходження бруду в мобільне обладнання.

Правило 1.

Якщо не працюєте, вимикайте.

Чим довше працює ваш переносний комп’ютер, тим більше він пропускає через себе повітря і відповідно швидше забивається.

Правило 2.

Чи не їжте над клавіатурою.

При вживанні їжі з’являються погано помітні крихти, які при наявності поруч комп’ютера, будуть проникати в клавіатуру, корпус.

Правило 3.

Користуйтеся підставкою.

При використанні портативного пристрою на м’якій поверхні (ковдра, покривало і т. Д.) Погіршується процес теплообміну і збільшується ймовірність забруднення.

Правило 4.

Використовуйте додаткове охолодження.

При експлуатації лептопа на охолоджувальної підставці, процесор практично не перегрівається, через що знижується продуктивність кулера і зменшується кількість повітря, що проходить через теплообмінник.

На цьому все. Тепер ви знаєте, як проводитиметься очищення ноутбука від пилу в домашніх умовах і правила, що знижують інтенсивність забруднення.

Ссылка на основную публикацию