Числове форматування в Excel

Microsoft Excel дозволяє застосовувати до чисел безліч найрізноманітніших числових форматів. Використовуючи форматування, можна змінювати зовнішній вигляд чисел без зміни самих значень. В даному уроці ми розглянемо основні вбудовані числові формати в Excel, а також кілька корисних опцій для роботи з числами.

Одним з найпотужніших інструментів Excel є можливість застосування певного форматування до тексту і числам. Щоб уникнути однакового відображення вмісту у всіх осередках, Ви можете застосувати до них потрібне форматування. За допомогою форматування числах в осередках Excel можна надавати зовнішній вигляд дати, часу, відсотків, грошовий формат і багато іншого.

Як застосувати числове форматування в Excel

У наступному прикладі ми змінимо числове форматування в декількох осередках, щоб змінити спосіб відображення дати.

  1. Виділіть комірки, до яких потрібно застосувати числовий формат.
  2. на вкладці Головна натисніть на стрілку поруч з полем числовий формат. З’явиться меню, що випадає.
  3. Виберіть потрібний формат. У нашому прикладі ми виберемо Довгий формат дати.
  4. Числове форматування в обраних осередках зміниться. Для деяких форматів можна використовувати команди збільшити або зменшити розрядність, щоб змінити кількість виведених десяткових знаків.

Варіанти числових форматів в Excel

На малюнку нижче представлені 11 варіантів числових форматів, які нам пропонує Excel.

Насправді встановлених числових форматів набагато більше, але отримати доступ до них можна тільки на вкладці число діалогового вікна формат ячеек.

1. Загальний

Формат Загальний встановлений за замовчуванням у всіх осередках. При використанні такого формату, Excel автоматично визначає, яке числове форматування є найбільш підходящим.

Наприклад, якщо Ви вводите “1-5”, в осередку відобразиться число в короткому форматі дати “1/5/2010”.

2. Числовий

У форматі Числовий значення відображаються з десятковими знаками. Наприклад, якщо Ви введете в клітинку число “4”, то в ній відобразиться “4,00”.

3. Грошовий

Формат Грошовий відображає значення в осередку зі знаком грошової одиниці. Наприклад, якщо ввести в клітинку число “4” і застосувати рублевої формат, то в ній відобразиться “4,00р.”. Формат Грошовий дозволяє застосовувати негативним числах особливе форматування, а також виставляти кількість знаків після коми.

4. Фінансовий

Фінансовий формат дуже схожий на грошовий, але є ряд істотних відмінностей. Наприклад, до осередків у фінансовому форматі можна застосувати горизонтальне форматування, нульові значення відображаються у вигляді тире, а знаки грошових одиниць вирівняні по вертикалі. Таке форматування дозволяє легше сприймати довгі грошові списки.

5. Короткий формат дати

Короткий формат дати відображає вміст комірки у вигляді ДД.ММ.РРРР. Наприклад 8 серпня 2014 року виглядатиме як “08.08.2014”.

6. Довгий формат дати

Довгий формат дати відобразить те ж саме значення в вигляді »8 серпня 2014 року”.

7. Час

Формат Час, дозволяє відображати вміст комірок у вигляді Ч: ММ: СС. Наприклад: 8:40:25 або 17:35:15.

8. Процентний

У процентному форматі значення в осередках множаться на 100 і виводяться зі знаком відсотка. За замовчуванням відображається два знака після коми, але Ви можете задати будь-яке інше кількість десяткових знаків. Наприклад, якщо ввести в клітинку число “0,75”, то воно буде виглядати як “75,00%”.

9. Дробний

Даний формат дозволяє відобразити вміст комірки у вигляді дробу. Наприклад, якщо ввести значення “1/4” в клітинку, яка має формат Загальний, то в результаті ми отримаємо дату “01.апр“. Якщо ж ввести точно таке ж значення в допомогу, що має формат дробний, то відобразиться дріб “1/4”.

10. Експоненціальне

Даний формат відображає значення в осередках в експоненційному вигляді. Наприклад, якщо ввести в клітинку число “140000”, то воно буде відображатися як “1,40E + 05”.

Excel за замовчуванням призначає осередку формат експонентний, коли вводиться значення містить велику ціле число. Якщо ж ви не хочете відображати великі числа в експоненційному вигляді, то використовуйте формат числовий.

11. Текстовий

Текстовий формат передбачає, що всі вводяться Вами значення будуть відображатися саме так, як ви їх ввели. Excel автоматично встановлює цей формат, тоді як осередку містяться числа і текст.

Інші числові формати

Ви можете без труднощів налаштувати будь-який формат в розділі Інші числові формати.

Наприклад, Ви можете змінити грошовий знак гривень на будь-який інший, налаштувати відображення ком в числах або змінити кількість десяткових знаків.

Ссылка на основную публикацию